dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 216 z 272
Pokaż wyniki od 4.301 do 4.320 z 5425
  1. #4301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    ciekawa jestem Waszych emocji

    Lalka jak lalka. Fajnie pomalowana.

  2. #4302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    a mnie zastanawia po co się takie rzeczy robi ?
    Dać dwulatkowi lalę za tysiaka do zabawy ? chyba nie

  3. #4303

    Domyślnie

    Nie kupilabym nawet za 100 zł. Dla mnie wyglada masakrycznie.

  4. #4304
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dla mnie jest to kwintesencja smutku, a nie kiczu, bo geneza lalek reborn jest prosta - były robione na zamówienie kobiet, które straciły swoje nowonarodzone dzieci, dokładnie według ich wyglądu. Więc widząc taką lalkę, widzę czyjś dramat
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  5. #4305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    Dla mnie jest to kwintesencja smutku, a nie kiczu, bo geneza lalek reborn jest prosta - były robione na zamówienie kobiet, które straciły swoje nowonarodzone dzieci, dokładnie według ich wyglądu. Więc widząc taką lalkę, widzę czyjś dramat
    Serio przecież to chore

  6. #4306
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    Dla mnie jest to kwintesencja smutku, a nie kiczu, bo geneza lalek reborn jest prosta - były robione na zamówienie kobiet, które straciły swoje nowonarodzone dzieci, dokładnie według ich wyglądu. Więc widząc taką lalkę, widzę czyjś dramat
    Podasz źródło? Z tego co wiem, zachowanie o którym piszesz, to skutek a nie przyczyna
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  7. #4307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    nie słuchałem nigdy ojca - choć przestrzegał "Zgnoją Cię".......to jest chyba źródło.....dla mnie jest od lat....

    http://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo
    Ostatnio edytowane przez bobiczek ; 19-08-2013 o 22:23
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  8. #4308
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Podasz źródło? Z tego co wiem, zachowanie o którym piszesz, to skutek a nie przyczyna
    Nie podam, bo nie pamiętam tytułu, ale oglądałam kiedyś w tv film dokumentalny o tym, produkcji chyba brytyjskiej. No, kawałek, bo mnie to przerosło.
    Edit - dopiszę tylko, że kobiety, na których zamówienie powstawały lalki, traktowały je jak normalne niemowlaki - były przebierane, wożone na spacery itd.
    Ostatnio edytowane przez bury_kocur ; 20-08-2013 o 06:20
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  9. #4309

    Domyślnie

    też o tym słyszałam. gdzieś mi się obił o uszy komentarz, że takie lale również w terapii się stosuje, np. w sytuacjach, gdy ze względu na jakąś traumę kobieta nie chce zajść w ciążę czy obawia się małych dzieci. wykorzystanie tego do leczenia jestem jeszcze w stanie zrozumieć, ale wszelkie inne zastosowania (poza kinem, teatrem hehe) - chyba jednak mam upiorne skojarzenia.

    dziecku bym tego jednak nie kupiła (pomijając cenę). chyba bym się obawiała, że kilkulatek nie do końca ogarnie różnicę pomiędzy żywym a nieżywym ludkiem i na prawdziwym dziecku mógłby próbować typowych dziecięcych zabaw - ciągnięcia za nóżkę, rączkę, czasem uderzania jakimiś klockami.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  10. #4310
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    Dla mnie jest to kwintesencja smutku, a nie kiczu, bo geneza lalek reborn jest prosta - były robione na zamówienie kobiet, które straciły swoje nowonarodzone dzieci, dokładnie według ich wyglądu. Więc widząc taką lalkę, widzę czyjś dramat
    To nie jest prawdziwa geneza reborn, to o czym piszesz jest zaledwie tylko jednym z jej późniejszych aspektów. Pochodzenie tego fenomenu jest bardziej złożone.Dotyczy sztuki , kultury a także obyczajowości na przestrzeni wieków i fenomenu samej lalki jako obiektu.
    Zaczęło się od hiperrealizmu na początku lat 70' i bardzo długo by tu pisać czemu i jak do tego doszło? Dla ciekawych proponuję obejrzeć prace rzeźbiarskie Hansona a szczególnie Mueck'a (natomiast w opisywanym przez Ciebie konkretnym przypadku skorelować to także z angielską i amerykańską fotografię pośmiertną - to jest dopiero horror i pomysłowość).
    Hiperrealizm miał wpływ na inne dziedziny sztuki, dotknął także tradycyjnego lalkarstwa. Amerykanie na początku lat 90' wymyślili sobie, że można na tym nieźle zarobić a argumentację mieli dosyć szczególną. Reborn dolls miały służyć i nawet służą jako pomoc w szkoleniu personelu medycznego, zastępując sugestywnie znacznie mniej realistyczne fantomy służące do tego celu.
    Oprócz osób wykorzystujących je a dotkniętych jakąś tragedią lub niemocą, traktowane są jako specyficzna "sztuka" lalkarstwa ale także niestety jako gadżet seksualny czy wspomniany wyżej fantom.
    Reborn doll w częściach można sobie kupić w sklepach i samemu do woli malować, ubierać lub nabyć gotowca wraz z wyprawką dziecięcą a nawet załączoną do kompletu sztuczną pępowiną za stosunkowo niewielkie pieniądze lub... wręcz zamówić konkretny wzór, o czym traktował wspomniany tu film.
    Wartość terapeutyczna reborna jest podobno dosyć dyskusyjna i wątpliwa, ale na tym się zupełnie nie znam, jedynie słyszałem wypowiedź w jakimś programie o tym nie związanym ze sztuką.
    Nikt reborn dolls nie traktuje jako zabawki dla dzieci.

  11. #4311
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    też widziałam ten dokument i pamietam, że jedna z pań chodziłą z tą lalka na spacery, bo wtedy ludzie się nią interesowali, zaglądali do wózka itp
    Dokument był smutny i dla mnie przerażający, gdy patrzyłam jak ludzie traktuję te lalki jak prawdziwe dzieci.

  12. #4312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    jako gadżet seksualny
    to mnie przeraża najbardziej

  13. #4313
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Lalek reborn nie uważam za kicz, ale ta konkretna jest imho zwyczajnie brzydka... Włoski namalowane, dłonie i stopy jakies nienaturalne... Widywałam duzo ładniejsze, bardziej realistyczne lale

  14. #4314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    to mnie przeraża najbardziej
    W pewnym sensie - lepiej na lalce...

  15. #4315
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Osoby kupujące takie lalki powinny mieć obowiązkowo robione rozbudowane testy psychologiczne, bo nie wiadomo co kłębi im się pod czaszką.

  16. #4316
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    firewall - nie uważasz, że przesadzasz? Każdemu ma prawo podobać się co innego, a idąc Twoim tokiem rozumowania, możemy w ogóle wszystkich odstających od normy pozamykać prewencyjnie w zakładach zamkniętych

  17. #4317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Ale,że filatelistów też mamy badać ?
    Dla mnie mega zabawne jest zbieranie strzępków papierków -a dla innych to pasja życia.
    Jak ktoś chce mieć plastikowe "dziecko" niech sobie ma -krzywdy tym nikomu nie robi - noooo ewentualnie sobie.

    Ja to bym przebadała, tych co mają krasnale w ogrodach

  18. #4318

    Domyślnie

    Wc dla panów:

    i coś dla dwojga

  19. #4319
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Kobieta/mężczyzna/ kupująca taką lalę, ubierająca ją, chodząca na spacery, przelewająca swe uczucia na ten fantom musi mieć problemy z psychiką.Sądzę że u takich ludzi występuje potężny bagaż cierpienia i problemów z którymi nie potrafią sobie poradzić.Brak pomocy takim osobom będzie raczej pogłębiał ich problemy. Myślę że raczej nikt nie kupuje takiej lalki aby posadzić ją na fotelu, żeby zrobić psikusa swoim znajomym.
    A ci od krasnali to mają jedynie "wysublimowane" poczucie estetyki.

  20. #4320

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Wc dla panów:

    i coś dla dwojga
    Dobre!!!

Strona 216 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony