dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 138 z 272
Pokaż wyniki od 2.741 do 2.760 z 5425
  1. #2741

    Domyślnie

    Cytat Napisał sznurka Zobacz post
    Przejrzałam wątek od deski do deski, no i czasem wrzucane przez was zdjęcia określane mianem kiczu tudzież bezguścia są fajnymi aranżacjami, jak np. kamienne ogrodzenie czy stylizowane wnętrze retro.

    Ja gdybym napisała że dla mnie szczytem obciachu są bonie, balkony w domach na przedmiesciach, meble w kolorze wenga, złoty szprosik i deszczownice ledowe pewnie obraziłabym połowę albo i lepiej użytkowników muratora.
    Każdy ma inny gust, każdemu co innego pod kicz podpada.
    I dlatego do tego należy podchodzić na luzie, bo subiektywne wypowiedzi i oceny jednych służyć mogą drugim. I ci drudzy mogą się zgadzać albo i nie.

  2. #2742

    Domyślnie

    jak dla mnie rewelacja .Zawsze podziwialem opony malowane lakierem ,ale jak widac tworcy ozdob ogrodowych nadazaja na swiatowymi trenadami i potrafia z opony zrobic cud ,miod i orzeszki kwietniki http://krakow.gumtree.pl/c-Sprzedam-...AdIdZ384689361
    Regulamin forum

  3. #2743

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybkaosa Zobacz post
    I dlatego do tego należy podchodzić na luzie, bo subiektywne wypowiedzi i oceny jednych służyć mogą drugim. I ci drudzy mogą się zgadzać albo i nie.
    bo wenge zlote szprosiki ledy sa wiocha i kiczem ,a to ze duzo ludzi je ma nie swiadczy o tym ,ze nimi nie sa .
    Regulamin forum

  4. #2744
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    led to źródło światła. Dlaczego ma być kiczem?
    Kiczem nazwałabym co najwyżej podświetlanie nieodpowiednich elementów czy oprawy.

  5. #2745

    Domyślnie

    Uff czyli jednak nie jestem sama;] Patrząc na to jak ludzie się budują i urządzają czuję się w mniejszosci

    Elfir napisałam ze chodzi mi o deszczownice.

    gumis107 ja jestem fanką łabądków z opon;]

    co do dziwnych rzeczy ja mam łóżko w łazience i wiejskie krosno w salonie, dla sporej ilosci osób to co najmniej dziwne

  6. #2746
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sznurka - nie pisałam do ciebie, tylko do gumisia.

  7. #2747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    led to źródło światła. Dlaczego ma być kiczem?
    Kiczem nazwałabym co najwyżej podświetlanie nieodpowiednich elementów czy oprawy.
    Witam ,owszem same ledy jako zrodlo swiatla moga byc ,ale patrzac co ludziska z nimi wyrabiaja i jak je eksponuja to zaczynaja byc kiczem.Tak samo plyta k-g ni jest kiczem ,ale juz zrobionie z plyty jakis sufiow w dziwnym krztalcie z obowiazkowym podswietleniem ledowym lub diodowym czyni je kiczem .Pzdr
    Regulamin forum

  8. #2748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    NIKT i ŻADNYMI argumentami nie przekona mnie, że kiczem są meble wenge. Mam takie i szczycę się tym: są solidne, skrzyniowe, z prawdziwego drewna

    Żeby rozmawiać o tym, co jest kiczowate, trzeba wiedzieć, czym jest kicz jako taki A w tym wątku często mylimy to, co się nam nie podoba, z tym, co obiektywnie jest kiczem. Kicz to nie materiał, to realizacja.

  9. #2749

    Domyślnie

    wprawdzie nie widzialem deszczownicy z diodami ,ale w marketach sa kabiny prysznicowe z telewizorem w srodku /Wiem ,ze sie nie da za bardzo ogladac tv w czasie brania prysznica,ale Polacy to narod sklonny do wielkich nieracjonalnych poswiecen majacych na celu zobaczenie zielonego z zazdrosci ryja sasiada .Do tego wiekszosc nie ma gustu i ulega slepo modzie i nie wazne czy sie cos komus podoba czy nie aby byc cool i trendy musi zapodac np: pseudo wenge (bo przeciez wiekszoscv to zadna wenge tylko bejcowna plyta wiorowa), jakies kretynskie zlote szprosiki wygladajace jak z wiejskiego odpustu (swoja droga maja potem kupe ubawu przy myciu tych okien ), kiczowate kolorki na nowych domach kojarzace sie mi z jakimis slamsami itp rzeczy.Najlepsze,ze za kilka lat przyjdzie nowa moda i te wszystkie dzis coolowe rzeczy ktore sobie ludzie dzis kupuja czesto zadluzajac sie na cale zycie bede niemodne ,wiec czekac ich bedzie niedlugo remoncik i wymiana umeblowania ,a tego czesto nie brali pod uwage biorac kredyty.Zreszta wiekszosc rzeczy ktore kiedys byly modne dzis laduja w tym watku.Identycznie rzecz ma sie zreszta z domami,domy budowane w/g obowiazujacych kilkadzisiat lat temu mody maja dzis czesto wartosc ujemna ,tzn bywa ,ze parcela jest cos warta ,alle stoi na niej np: kostka z lat 70-tych ktorej nie mozna zburzyc ,bo parcela nie spelni dzis wymagac aby uzyskac WZtke ,zas remont domu przekracza jego wartosc
    Cytat Napisał sznurka Zobacz post
    Uff czyli jednak nie jestem sama;] Patrząc na to jak ludzie się budują i urządzają czuję się w mniejszosci

    Elfir napisałam ze chodzi mi o deszczownice.

    gumis107 ja jestem fanką łabądków z opon;]
    .

    co do dziwnych rzeczy ja mam łóżko w łazience i wiejskie krosno w salonie, dla sporej ilosci osób to co najmniej dziwne
    z dziwnych rzeczy to przerobilem tzw sąsiek na cos w rodzaju stolu ,w drugiej lazience zamaist plytek na scianach byc moze poloze blache miedziana itp pomysly ,wiec krosno mnie nie dziwi .Pzdr
    Regulamin forum

  10. #2750

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    NIKT i ŻADNYMI argumentami nie przekona mnie, że kiczem są meble wenge. Mam takie i szczycę się tym: są solidne, skrzyniowe, z prawdziwego drewna

    Żeby rozmawiać o tym, co jest kiczowate, trzeba wiedzieć, czym jest kicz jako taki A w tym wątku często mylimy to, co się nam nie podoba, z tym, co obiektywnie jest kiczem. Kicz to nie materiał, to realizacja.
    same w sobie nie byly kiczem tak samo jak sloneczniki Van Gogha nie sa kiczem ,ale zaczely nim byc gdy w wiekszosci domow obowiazkowo wisiala ich reprodukcja .Tak samo dzis jest w wenge ,dopuki wenge byla w jednym domu na kilkadzisiat nie byla kiczem ,dzis ,gdy jest obowiazkowym wyposarzniem domu bez ktorego nie mozna sie lansowac zaczyna zajezdzac kiczem ,a jak sama napisalas"Kicz to nie materiał, to realizacja'.Dzis wenge jest po prostu tak oklepane ,ze zle sie kojarzy ,cos mniej wiecej jak niesmiertelna mebloscianka z PRLu .Zreszta kiczem moze byc np: solar na dachu, bo przeciez w naszej strefie klimatycznej jest to nieoplacalne ekonomicznie i szkodliwe dla srodowiska ,wiec montowanie czegos co nie ma zadnego uzasadnienia po to chyba tylko "zeby sasiedzi widzieli ze mnie stac" jest swoista forma kiczu ,albo zle swiadczy o mozliwosciach intelktulanych posiadacza solara
    Regulamin forum

  11. #2751
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gumiś - w przypadku mebli wenge mylisz kicz z pojęciem "popularny", "opatrzony", "wyeksploatowany".
    Kicz jest pojęciem z pogranicza sztuki (w tym sztuki architektonicznej i użytkowej).

    "Słoneczniki" nigdy nie będą kiczem - kiczem będzie ich nieudolna, słaba jakościowo reprodukcja źle wyeksponowana.

    Tak samo drewno wenge może być użyte w dobrym lub złym wzornictwie meblowym.
    Dobrze zaprojektowany mebel z wenge nigdy nie będzie kiczem, mimo, że wszyscy sąsiedzi meble w kolorze wenge będą posiadać. Co najwyżej będzie kolorystycznie "opatrzony"
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-06-2012 o 17:11

  12. #2752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Gumis - pisownia ortograficzna to też wyraz przekonań estetycznych

  13. #2753

    Domyślnie

    myślę, że wenge padło ofiarą swojego sukcesu kilka lat temu - niegdyś było synonimem luksusu (bo egzotyczne, solidne, drogie), a potem szturmem trafiło do polskich domów i dla przeciętnego Kowalskiego to wystarczyło. nieważny był design, ważne było wenge. w efekcie domy wypełniliśmy bez opamiętania ciężkimi ciemnymi meblami. baaaa... jeśli jeszcze maja troche orientalne kszałty, to już w ogóle szał. "z powodzeniem" stanęły obok wspomnianych meblościanek czy kanap ze skrzynią. moim zdaniem to jest kicz.
    ale ten sam kicz to dla mnie "nieumiarkowana" sympatia dla ikei - nie przepadam za tym wzornictwem, ale musze przyznać, że widziałam bardzo udane wnętrza. i równie wiele bardzo nieudanych, trącących tandetą i prowizorką. kiczowatych.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #2754
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A moim zdaniem to nie wenge jest kiczem tylko dany model mebla - zaprojektowany źle, bez proporcji i tylko wykonany z tego materiału (w tym kolorze).

    Kolor różowy jest kiczem?
    Nie! Tylko jego niewłaściwe zastosowanie może być kiczowate.

    Nawet jeleń na rykowisku nie musi być kiczem, tylko dziełem sztuki.

  15. #2755
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ta dyskusja niestety była, jest i będzie bezcelowa, bo kicz jest mylony z brzydotą, popularnością i ślepym podążaniem za modą

    Nie widziałam kiczu wenge, natomiast kiczu białych mebli masę...
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 04-06-2012 o 15:27

  16. #2756

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    O jeżu........ Do czego te kulki?
    może to piłki? przed Euro wszystko możliwe.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  17. #2757

    Domyślnie

    ominę wenge, wrzucę prawie wakcyjne klimaty
    od 25.09.2009 mieszkamy na wsi

  18. #2758
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Kto jeszcze ma mało kolorowy ogródek?


  19. #2759

    Domyślnie

    hahaha

    chłop "obiecuje" kupić mi krasnala na balkon, mam nadzieje że jesli juz musi, to jednak wybierze coś mniej roznegliżowanego )
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  20. #2760

    Domyślnie

    hahaha

    z kolei ja znalazłam koleją piękność do siedzenia

Strona 138 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony