dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 150

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    raczej warunek to zimny słabo izolowany dom jak u kbab w którym da się podnosić i obniżać temperaturę, bo jak ktoś ma dom energooszczędny to caluteńki dzionek sobie poczeka aż temperatura mu spadnie z porranego podwyższenia
    W moim domu bez problemu mogę utrzymać przy -20* nawet 24* czy 25* wew - sprawdzone - zatem spełnia warunki domu energooszczędnego. Chodzi o coś innego, jak w/w polubiłem spać przy temp 20*, ale wolę wstawać przy 23* - dla mnie jest to odpowiedni komfort cieplny - podłogówka temu nie jest w stanie temu sprostać. Całkowite zużycie energii w swoim domu podaję od wielu lat, początkowo przekraczało 21000kWh, w tym roku poniżej 17500kWh, oczywiście oszczędności w energii są "pożerane" przez ich dostawców podwyżkami cen, jeśli zużywasz jej mniej, masz niższy koszt - to podaj i powiedz jak to robisz, chętnie skorzystam z dobrych rad "oświeconej góry" FM. Moje zużycie energii i jej koszty za ost 7 lat są tu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5615165
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 16-11-2012 o 07:52
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony