dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 131 z 272
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.620 z 5425
  1. #2601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Zwłaszcza w tym otoczeniu wygląda piknie.


    A co do dworca kieleckiego, to podobno jest jakiś zapis w umowie nie pozwalający na wyburzenie, ale szczeg. nie znam. W tym obiekcie to powinna być jakaś kosmiczna dyskoteka, ale Kielce to za ałe miasto.

  2. #2602

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    A co do dworca kieleckiego......tym obiekcie to powinna być jakaś kosmiczna dyskoteka
    Skojarzenie z latającym spodkiem i kosmitami też mi przyszło na myśl.
    Osobiście dworzec ten wizytowałam ze 2 razy, i nie zaprzeczę...,byłam cokolwiek zielona na twarzy
    Może kształt tego dworca wyraża stosunek tubylców do przyjezdnych ?

    BTW - Czemu wrzuciłaś zdjęcia dworca z lotu ptaka? Czy z tej perspektywy ogląda go większość Kielczan?
    Ostatnio edytowane przez MarynaM ; 24-02-2012 o 11:57

  3. #2603

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    ....mamy swojską wersję F. Gehry czy cóś, masakra
    Podzielam Twoje odczucia....choć z drugiej strony...forma ta IMO
    znakomicie oddaje charakter, ducha oraz klimat * tej/takich? instytucji jak TV.

    Wdzięczna jestem autorom za lojalne ostrzeżenie. Sygnał jest tak mocny, że nie mam chęci tam wejść ani kontaktować się z tą firmą.




    * - jak to się nazywa w języku architektów?
    Ostatnio edytowane przez MarynaM ; 24-02-2012 o 12:49

  4. #2604
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Zwłaszcza w tym otoczeniu wygląda piknie.
    Pikanterii dodaje sam autor tego projektu - OMC ostatni prezydent Warszawy.
    I powiedzcie jeszcze , że o jakości przestrzeni decydują fachowcy Tak grubymi nićmi szyte, że aż boli.

    Proponuję obejrzeć pozostałe prace tego nadętego aroganta, zwłaszcza dom w okolicach Grzegorzewic.
    Ale podobno tak jest zawsze , kiedy jakiś nieroztropny bubek, nazwie zarozumiałego pajaca, że jest tknięty "geniuszem".
    "Czesio" Bielecki, człowiek renesansu , baroku i wszechświata,niedoceniony polityk i mistrz infantylnej dosłowności, jest osobiście moim ulubionym, polskim architektem.
    Taka teoria się parafrazuje : kto za młodu nie nauczył się dojrzale myśleć, ten na starość niech nie bierze się za bloboarchitekturę.

  5. #2605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarynaM Zobacz post
    Skojarzenie z latającym spodkiem i kosmitami też mi przyszło na myśl.
    Osobiście dworzec ten wizytowałam ze 2 razy, i nie zaprzeczę...,byłam cokolwiek zielona na twarzy
    Może kształt tego dworca wyraża stosunek tubylców do przyjezdnych ?

    BTW - Czemu wrzuciłaś zdjęcia dworca z lotu ptaka? Czy z tej perspektywy ogląda go większość Kielczan?
    Nie dlatego. Powód był bardziej prozaiczny. To zdjęcie było na początku strony w wyszukiwarce. Ale przyznaj, że tylko z lotu ptaka można zobaczyć dworzec, a właściwie jego kształt w całej okazałości. Z innej perspektywy sie nie da.

  6. #2606

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Ale przyznaj, że tylko z lotu ptaka można zobaczyć .....kształt w całej okazałości.
    Antenaci nasi.....dzieła dające się dojrzeć jeno z niebiosów....dedykowali Bogu i Aniołom Jego.
    A komu dedykowany jest ten dworzec?

  7. #2607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarynaM Zobacz post


    Antenaci nasi.....dzieła dające się dojrzeć jeno z niebiosów....dedykowali Bogu i Aniołom Jego.
    A komu dedykowany jest ten dworzec?
    Yyyyyyy, no kurcze nie wiem. Może liczyli, że jacyś kosmici sie zainteresują i wyciągną te nasze Kielcowo z Polski B?

  8. #2608

    Domyślnie

    ...lub że w przyszłości wtopi się znakomicie w otaczającą architekturę?...będąc Primus inter pares?

    ps. zmykam bo...zaraz mnie zamkną mnie za spamowanie w tym wątku.

  9. #2609
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Nie wydziwiajcie nadto Panie
    Może nie jest to dziwo i cud do zachwytu , ale całkiem rozsądnie pomyślana architektura początku lat 80'. Takie "tryndy" panowały w socrealu i wówczas nikogo nie brzydziły. Katowicki Spodek i nie tylko, też z tego nurtu się wywodzi.
    W Europie takaż panowała moda.
    Dzisiaj nas śmieszą spodnie w dzwon, włóczkowe blezerki i koszule z gigantycznymi kołnierzami noszone wówczas, całkiem poważnie przez elegantów.
    Jeśli znam życie, to wrócą kiedyś w podobnej formie.

    Szpetoty dodaje tandetny materiał z jakiego został obligatoryjnie obiekt zrobiony, ale było to kiedyś jedno z lepiej pomyślanych "dzieł" pod względem komunikacji.
    Z tego co pamiętam ten dworzec miał obsługiwać kilka , czy kilkanaście nawet tysięcy pasażerów i był do tego zdolny. W Europie naonczas trudno było szukać tak pomyślanego tego typu obiektu-majstersztyku funkcjonalności
    Niestety czasy współczesne go zabiły a moda była zbyt krótkotrwała by przetrwać, zwłaszcza ,że trafił na schyłek okresu.
    A za progiem już nowy postmodernizm lał się i kopał z minimalizmem.

  10. #2610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Absolutnie nie narzekam na ten dworzec. Umieściłam go w szczytach kiczu specjalnie jako wstawkę w sąsiedztwie jednego ze starszych kościołów. Prawdziwym kiczem jest kielecki dworzec PKP. Powiedzenie "Piździ jak w kieleckim na dworcu" dotyczy właśnie tego obiektu, który przed wybudowaniem dworca - UFO pełnił również funkcję dworca autobusowego pozbawionego zadaszenia i poczekalni.

    Co do UFO, to mam z tym "budynkiem" wiele osobistych wspomnień, dlatego mi sie żal zrobiło, gdy nowy właściciel postanowił z nim skończyć. Nie jestem rodowitą Kielczanką. Mój "korzeń" wzrastał wraz z korzeniami "Bartka", więc najpierw do szkoły, a potem do pracy trzeba było dojechać. Dlatego w UFO bywałam prawie codziennie. Samo wybudowanie tego obiektu to było jak tchnienie wiosny, jak powiew z Zachodu. Buraczana, PRLowska rzeczywistość z odrapanymi kamienicami, dziurami w asfalcie i śmieciami na ulicach..... Nieśmiało pojawia się trochę koloru na ulicach, bo dziewczyny zaczynają nosić farbowane przez siebie pieluchowe spódnice, wielkie plastikowe kolczyki, ostre makijaże i na dodatek....dworzec jak nie z tego świata. Mało tego. Z braku miejsca do spotkań, staje się klubem, kawiarnią, galerią. Tak, tak, galerią, bo na jego terenie pojawiają się pierwsze prywatne sklepy z ciuchami, butami, torebkami i kolorową biżuterią. Ludzie nie mieli samochodów, więc UFO tętnił życiem od rana do późnej nocy. Jego kształt sprawiał, że nikt nie pomylił stanowiska odjazdu. UFO jest wielkim rondem, po którym autobusy poruszały się w jednym kierunku i było bardzo dużo miejsca dla podróżnych.
    Ależ mi sie sentymentalnie zrobiło.
    Dopominałam sie o zdjęcia, a teraz sama sie rozpisałam. Przepraszam, ale uderze w sentymentalny ton, to nie wiem kiedy skończyć.

  11. #2611

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Absolutnie nie narzekam na ten dworzec.
    A ja zazrościłem Wam tego dworca. Może niekoniecznie funcjkonalny, ale forma niesztampowa.
    Dworca PKP przeciwnie.

  12. #2612

    Domyślnie

    Taka perełka architektury:



    Uploaded with ImageShack.us
    Tylko tu i teraz.

  13. #2613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    O jeżu.........

  14. #2614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie



    kto tym razem po mistrzowsku lądował ?

  15. #2615

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Absolutnie nie narzekam na ten dworzec. Umieściłam go w szczytach kiczu specjalnie jako wstawkę w sąsiedztwie jednego ze starszych kościołów. Prawdziwym kiczem jest kielecki dworzec PKP. Powiedzenie "Piździ jak w kieleckim na dworcu" dotyczy właśnie tego obiektu, który przed wybudowaniem dworca - UFO pełnił również funkcję dworca autobusowego pozbawionego zadaszenia i poczekalni.

    Co do UFO, to mam z tym "budynkiem" wiele osobistych wspomnień, dlatego mi sie żal zrobiło, gdy nowy właściciel postanowił z nim skończyć. Nie jestem rodowitą Kielczanką. Mój "korzeń" wzrastał wraz z korzeniami "Bartka", więc najpierw do szkoły, a potem do pracy trzeba było dojechać. Dlatego w UFO bywałam prawie codziennie. Samo wybudowanie tego obiektu to było jak tchnienie wiosny, jak powiew z Zachodu. Buraczana, PRLowska rzeczywistość z odrapanymi kamienicami, dziurami w asfalcie i śmieciami na ulicach..... Nieśmiało pojawia się trochę koloru na ulicach, bo dziewczyny zaczynają nosić farbowane przez siebie pieluchowe spódnice, wielkie plastikowe kolczyki, ostre makijaże i na dodatek....dworzec jak nie z tego świata. Mało tego. Z braku miejsca do spotkań, staje się klubem, kawiarnią, galerią. Tak, tak, galerią, bo na jego terenie pojawiają się pierwsze prywatne sklepy z ciuchami, butami, torebkami i kolorową biżuterią. Ludzie nie mieli samochodów, więc UFO tętnił życiem od rana do późnej nocy. Jego kształt sprawiał, że nikt nie pomylił stanowiska odjazdu. UFO jest wielkim rondem, po którym autobusy poruszały się w jednym kierunku i było bardzo dużo miejsca dla podróżnych.
    Ależ mi sie sentymentalnie zrobiło.
    Dopominałam sie o zdjęcia, a teraz sama sie rozpisałam. Przepraszam, ale uderze w sentymentalny ton, to nie wiem kiedy skończyć.
    a ja jestem rodowita kielczanką, tez mi żal dworca, byłam tam niedawno, starszna pustka
    a widoczny w tle kosciól św Krzyża nie jest jednym z najstarszych kościołow, powstał w pierwszej połowie XX wieku, całe dzieciństwo tam drałowałam przez 2 wiadukty...na msze, na religie itd, komunia, bierzmowanie slub..

  16. #2616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Witam krajankę. Masz rację. Pomyliło mi sie z "Wojciechem".
    Na dworcu rzeczywiście pustki i nędza. Nie to co kiedyś.

    Nie mieszkasz już w Kielcach?

  17. #2617
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post


    kto tym razem po mistrzowsku lądował ?
    AlKaida?

  18. #2618
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    Taka perełka architektury:



    Uploaded with ImageShack.us
    Temu budynkowi nic nie jest w stanie zaszkodzić. Mamy tu do czynienia z odrobiną fantazji w szarej blokowej rzeczywistości
    Pozdrawiam
    Monika
    My home is my castle.

  19. #2619

    Domyślnie

    Kuriozum bardziej niż kicz.

    Bo to i sypialnia i łazienka i salon odnowy i imprezownia i wszystko inne co się chce żeby znajomi padli.
    Tylko do wc daleko.
    Ale może jest gdzieś jakaś wysuwana z boku półeczka....?



  20. #2620

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziaba Zobacz post
    Kuriozum bardziej niż kicz.

    Bo to i sypialnia i łazienka i salon odnowy i imprezownia i wszystko inne co się chce żeby znajomi padli.
    Tylko do wc daleko.
    Ale może jest gdzieś jakaś wysuwana z boku półeczka....?


    Po imprezie to w takiej sypialni można się niechcący utopić...
    A brak WC pewnie nie przeszkadza - zawsze do wody się można siknąć
    Tylko tu i teraz.

Strona 131 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony