dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Do pizzy moim zdaniem to się srednio nadaje. Szamot chłonie wodę z ciasta i ciasto Ci się nie gotuje. A przepis? najpostszy z mozliwych.

    200ml letniej wody, 300g mąki 00, łyżka oliwy, łyżeczka soli i cukru i 5g drożdzy suszonych. wyrobić, odstawić w ciepłe miejsce. Tyle.
    Witam.
    Przepis wypróbuję choć zdaje się być banalny tyle ,że ja ostatnio nie czekam aż mi wyrośnie .Gdy je wyrobie to wkładam do lodówki.

    http://sprzedajemy.pl/kamien-do-pizz...cja-nr17161367


    Zamówiłem ten na wymiar kratki.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Prawdziwy kamień do pizzy czy piec chlebowy nie jest z marmuru tylko z szamotu. Równie dobrze możesz piec na blasze.
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  3. #23
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Prawdziwy kamień do pizzy czy piec chlebowy nie jest z marmuru tylko z szamotu. Równie dobrze możesz piec na blasze.
    Witam.

    Oj musiałbyś przyjechać do mnie i mieć możliwość po pitraszenia sobie na tym kamieni na stole, różnych różności już tu prezentowanych.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Oj musiałbyś przyjechać do mnie i mieć możliwość po pitraszenia sobie na tym kamieni na stole, różnych różności już tu prezentowanych.
    Napisałem wyraźnie , nie nadaje się do pizzy...
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  5. #25
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Napisałem wyraźnie , nie nadaje się do pizzy...
    Witam.

    Twierdzisz ,że nie nadaje się.Ja twierdze ,że się nadaje bo zrobiłem już masę pizzy.Nie jest taka jak twoja ale nie przypominającej włoskiej jest jej powiedzmy odmianą.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Twierdzisz ,że nie nadaje się.Ja twierdze ,że się nadaje bo zrobiłem już masę pizzy.Nie jest taka jak twoja ale nie przypominającej włoskiej jest jej powiedzmy odmianą.
    Pytałeś o przepis na taką jaka mi wyszła. Napisałem Ci, ze moim zdaniem Twój kamień się do tego celu nie nadaje. Ale grunt że Tobie smakuje.
    Tylko po co od kilku postów pytasz o przepis jak i tak wiesz lepiej?
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pokazany w linku kamień to granit
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #28
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Pytałeś o przepis na taką jaka mi wyszła. Napisałem Ci, ze moim zdaniem Twój kamień się do tego celu nie nadaje. Ale grunt że Tobie smakuje.
    Tylko po co od kilku postów pytasz o przepis jak i tak wiesz lepiej?
    Witam.

    Od kilku postów wmawiasz mi ,że ów kamień nie nadaje się do pizzy nie próbując i nie znając jego zastosowania.Jasne ,że mi smakuje tylko urzekła mnie pizza w twoim wydaniu z tak banalnego przepisu i tak banalnej szamotowej okrągłej płyty.Na fotce wygląda znakomicie wręcz rewelacyjnie.Na marmurowej płycie taka mi nigdy nie wyszła.Cóż pozostaje poczekać na nowy twór i zrobić pizzę.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Od kilku postów wmawiasz mi ,że ów kamień nie nadaje się do pizzy nie próbując i nie znając jego zastosowania.Jasne ,że mi smakuje tylko urzekła mnie pizza w twoim wydaniu z tak banalnego przepisu i tak banalnej szamotowej okrągłej płyty.Na fotce wygląda znakomicie wręcz rewelacyjnie.Na marmurowej płycie taka mi nigdy nie wyszła.Cóż pozostaje poczekać na nowy twór i zrobić pizzę.
    Mówię Ci tylko, że nie nadaje się do zrobienia takiej jaką chciałeś uzyskać z mojej fotki. TYLKO TYLE . Acha i dodam, że to MOIM zdaniem jest przyczyna tego że nie wychodzi Ci tak chrupiąca, acz nie wątpię że równie pyszna. Smacznego
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  10. #30

    Domyślnie

    Na kamieniu z szamotu , nawet gotowe pizze wychodzą bardzo chrupiące. Domowa pizza wychodzi rewelacyjnie jak z włoskiej pizzerii.

  11. #31
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Valencja Zobacz post
    Na kamieniu z szamotu , nawet gotowe pizze wychodzą bardzo chrupiące. Domowa pizza wychodzi rewelacyjnie jak z włoskiej pizzerii.
    Witam.

    Robisz pizze na szamocie??? .Pokaż.Jeśli nie to wiesz..................coś się urwało walencja.

    p.s
    o czym ty piszesz.O gotowcach jak my tu my od podstaw.Żenada. wybacz.

  12. #32

    Domyślnie

    Pisze o kamieniu do pizzy i dałam przykład , ze nawet gotowa pizza wychodzi chrupiąca.Wczesniej , ktoś napisał o wilgotnej pizzy. Jak nie wiesz co to kamień do pizzy , to przeczytaj jeszcze raz wszystko co na ten temat napisał Przewas. Na takim kamieniu pizza wychodzi zawsze idealna.

  13. #33
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Valencja Zobacz post
    Pisze o kamieniu do pizzy i dałam przykład , ze nawet gotowa pizza wychodzi chrupiąca.Wczesniej , ktoś napisał o wilgotnej pizzy. Jak nie wiesz co to kamień do pizzy , to przeczytaj jeszcze raz wszystko co na ten temat napisał Przewas. Na takim kamieniu pizza wychodzi zawsze idealna.
    Witam.

    To się odnieś do wilgotnej pizzy , kolega Przewas już to wytłumaczył wszem i wobec.Wiemy także ,że pizzę domową można mutować na wszelakie sposoby co równie dobrze zauważył i napisał.Nawet zaproponował aby zrezygnować z mojego kamienia marmurowego, kosztem blaszki piekarnianej, bo kiedyś nie było szamotowych kamieni tak coraz bardziej modnych w naszych piekarnikach.Jeśli chodzi o odgrzewanie zmrożonego gotowca to trzeba założyć inny temat.Nieznanego pochodzenia produkty w składzie farszu i ulotka z opisem jak to to zrobić.To nie mój świat twój widzę ,że tak i brawo więc w nim pozostań i na płycie -kamieniu szamotowym(jak domniemam nie masz) rób pizze z zamrażarki.Nie na wyrost by upokożyć tylko czytaj ze zrozumieniem.Pisałem ,że dostałem kamień marmurowy od siostry z Belgii z przeznaczeniem do np. robienia pizzy w piekarniku.Można na nim także robić chleb i inne produkty.Służy nam także do imprez biesiadnych -domowych bo jak się nagrzeje można na nim robić cuda.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 19-10-2016 o 08:14 Powód: był.

  14. #34
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Walencja popatrz.Pizza moja już tu na FM prezentowana na bogato na kamieniu .



    Do tego momentu wydaje się prosta.Pizza jak pizza.Dlaczego w Rewolucjach.Banalna ale trochę na bogato.Składniki jak widać.Na wyrośnięte ciasto w następującej kolejności.
    1. sos pomidorowy własny
    2.odrobina mozzarelli
    3.rolada boczkowa i kiełbasa pieprzowa

    4.sparzone pomidory
    5.melanż suszone prawdziwki i pieczarki z dodatkiem czerwonej cebuli

    6.na rant nie ciasto z serem ale sama mozzarella ze szczypiorkiem i w/w grzybki



    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 19-10-2016 o 08:56

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Valencja Zobacz post
    Pisze o kamieniu do pizzy i dałam przykład , ze nawet gotowa pizza wychodzi chrupiąca.Wczesniej , ktoś napisał o wilgotnej pizzy. Jak nie wiesz co to kamień do pizzy , to przeczytaj jeszcze raz wszystko co na ten temat napisał Przewas. Na takim kamieniu pizza wychodzi zawsze idealna.
    Szczerze proponuję Walencja zrezygnować z tej "dyskusji". Nic ciekawego się nie dowiesz, no chyba, że bawią cię bezsensowne przepychanki i czytanie śmietnika w jaki zamienia się ten temat.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Dobrze ci radzi ,odpuść sobie bo tak jak i on będziesz z góry przegraną.On już nic nie wnosi do wątków.To niedźwiedź w gawrze, zasnął ze swoja pasją, a miał ją.Popatrz jakimi epitetami się posługuje.W stopce ma napisane."Jezus mówił ,że trzeba kochać ubogich".

    p.s.

    A śmietnik to on.Popatrz jakiej dyskusji się poddaje.Jakiej............niemerytorycznej by po prostu podjudzać.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 19-10-2016 o 12:02

  17. #37

    Domyślnie

    Oczywiscie dyskutować nie mam zamiaru , szkoda prądu. NS nie wypowiadaj sie co jem , bo daleko Ci do mojego odżywiania. Przy tym co Ty serwujesz do chyba dawno bym umarła.

  18. #38
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Valencja Zobacz post
    Oczywiscie dyskutować nie mam zamiaru , szkoda prądu. NS nie wypowiadaj sie co jem , bo daleko Ci do mojego odżywiania. Przy tym co Ty serwujesz do chyba dawno bym umarła.
    Witam.

    Omijaj bo umrzesz.Żenada.Ty nawet nie wiesz co jesz podskakujesz jak ci zagrają.......a nie mówiłem.Nie rób tak to jest dopiero żałosne.Jak zrobisz pizze na kamieniu szamotowym to wklej ,będziesz bardziej wiarygodna , a nie taki tani ktosiu czekający na poklask.

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Temat z udziałem NS kończy się jak zwykle.
    Np. w wątku obok na jego temat

    Ty nawet nie jesteś bezczelny - jesteś żałosny.
    Przeczytałeś chociaż link, który tam zamieściłem ?
    Nadal uważasz dom 4-litrowy za pasywny ?

    "Pierniczysz głupoty" to Twój koronny argument w tej dyskusji ?

    Więcej czytaj, mniej pisz - skorzystasz Ty i to Forum.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Temat z udziałem NS kończy się jak zwykle.
    Np. w wątku obok na jego temat
    Daj spokój. To jakieś nieszczęście. Niech sobie pisze co chce.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony