dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 268
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 5425

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie szczyty kiczu i kuriozum

    Przyszło mi na myśl, aby rozpocząć taki wątek, kiedy w wątku " telewizor w pokoju dziennym" pojawił się pomysł o postawieniu na kominku telewizora i akwarium

    Wiadomo, że o gustach sie nie dyskutuje, ale ciekawa jestem, czy drażnią Was te same rzeczy.
    Dla mnie np. nie do wytzymania są wszelkiego rodzaju wielkokolorowe ozdóbki na kominku, szafkach, gdzie się da, generalnie zapychanie każdej "dziury" ozdobnikami i "pierdołami"

    Co jest dla Was szczytem kiczu i bezguścia? przykłady na zdjęciach mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie

    Hm, rzeczywiście ciekawe... Ja nie potrafię nic wymyślić. Jak zaczęłam się zastanawiać to wyszło mi, że ja nie widzę kiczu czy bezguścia, a jedynie rzeczy, które mnie osobiście się nie podobaja. Ale nie nazwałabym ich kiczem. Chętnie poczytam i pooglądam jak inni to odbierają.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaus

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mww Zobacz post
    Hm, rzeczywiście ciekawe... Ja nie potrafię nic wymyślić. Jak zaczęłam się zastanawiać to wyszło mi, że ja nie widzę kiczu czy bezguścia, a jedynie rzeczy, które mnie osobiście się nie podobaja. Ale nie nazwałabym ich kiczem. Chętnie poczytam i pooglądam jak inni to odbierają.
    A dla mnie kiczem ,czy raczej tandetą jest ,gdy np panele mają udawać drewno ,albo skaja skórę ,albo płytki gipsowe cegłę czy jakiś kamień .
    A kicz nad kicze o tej porze to ...oświetlenie drzewek , domów czy czego tam jeszcze światełkami ...Jak w wesołym miasteczku !!)).
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaus Zobacz post
    A kicz nad kicze o tej porze to ...oświetlenie drzewek , domów czy czego tam jeszcze światełkami ...Jak w wesołym miasteczku !!)).
    Pozdrawiam
    szczerze powiedziawszy to mnie się to też nie podoba...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaus Zobacz post
    A kicz nad kicze o tej porze to ...oświetlenie drzewek , domów czy czego tam jeszcze światełkami ...Jak w wesołym miasteczku !!)).
    Pozdrawiam
    jakiekolwiek oswietlenie? to znaczy ze należy je zdjąć po 26 grudnia?
    mnie sie nie podoba oświetlenie domu jak choinki, kazdy balkon, kazdy narodnik, dach i na dodatek wszystko mruga, ale choinka, czy delikatne oświetlenie niemrugające nie jest dla mnie kiczem i zdecydowanie lubie na nie patrzeć dłużej niz przez święta ( ja zdejmuje 2 lutego razem z choinką)
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaus Zobacz post
    A dla mnie kiczem ,czy raczej tandetą jest ,gdy np panele mają udawać drewno ,albo skaja skórę ,albo płytki gipsowe cegłę czy jakiś kamień .
    a jak podejść do płytek podłogowych imitujących drewno ( tak modne ostatnio), albo ostatnio widziałam w sklepie panele udające płytki - to też tandeta?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    a jak podejść do płytek podłogowych imitujących drewno ( tak modne ostatnio), - to też tandeta?
    mnie sie podobaja( np woodentic), ale tez nie wszystkie i nie uwazam ze to kicz

    za niedługo dojdzie do absurdu, ze czego nie zrobimy to będzie kicz
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    mnie sie podobaja( np woodentic), ale tez nie wszystkie i nie uwazam ze to kicz

    za niedługo dojdzie do absurdu, ze czego nie zrobimy to będzie kicz
    nie, no mnie się też podobają, ale już gipsu udającego cegłę czy jakiś kamień nie lubię...więc jakby iść tym tokiem rozumowania, wszystko co udaje coś czym nie jest to tandeta, to w zasadzie połowa ludzi ma w swoich domach panele czyli co? tandetę?

    To są moje przemyślenia i pytania retoryczne- nie stwierdzenia. Nie wiem jak jest naprawdę z tym udawaniem czegoś i gdzie są granice . Może ktoś wrażliwszy estetycznie w tym temacie się wypowie ..
    Ostatnio edytowane przez gahan ; 05-01-2012 o 18:36

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    a jak podejść do płytek podłogowych imitujących drewno ( tak modne ostatnio), albo ostatnio widziałam w sklepie panele udające płytki - to też tandeta?

    oczywiście, że tandeta, jeśli chcesz by wyglądało jak drewno, to daj drewno, najlepiej jakieś porządne egzotyczne, no chyba, że naprawdę Cię nie stać to może być ewentualnie jakiś dąb.
    Jak ma być kamień, to tylko prawdziwy, oryginalny, żadne kamieniopodobne.
    Jeśli okna mają być w kolorze drewna, to tylko drewniane, ewentualnie białe mogą być plastiki.
    Ma być porządnie, z materiałów naturalnych i z najwyższej półki

    pozdrawiam







    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  10. #10

    Domyślnie

    tolerancja, jak zawsze ma pewne granice, różne dla wielu osób, jednemu coś sie nie będzie podobało, a dla drugiego będzie to kiczem

  11. #11

    Domyślnie

    Jak wiadomo, kicz to jest coś co podoba się przeważającej części populacji. Mój teść urządza sobie w domku na działce coś co nazywa muzeum kiczu, są tam głównie pamiątki produkowane w rożnych stronach świata na użytek turystów: "antyczne greckie" figurki, podobizny Sfinksa, kufle z regionalnymi napisami i ornamentami i cała masa innych durnostojek.
    Tomasz M.

  12. #12

    Domyślnie

    Oj zone stąpasz po cienkim lodzie! De gustibus...
    Ale spytam z ciekawości, ma ktoś może gipsowe odlewy krasnali, kaczuszek, jelonków na trawniku przed gankiem?

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie żaba

    Cytat Napisał smartcat Zobacz post
    Oj zone stąpasz po cienkim lodzie! De gustibus...
    Ale spytam z ciekawości, ma ktoś może gipsowe odlewy krasnali, kaczuszek, jelonków na trawniku przed gankiem?
    Mam uroczą zieloną żabę w bergeniach. Leży na boczku i uśmiecha się. Dostałam od przyjaciela, traktuję ją z przymrużeniem oka. Kiedyś,jak mieszkaliśmy naprawdę w lesie, myślałam o krasnalach. Akurat tam wyglądałyby zabawnie - taki krasnal schowany między jałowcami...... Ale się nie zdecydowałam. Pan, który teraz tam mieszka postawił sobie białą nimfę .

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał smartcat
    Ale spytam z ciekawości, ma ktoś może gipsowe odlewy krasnali, kaczuszek, jelonków na trawniku przed gankiem?
    Nie mam jeszcze ganku Ale mam sąsiada... i sąsiad ma krasnale Na szczęście płot jest mało przezroczysty, bo ja za krasnalami nie przepadam...
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tzw. gnomy?
    Ja nie mam jeszcze nawet trawniczka

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał smartcat
    Oj zone stąpasz po cienkim lodzie! De gustibus...
    Ale spytam z ciekawości, ma ktoś może gipsowe odlewy krasnali, kaczuszek, jelonków na trawniku przed gankiem?
    Tak, zdaje sobie z tego sprawę, ale moim celem nie było wyśmiewanie kogokolwiek, czy wytykanie, że ma taki, czy inny styl, tylko dlatego, że różni się od mojego.
    Na pewno znajdą się Oburzeni, którzy są posiadaczami tego, co innym sie nie podoba i zostanie określone mianem "kiczu".
    Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, czy to się komuś podoba, czy nie. Na przykłada posiadacze krasnali, czy figurek mogą śmiało napisac, że dla nich kiczem jest np. minimalizm i surowe proste wnętrza.


    ps. dopisuję do listy świątki i figurki wkomponowane w dom np. za szybką, a pod spodem pęk sztucznych kwiatów i niudolnie zrobione oczka wodne, gdzie po bokach wystaje tworzywo sztuczne i folia

  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    Rzeczywiscie temat delikatny,zwlaszcza kiedy sie go omawia na szerszym forum.Kiedys na podobnym forum pewien gosc okreslil sciany w kolorach totalnym bezgusciem.Zostal niemal zlinczowany.Narazie szczytem kiczu jaki mi sie osobiscie nasowa sa sztuczne kwiaty na werandzie,badz balkonie.Tak sobie wisza nawet w mrozy.....

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kicz traktowany na serio jest potworny. Kicz swiadomie i z premedytacją wystawiany może być interesujący.
    Jest jeszcze kicz zapomniany. U mnie na stylowej komodzie stoi na przykład taki koszmarny Mikołaj który się kiwa. Dostał go Krzysiek i polubił a potem postawiliśmy go tam i zapomnieliśmy. Teraz na niego spojrzałam i zastanawiam się, co myślą sobie o nas ludzie, którzy przychodzą ogladać mieszkanie.

  19. #19

    Domyślnie

    Mój sąsiad ma gipsowy odlew lwa przy kominku, ten lew zajmuje prawie 1/4 salonu...

    Ewa

  20. #20

    Domyślnie Re: szczyty kiczu

    hmmm... delikatna sprawa, można kogoś urazić, ale :
    - betonowy płot
    - krasnale i tym podobne
    - sztuczne rośliny, kwiaty w domu
    - stół ze słoniem jako podstawą (serio! widziałam takowy!) a la Dynastia

Strona 1 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony