dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pokażcie swoje antyki, meble stylizowane i inne ładne "starocie".

    Niektórzy je lubią, i uważają , że tworzą klimat domu, mają jeden, lub kilka, czasami jest to pozostałość po dziadkach, lub kupiony w desie. Stara podkowa przybita na progu, stary dzbanek, szafka lub żelazko.
    Ogród - moja miłość

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    staroć nie musi być antykiem.

  3. #3

    Domyślnie

    No przecież wiem. To nazwa robocza. Temat wątku tak nagle strzelił mi do głowy. Ale pewnie powinnam zacząć od siebie. Talerz po prababci, koniec XIX.w Stoi na starej komodzie, która antykiem nie jest. Zdjęcia są z komórki.



    Ogród - moja miłość

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może być po zmianie tytułu?

    Mam, ale nie eksponuję, przedwojenny półmisek Rosenthala. Nie ma wartości kolekcjonerskiej, bo jest wyszczerbiony. Ale korzystam z niego podczas większych imprez.
    Ostatnio kupiłam bufet - lata chyba 50 -te, ale stylizowany na okres międzywojenny, słowiański modernizm. Czyli już te 70 lat ma

  5. #5

    Domyślnie

    Fajnie Elfir. Dzięki tej zmianie tytuł jest bardzo celny. A Twój półmisek może nie ma wartości antycznej, pewnie ma natomiast wartość sentymentalną. Przed rokiem odkryłam Allegroi i to są właśnie te akcenty meblowe w których czuję się dobrze. Nie w nadmiarze oczywiście, tylko tyle, żeby przełamać monotonię tzw. "kompletów meblowych". Nie mogę zamieszkać w kościele, natomiast bardzo lubię obrazy o tematyce religijnej. Dają mi one jakieś dziwne poczucie bezpieczeństwa i ciągłości z tradycją rodzinną. Ten, co wisi w salonie (reprodukcja) gdzieś tu już pokazywałam, natomiast mam jeszcze obraz przywleczony przez dziadka z Syberii. W domu rodziców zawsze wisiał na honorowym miejscu
    Ogród - moja miłość

  6. #6

    Domyślnie

    Tak przypuszczałam..., że jestem w swoich upodobaniach osamotniona
    Ogród - moja miłość

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Glamur

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-839
    Posty
    8

    Domyślnie

    Producenci tworząc nowoczesne meble inspirują się antykami. Często takie meble mają po prostu większą wartość. Ludzie inspirują się też innymi rzeczami tworząc meble
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA!

  8. #8

    Domyślnie

    Widzę, że jest tu wielu fanów antyków Ma takie pytanie, czy wyceniacie lub identyfikujecie gdzieś swoje przedmioty? Słyszałem, że można to zrobić wygodnie przez interenet na stronie [SPAM] - jestem ciekawy czy ktoś korzystał już z takiej opcji?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-07-2023 o 00:34

  9. #9

    Domyślnie

    no jeśli zostałem wywołany do tablicy to proszę... zobaczcie
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 30-07-2023 o 19:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony