dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 180 z 272
Pokaż wyniki od 3.581 do 3.600 z 5425
  1. #3581
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    czy pozostaje tylko edukacja - od przedszkola. abysmy sami chcieli miec ładnie. nie "na bogato", tylko ładnie. tylko trzeba wiedzieć, co to znaczy ładnie.
    mój gust nie musi oznaczać dobrego gustu. chciałabym sama potrafić ocenić, czy mam dobry gust. czy jest jakis test na to? czy są jakieś podstawowowe, proste zasady, które "wyrobią" w nas gust? czy w ogóle mozna sie tego nauczyć? czy można od dziecka wyrabiać komuś gust? np. w szkole?

    dawne osiedla/zabudowania wiejskie pomimo biedy i braku edukacji były jak najbardziej "z gustem". dlaczego?

  2. #3582
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Tak, od dawna o tym mówię - otoczenie i oczekiwania wzgledem przestrzeni zmienią się dopiero gdy ludzie będą dostatecznie wyedukowani w sprawach estetycznych albo gdy większość dojrzy, ze żyje w g...ie . W sprawie reklam w przestrzeni publicznej już osiągnęliśmy ten etap. I w końcu mamy społeczne przyzwolenie, a wręcz żądania ograniczeń w tym zakresie.
    Zasady, kanony oczywiście istnieją. Przyswaja się je tak samo jak wyrabia gust muzyczny.
    Dawne nie zawsze było z gustem - zwykle do dziś zostało z tego to, co cenniejsze. Ale fakt, zawsze obowiązywały jakieś kanony i budowlana tradycja.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  3. #3583
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    dawniej nie było takiego wyboru materiałów wykończeniowych. nikt, choćby chciał, nie był w stanie zrobic fioletowego dachu (ja codziennie koło takiego przejeżdżam ). było bardziej jednolicie - materiały raczej tylko miejscowe.

  4. #3584
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    czy pozostaje tylko edukacja - od przedszkola. abysmy sami chcieli miec ładnie. nie "na bogato", tylko ładnie. tylko trzeba wiedzieć, co to znaczy ładnie.
    mój gust nie musi oznaczać dobrego gustu. chciałabym sama potrafić ocenić, czy mam dobry gust. czy jest jakis test na to? czy są jakieś podstawowowe, proste zasady, które "wyrobią" w nas gust? czy w ogóle mozna sie tego nauczyć? czy można od dziecka wyrabiać komuś gust? np. w szkole?

    dawne osiedla/zabudowania wiejskie pomimo biedy i braku edukacji były jak najbardziej "z gustem". dlaczego?
    Ucząc od przedszkola nie spowodujesz ,że będziemy narodem , który estetykę będzie miał we krwi, ale przynajmniej wpoisz pewne nawyki.
    Tak się robi w wielu krajach.
    To normalne, że nauczając matematyki czy języka nie mamy społeczeństwa inżynierów i literatów ale nie mamy przynajmniej rzeszy analfabetów.

  5. #3585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mnie to się wydaje, że im prościej tym lepiej. Ale może się mylę, bo ja to kargul jestem i nie lubię się w luksusie mordować.

  6. #3586
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Ale co ma luksus do estetyki?

  7. #3587

  8. #3588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Powinnam napisać "luksusie".

  9. #3589
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Ale co ma luksus do estetyki?
    ... tyle co przyjemność jedzenia z etyką
    ... Etyka ma swoją cenę w końcu ...
    unde venis et quo tendis

  10. #3590
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    luksus i prostota często idą w parze
    ?????
    częściej jednak nie
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  11. #3591
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    luksus i prostota często idą w parze
    Robespierre aż do dekapitacji też był tego zdania.
    Ciekawe co by na to powiedziała rodzina Burbonów ?

  12. #3592

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    W dzierwanach to dom na wyjazdy wakacyjno -weekendowe. Na codzien mieszk a zabytowej kamienicy na starówce. Pięknie tam jest i klimatycznie.

    http://www.domoplus.pl/2010/dach-nad...sz-palikot_396
    No właśnie całą tą zimę widzę go w tv jak nadaje z piwnicy tej wiejskiej posiadłości(wieczorne wywiady,a na górze dzieci śpią),a ostatnio to nawet przedzierał się do sąsiadów na wywiad- tv nie mogła dojechać ,bo go zasypało.

    Osobiście wolałabym nie przedzierać się,tylko w kamienicy siedzieć,ale kto bogatemu zabroni

  13. #3593
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    luksus i prostota często idą w parze

    raczej odwrotnie, vide Versace...

  14. #3594
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    ?????
    częściej jednak nie
    no.... nie znam sie na stylach, ale ten cały prawdziwy minimalizm (niby prostota) wykorzystuje baardzo luksusowe materiały

    nawet najdroższy marmur to podobno ten, który jest cały biały i nie ma żyłek
    a w modzie - luksusowe kiecki są zazwyczaj do bólu proste.

    nie mówię tutaj o luksusie w "ruskim" wydaniu

  15. #3595
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    a i taki cytat:
    "Prostota to najczystsza postać luksusu" - świat mody wg Jil Sander

    i przykładowy link:
    http://www.we-dwoje.pl/prostota;luks...kul,30554.html


    kolejny cytat:

    "Axor Citterio – luksus od drugiego wejrzenia
    Antonio Citterio wprowadził kulturę mieszkania do łazienki i wykreował w niej przestrzeń wypoczynku. Kolekcja Axor Citterio wyraża luksus przez prostotę, która pozwala doświadczać bogactwa wody w najpiękniejszej formie.



    Mehr lesen: http://www.hansgrohe.pl/152.htm#ixzz2MBz9ctLb

    i link

    http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85...wiata,,ga.html


    to tak na szybko, chaotycznie.

    dla mnie luksus w wydaniu współczesnym to taka bardzo, bardzo droga prostota.

  16. #3596
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie



    "Wydumka nowobogackiego – tak o budowanym przez siebie domu mówi właściciel"

  17. #3597

    Domyślnie

    Jest w tym dużo prawdy że im prościej,tym może być jednak drożej.
    Wystarczy porównać modele mebli-te najprostsze stoły,kanapy itd są kilkakrotnie droższe od tych,które mają przecudowane kształty,przepikowania itd.

    2.900


    10.000


    Gdzie tu porównanie do włożonej pracy i ilości zużytych materiałów?
    Wiem że marka kosztuje itd,ale to oznacza że w sklepach dla przeciętnego konsumenta taka prosta kanapa mogłaby kosztować i 1000zł,a jednak kupić ją za takie pieniądze to niemal jak wygrać w totka.

  18. #3598
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    jeśli porównasz 2 zestawy z jednej i tej samej firmy, to tak nie będzie

  19. #3599

    Domyślnie

    Wiem Piu,ale zachodzi pytanie dlaczego firmy produkujące na portfel przeciętnego Kowalskiego nie produkują takich prostych i estetycznych rzeczy?

  20. #3600
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    bo przeciętny Kowalski takich nie chce. Popyt kreuje podaż .

Strona 180 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony