dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 272
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 5425
  1. #4001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    to znów trochę mody

    Malka, szpilek nie nosisz to te od razu do kiczu zaliczasz?

  2. #4002
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Piu - myszka Miki po prostu
    Malka - ale kolor bosssski ^^

  3. #4003

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Magda, pocaluj pana!! To byly czasy....

    A te piastki to kogo reprezentuja?? Ufoludki niebieskie takie?
    lud walczący o wolność podczas strajków w stoczni. Znak Victorii każdy zna.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  4. #4004

  5. #4005

    Domyślnie

    sterowiec świetny bo szary , nie powinno być kolorowych budynków

  6. #4006

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    osobiście wolałabym mieszkac w takim kolorowym bloku, niz w koszmarze z czasów PRL-u z ktorego tynk odpada płatami i wygląda jak slums.
    A ja wręcz przeciwnie - wolałabym odpadający szary tynk niż to kolorowe szkaradzieństwo.

    Swoją drogą, ciekawe skąd się bierze ta powszechna aprobata dla tych kolorowych okropieństw, jeżeli chodzi o bloki. Przecież we własnym domu ci sami ludzie za nic nie chcieli by tego mieć. Kto pomalowałby ściany w czerwone i żółte kwiatki na niebiesko-zielonym tle w minimalistycznym wnętrzu? Nikt. Skąd więc bierze się ten kicz w malowaniu budynków na zewnątrz?

  7. #4007

    Domyślnie

    wspólnoty mieszkaniowe, czyli 60-70 letnie babcie.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  8. #4008
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Swoją drogą, ciekawe skąd się bierze ta powszechna aprobata dla tych kolorowych okropieństw, jeżeli chodzi o bloki. Przecież we własnym domu ci sami ludzie za nic nie chcieli by tego mieć. Kto pomalowałby ściany w czerwone i żółte kwiatki na niebiesko-zielonym tle w minimalistycznym wnętrzu? Nikt. Skąd więc bierze się ten kicz w malowaniu budynków na zewnątrz?
    Ale jak to nikt? Ludzie tak malują mieszkania - jeden pokój na brzoskwiniowo, drugi na zielono, sypialnia na niebiesko (bo taki spokojny, wyciszający kolor). Na to wszystko naklejka ścienna z supermarketu - bo nowocześnie

  9. #4009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    wspólnoty mieszkaniowe, czyli 60-70 letnie babcie.
    Po pierwsze, ustawowe tworzenie wspólnot mieszkaniowych nie ma absolutnie nic wspólnego z wiekiem lokatorów (najemców lub właścicieli) konkretnego budynku,a po drugie, zarząd wspólnoty, ani jego członkowie nie mają żadnego wpływu na kolor elewacji budynku.
    Projekt elewacji jest wykonywany pod dyktando plastyka miejskiego.


    Mowa jest srebrem, a milczenie złotem

  10. #4010
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Po pierwsze, ustawowe tworzenie wspólnot mieszkaniowych nie ma absolutnie nic wspólnego z wiekiem lokatorów (najemców lub właścicieli) konkretnego budynku,a po drugie, zarząd wspólnoty, ani jego członkowie nie mają żadnego wpływu na kolor elewacji budynku.
    Projekt elewacji jest wykonywany pod dyktando plastyka miejskiego.
    Wydaje mi się, że żona m mogła mieć na myśli typowe wspólnoty mieszkaniowe tego typu blokowisk, a to faktycznie najczęściej są ludzie w wieku emerytalnym.
    Po drugie - chyba najpierw miasto musi takiego plastyka posiadać, i dodatku uchwalić dobry plan zagospodarowania przestrzennego? Jeśli chodzi o Zaspę (i resztę Gdańska tak naprawdę też...) to nie jest różowo... Chociaż nie, jest różowo, jest wręcz różowo-zielono-łososioow-niebiesko-czerwono... I jak to wszystko wygląda? Cytując klasyka - jak g... w lesie
    O, jak tutaj: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/...ce-n63134.html
    Niestety, ale w Gdańsku UM z niczym sobie nie potrafi poradzić, chyba tylko z budową ECS albo z wydaniem encyklopedii, którą sz.p.prezydent mógłby wręczać znajomym w prezencie
    Ale nie o tym ten temat
    Wpisałąm w google grafika "polska łazienka" - pierwszy wynik wyszukiwania... aż przykre


  11. #4011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panna Z. Zobacz post
    Niestety, ale w Gdańsku UM z niczym sobie nie potrafi poradzić, chyba tylko z budową ECS albo z wydaniem encyklopedii, którą sz.p.prezydent mógłby wręczać znajomym w prezencie
    Ale nie o tym ten temat

    z ecs-em też sobie kiepsko radzi

    a takich koszmarków w gda jest więcej - daleko szukać nie trzeba, bo w podobnym klimacie morena, przymorze, nowy port (acz chyba na szczęście nikt nie wpadł na motylki i tulipany), a nawet nowe osiedla, które stoją koło siebie i ponieważ od różnych deweloperów, każde stanowi totalnie osobną historię. maszkaronki wychodzą z tego
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #4012

    Domyślnie

    Panna Z, a żebyś Ty wiedziała jakimi starymi i paskudnymi samochodami Polacy jeżdżą, jakie kiepskie i niezdrowe żarcie kupują, jak niemarkowe i słabe jakościowe ciuchy kupują. U lala, żenada i syf to mało powiedziane. Oczywiście nikt tego nie robi z braku kasy a po prostu z powodu wieśniackiego gustu, przyrodzonego przymulenia i ogólnie żeby na złość zrobić innym. Widzisz, chamy nie mają la biblioteków u siebie, za grosz na designie się nie znają, zamiast sprowadzanej z Fhansji lawendy mają paprotki. Co za tłuszcza obrzydliwa.
    A jeśli jedna fota Ci wystarcza by mieć pojęcie o tym, jak typowa polska łazienka wygląda to ja dziękuję. W ramach ciekawostki - wpisz w google hasło "azjatki" i zobacz jak wyskakują Ci typowe azjatki. Będzie to rzetelny obraz kobiet z Azji.
    Ostatnio edytowane przez kater-acme ; 27-04-2013 o 19:40

  13. #4013
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Kater-acme, nie rozumiem skąd Twój agresywny ton Wydaje mi się, że źle zinterpretowałeś mój poprzedni wpis. Nigdzie nie napisałam, że zdjęcie przeze mnie podlinkowane przedstawia typową polską łazienkę, a jedynie - że jest to pierwszy wynik, jaki pokazuje popularna wyszukiwarka. Ukazuje to pewien stereotyp, i to jest przykre. Dla wielu ludzi jest to po prostu łazienka jak łazienka, ponieważ raczej nie jesteśmy narodem, który ma wysokie poczucie estetyki. Brak kasy nie jest wymówką - na tym forum nie siedzą sami milionerzy, a po prostu ludzie, którzy starają się mieszkać lepiej.

  14. #4014

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    po drugie, zarząd wspólnoty, ani jego członkowie nie mają żadnego wpływu na kolor elewacji budynku.
    Projekt elewacji jest wykonywany pod dyktando plastyka miejskiego.

    taaa to ciekawe, bo na moim bylym osiedlu przed tynkowaniem wieżowca, panowie ze wspólnoty siedzieli na ławce i radzili jaki kolor wybrać. Projekt wyszedł spod ręki owych panów naszkicowany kredkami na kartce z bloku technicznego. Potem przeszli po 12 piętrach, zebrali podpisy i wieżowiec na wiosnę byl w kolorze morela z sledynem i fioletem. Bo to takie wiosenne barwy. Moze w mieście stołecznym jest plastyk miejski, ale uwierz mi w średnich i małych miastach nie ma kasy na taki etat.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  15. #4015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    taaa to ciekawe, bo na moim bylym osiedlu przed tynkowaniem wieżowca, panowie ze wspólnoty siedzieli na ławce i radzili jaki kolor wybrać. Projekt wyszedł spod ręki owych panów naszkicowany kredkami na kartce z bloku technicznego. Potem przeszli po 12 piętrach, zebrali podpisy i wieżowiec na wiosnę byl w kolorze morela z sledynem i fioletem. Bo to takie wiosenne barwy. Moze w mieście stołecznym jest plastyk miejski, ale uwierz mi w średnich i małych miastach nie ma kasy na taki etat.
    A może panowie wcześniej dostali paletę barw od plastyka ??

    Przez ponad dekadę zarządzałam ponad 50 budynkami wspólnot i bynajmniej nie w stolicy, i żaden, absolutnie żaden budynek, nie został poddany termomodernizacji bez wglądu w plan zagospodarowania, a projekt musiał być klepnięty przez plastyka.
    Co jednak nie zmienia faktu, że owe budynki mają elewacje niczym nie odbiegające od tych gdańskich - czyli do porzygu.
    W innym, jeszcze mniejszym mieście miałam przyjemność wieszać na elewacji szyld reklamowy i również bez zgody i akceptacji projektu przez plastyka miejskiego się nie obeszło.

    Ale cóż fantazja ludzka nie ma granic, nie mówiąc już o złym guście.

  16. #4016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W Poznaniu plastyk dopuszcza chyba tylko kolor beżowo-żółto-morelowy. Wspólnota chciała takie blade khaki, bo to byli wojskowi byli (ale nie w panterkę, tylko po prostu taki szarawy odcień zieleni). Doprosić sie urzędu miasta na inny kolor elewacji było karkołomnym zajęciem.

  17. #4017

    Domyślnie

    Cytat Napisał kater-acme Zobacz post
    A jeśli jedna fota Ci wystarcza by mieć pojęcie o tym, jak typowa polska łazienka wygląda to ja dziękuję. W ramach ciekawostki - wpisz w google hasło "azjatki" i zobacz jak wyskakują Ci typowe azjatki. Będzie to rzetelny obraz kobiet z Azji.
    Normalnie rozbawiłam się bardzo celnością twej wypowiedzi i z ciekawości (jedynie z ciekawości oczywiście...) wpisałam azjatki - i radość miałam jeszcze większą
    to moja ulubiona:


    a reszta dość monotematyczna
    jeśli chcesz być szczęśliwym.... to bądź. <l.tołstoj>

    Mieszkam

  18. #4018

    Domyślnie

    arbuzowa Azjatka
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  19. #4019
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    z serii "co by tu jeszcze podświetlić???"


  20. #4020

    Domyślnie

    Inna niż wszystkie-skrzynka na listy:





    Ostatnio edytowane przez kinka ; 04-05-2013 o 18:12

Strona 201 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony