dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 150
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Grzejniki Regulus

    Mam pytanie na temat grzejników Regulus czy są to dobre sprawdzone grzejniki, z wstępnych informacji bardzo mi się podobaja i nawet ceny zblizone np. do Purmo (katalogowe).
    Prosze o Wasze opinie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.142
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Zdania uczonych są jak zwykle podzielone tzn. użytkownicy je chwalą
    a ci co mają zastrzeżenia przeważnie nie mają pojęcia o czym mówią,
    i powtarzają stare wyświechtane mity.
    Temat niedawno wałkowany.
    Przeszukaj wątki pod tym hasłem.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 30-07-2012 o 07:13

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Bogusław Ty nie zabraniaj ludziom montować grzejników na dachach

  4. #4

    Domyślnie

    a baterii słonecznych w mieszkaniach

  5. #5

    Domyślnie

    wybudowałem kawałek domu, dach sobie położyłem to i grzejniki będa potrzebne no nie?
    A przy okazji może daszek do położenia???
    PRO

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Prawda, prawda w każdym domu po dachu przychodzi i czas na grzejniki, a daszki to chętnie położe.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.142
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Grzesiek (13) - widzę, że jesteś w pobliżu.

    Obiecana informacja na temat rur Cu z Hutmenu i nie tylko:
    Norma europejska EN 1057 dopuszcza pozostałości węgla w rurach inst. na poziomie nie większym niż 0,20mg/dm2- stan miękki i półtwardy.
    Dla rur w stanie twardym norma nie przewiduje obecności węgla.
    Bada się poziom węgla na powierzchni, ponadto w samej miedzi.
    Dlaczego węgiel powierzchniowy jest szkodliwy? Atomy węgla blokują wytworzenie w tym miejscu ochronnego tlenku a zatem jest ono potencjalnym miejscem inicjowania różnych form korozji w tym wżerowej.
    Stopień gładkości rur wewnątrz nie ma nic do rzeczy.
    Może być rura optycznie gładka jak lustro i zawierać dużo węgla i matowa o jego znacznie mniejszej zawartości.
    Hutmen tłumaczy tak: rury wychodzą z tłoczenia gładkie lecz właśnie by pozbawić je węgla resztkowego są zawsze poddane zabiegowi czyszczenia ich wnętrza z C. W urządzeniu Vagu coś tam, przepuszczane jest pneumatycznie prze rurę specjalne ścierniwo, którego zadaniem jest eliminacja węgla powierzchniowego.
    Co jeszcze? Hutmen jest takim samym klientem KGHM jak każdy inny,
    cenę wsadu dostaje po cenach jak wszyscy, cena finalna zależy od
    kosztów przerobu, które szacowane są na poziomie około 7.- PLN/kg wyrobu. Tu na pewno są rezerwy do obniżenia cen zbytu.
    Ale to już ich a nie nasz problem.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Dzięku Bogusław, za info, tylko przydało by się żeby ceny na miedź spadły. Więcej inwestowało by w miedź a nie w plastiki.

  9. #9

    Domyślnie Regulus

    Witam,
    prosze was o pomoc w mojej sprawie. Otóż mam grzejniki panelowe Radsona ktore po 12 latach zaczely przeciekac tzn. w 4 szt. grzejników zrobila sie mała dziurka na caliźnie. Dotyczy to na razie 4 szt. zamontowanych na pietrze domu, gdy na parterze jak na razie nie ma żadnych problemów. I teraz moje pytanie. Chce wymienić grzejniki na piętrze, (a na parterze zostawic aktualnie stare) na grzejniki firmy Regulus. Powiedzcie czy to dobre rozwiązanie. Mam piec na węgiel, a czasmai korzystam z gazowego. Nie mam zaworu 3ani4 droznego. Regulus posiada bardzo mało wody i nie wiem jak to wszystko bedzie funkcjonowało. Proszę o pomoc

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    zaraz odpowie Ci bogusław,
    a na temat grzejników było bardzo dużo na tym forum,
    poszukaj, przemyśl i później sam podejmij decyzję,

  11. #11

    Domyślnie Regulus

    Tak masz racje, że na forum było dużo o Regulusie. Jednak nie moge dokopać sie żadnej informacji od użytkownika który miał taki sam problem jak ja (oczywiscie nie liczac Bogusława który jest ich goracym zwolennikiem. Zalezalobymi na opinii równiez instalatorów. I pomysleć, ze kończy się zima a ja mam problem z grzejnikami.

  12. #12

    Domyślnie

    Regulusy są to bardzo dobre grzejniki miedziano-aluminiowe o małej pojemności ale nie są raczej zalecane do instalacji zasilanej piecem węglowym.Sprawdzają się w instalacjach niskotemeraturowych.

  13. #13

    Domyślnie Regulusy

    A może by tak zainwestować w nowej generacji grzejniki zeliwne? Moze macie jakieś typy - prosze o sugestie.

  14. #14

    Domyślnie

    Passatwy- jakie widzisz przeszkody zamontowania grzejników regulus ?
    Dobierasz tylko zamienniki mocowe i po sprawie.
    Nie ma złych instalacji, są tylko złe konfiguracje.

  15. #15

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Prawdopodobnie układ będzie trzeba przeregulować :roll: instalację bo zmieni się trochę hydraulika przepływu.
    Nie ma złych instalacji, są tylko złe konfiguracje.

  16. #16

    Domyślnie

    Nikt nie komentuje......
    Tak dla przyzwoitości...... i żeby się wypisać :)
    Pojemność wodna grzejnika nie stanowi problemu przy kotle stałopaliwowym-
    ( musi być tylko zachowana zasada moc kotła jest mniejsza od sumy mocy grzejników. Wtedy zagotowanie wody nie może wystąpić bo instalacja jest zdolna odebrać temperaturę - energię z wody. Grzejniki niskopojemnościowe nie grzeją płaszczem wodnym tylko radiatorem- tak więc ich zdolność odbioru energii wywodzi się raczej z powierzchni niż z masy. Naturalnie cecha: niska-pojemność niska waga, przyczyni się do lepszej sterowalności kotła, a już szczególnie gazowego. Chociaż myślę że przy węglu także [jeżeli kocioł na 100 l wody a instalacja 100 l to w jednostce czasu pompa przetłoczy wodę jeden raz, jeżeli kocioł na 100 l a instalacja 20 l to pompa w tej samej jednostce czasu przetłoczy tą wodę pięć razy, każde przetłoczenie wody przez instalację to jej schłodzenie.]
    I tak myślę sobbie, że warto odpowiedzieć na trzy pytania:
    1) dlaczego żeliwo- to chyba archaizm ? :-?
    2) dlaczego nie regulus
    3) dlaczego pękły grzejniki stalowe: ze starości, ze stali,, ze ...........
    KTO ODPOWIE ??????
    Nie ma złych instalacji, są tylko złe konfiguracje.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ox

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Re: Regulus

    Cytat Napisał passatwv
    Witam,
    prosze was o pomoc w mojej sprawie. Otóż mam grzejniki panelowe Radsona ktore po 12 latach zaczely przeciekac tzn. w 4 szt. grzejników zrobila sie mała dziurka na caliźnie. Dotyczy to na razie 4 szt. zamontowanych na pietrze domu, gdy na parterze jak na razie nie ma żadnych problemów. I teraz moje pytanie. Chce wymienić grzejniki na piętrze, (a na parterze zostawic aktualnie stare) na grzejniki firmy Regulus. Powiedzcie czy to dobre rozwiązanie. Mam piec na węgiel, a czasmai korzystam z gazowego. Nie mam zaworu 3ani4 droznego. Regulus posiada bardzo mało wody i nie wiem jak to wszystko bedzie funkcjonowało. Proszę o pomoc
    Jak rozumiem instalacja była otwarta i pewnie czasami ubywało wody. Myślę że, to był powód wycieków spowodowanych korozją. Kiedyś czytałem kartę gwarancyjną, co prawda innych grzejników stalowych, ale producent ograniczał gwarancję w przypadku pracy w układzie otwartym. Z tego co czytałem na stronie Regulusa - może on pracować w instalacji otwartej. Co do sterowania i pojemności wodnej - myślę że, to zależy od kotła (jego możliwości reagowania na pracę instalacji) i wyregulowania tak żeby cała instalacja pracowała. Na dobra sprawę jeżeli moc grzejników jest większa od mocy kotła, to nie powinno być problemów. Po za tym, o ile sie zmieni pojemność instalacji skoro na parterze pozostaną Radsony.

  18. #18

    Domyślnie regulusy nie grzeją :(

    Chciałbym się spytać i uzyskać porady u Was drodzy forumowicze. Z jedną rzeczą mam ( a dokładnie moi rodzice) problem tzn. z grzejnikami regulus.
    Ogrzewane pomieszczenie to około 75m2 (parter). Dom jest zbudowany z suporka, pustka powietrzna, cegła. Poddasze jak i strop nieocieplone. Pod spodem piwnica pod całością. Podłogi na parterze ocieplone 10 cm styropianu. Wszystkie okna pcv. Jedno pomieszczenie (wystające z budynku) ocieplone 10 cm styropianu.
    Piec gazowy zwykły z zamkniętą komorą spalania (Saunier Duval Semia). Wszystkie grzejniki regulus dolnozasilane.
    Jest taki problem, że grzejniki słabą grzeją, a gazu idzie dużo około 12-15 m3 na dzień. W domu jest około 15-17 stopni C.
    W porównaniu przez ścianę jest prawie bliźniaczy budynek z tym że nieocieplony wogóle. Posiada standardowe grzejniki stalowe bocznozasilane. Idzie tam mniej gazu tzn. około 9-10 m3, jest nieco mniejsza powierzchnia o około 10m2, ma tylko stropodach zupełnie nieocieplony oraz piec ten sam. Tylko, że tam bez problemu jest utrzymywane 20 stopni C.


    Pozdrawiam

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ostek

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Re: regulusy nie grzeją :(

    Cytat Napisał Tomocool
    Chciałbym się spytać i uzyskać porady u Was drodzy forumowicze. Z jedną rzeczą mam ( a dokładnie moi rodzice) problem tzn. z grzejnikami regulus.
    Ogrzewane pomieszczenie to około 75m2 (parter). Dom jest zbudowany z suporka, pustka powietrzna, cegła. Poddasze jak i strop nieocieplone. Pod spodem piwnica pod całością. Podłogi na parterze ocieplone 10 cm styropianu. Wszystkie okna pcv. Jedno pomieszczenie (wystające z budynku) ocieplone 10 cm styropianu.
    Piec gazowy zwykły z zamkniętą komorą spalania (Saunier Duval Semia). Wszystkie grzejniki regulus dolnozasilane.
    Jest taki problem, że grzejniki słabą grzeją, a gazu idzie dużo około 12-15 m3 na dzień. W domu jest około 15-17 stopni C.
    W porównaniu przez ścianę jest prawie bliźniaczy budynek z tym że nieocieplony wogóle. Posiada standardowe grzejniki stalowe bocznozasilane. Idzie tam mniej gazu tzn. około 9-10 m3, jest nieco mniejsza powierzchnia o około 10m2, ma tylko stropodach zupełnie nieocieplony oraz piec ten sam. Tylko, że tam bez problemu jest utrzymywane 20 stopni C.


    Pozdrawiam
    Witaj, nie jestem hydraulikiem, ale buduję dom do którego chciałem zakupić właśnie regulusy.
    Na pewno w pierwszej kolejności powinieneś (rodzice)
    sprawdzić czy:
    -układ nie jest zapowietrzony
    -grzejnik(i) na całej powierzchni jest ciepły
    -jaka jest temperatura wody c.o. i temp. grzejnika (przymocuj na nim jakiś termometr elektron. )
    -jak są ustawione termostaty grzejników (ew. rozdzielacza)
    -czy działa pompa do c.o. (pompa posiada 3 biegi, sprawdź jaki jest ustawiony), na pewno sprawdź jaka jest jej wydajność
    i jeszcze jedno, czy dom rodziców jest nowym domem?
    Jeśli tak, to przez jakiś czas dom musi być wygrzewany, aby zaczął kumulować energię. Moi sąsiedzi musieli wygrzewać dom przez ok 3mc aby temp. się zaczeła utrzymywać na poziomie 22 stopni C

  20. #20

    Domyślnie Jeślli nie Regulus, to co?

    Witam

    mam nowy piec kondensacyjny (Saunier Duval Isotwin), nową instalację w miedzi (4lata) i stare grzejniki aluminiowe KFA (ponad 30 letnie). Dom z lat 80. ok. 180 m@, 14 grzejników, tylko kaloryfery - bez podłogówki. Na wiosnę dom będzie docieplony styropianem 10cm.
    Chcę wymienić grzejniki. Po głowie chodzi mi Regulus, ze względu na małą pojemność wodną i dobre parametry (wymiar/moc). Naczytałem się jednak, że te regulusy są do niczego... To jaka jest prawda? Można je zastosować w moim przypadku? W odwrocie mam jeszcze Kermi X2, ale w tym przypadku będzie większa pojemność wodna instalacji.
    Co robić?

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony