dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 13
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 249
  1. #201
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotrek33

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    a wiec na jednej stronie bedzie duzy naroznik, stolik a na scianie bedzie powieszony telewizor, na drugiej stronie biurko z komputerem i jakies niskie meble

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Pokój dzienny 40 mkw. i komputer w nim stoi???

    Skoro masz takie meble, jakie wymieniasz, to zrezygnowałabym z górnego oświetlenia.
    A jeśli chcesz górne, to niech Ci je zaprojektuje ten, kto doradził podwieszany sufit i obniżenie pomieszczenia do 2.20

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek33
    podwieszany sufit juz jest A oswietlenie bedzie przed meblami bo jeszcze nie mam wybranych
    Stary, ale czy Ty czytasz o co pytają??
    Zamiast szukać łatwej odpowiedzi zadaj sobie chociaż odbrobinę trudu i odpowiedz na zadane pytanie co do wysokości twojego pomieszczenia, bo 2,20 m to chyba jakaś pomyłka, chyba że jesteś jakim liliputem.
    Pozdro
    Konrad

  4. #204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie Re: Oswietlenie duzego pokoju dziennego - 40m2

    Cytat Napisał piotrek33
    Wiem na pewno, że chce by to było cos nowoczesnego i robiącego duże wrażenie
    Jeśli pokój rzeczywiście ma wys 2,20 to właściwie już osiągnąłeś zamierzony efekt
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  5. #205

    Domyślnie Re: Oswietlenie duzego pokoju dziennego - 40m2

    Cytat Napisał kuleczka
    Cytat Napisał piotrek33
    Wiem na pewno, że chce by to było cos nowoczesnego i robiącego duże wrażenie
    Jeśli pokój rzeczywiście ma wys 2,20 to właściwie już osiągnąłeś zamierzony efekt

    Dlatego wlasnie proponuje pytkowi wywalenie zabudowy sufitu - dlatego pytalem ile wtedy by zyskal - jesli 20 cm to chyba warto - jesli 5 to nie...

    Swoja droga mam wrazenie ze zabudowa sufitu g-k jest czesto pierwszym punktem programu, po ktorym nastepuje znak zapytania....

    Pzdr

  6. #206

    Domyślnie

    2,20? A ile macie wzrostu wy, domownicy? Jeśli powyżej 1,50 to jak chcecie się choćby przeciągnąć? A jeśli odwiedzi was jakiś wielkolud 1,75??? Nie mówiąc już o wentylacji i takich tam technicznych drobiazgach...

    Przy takiej wysokości proponuję styl arabski albo mongolski, poduchy i dywany na podłodze, stolik wysokości max 50 cm i zero krzeseł czy kanap.
    To takie nieważne...

  7. #207
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotrek33

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    sprawdzilem jeszcze raz i faktycznie moj bład wysokosc to 2,50m jezeli to bedzie pomocne to jutro moge zrobic zdjecia pokoju i wrzucic moze sie rozjasni sytuacja

  8. #208

    Domyślnie

    nie badzo rozumiem - nie masz jeszcze pomysłu na oswietlenie...a co z montażem? jak masz rozłożoną elektrykę na ścianach ( np. kinkiety ), suficie...

    ja na etapie zakładania sufitu miałam juz rozciagnięte wszystkie kable pod oświetlenie, wycięte otwory do mocowania lamp...

  9. #209

    Domyślnie

    jeśli chcesz efekt to halogeny ale nie dla ozdoby w zlotych ramkach itp bo to straszne (naprawde koszmar jeśli do tego jest powyginany sufit)


    tylko takie ktore same nie zwracają uwagi a oświetlają dane punkty w pokoju
    musisz być pewien gdzie co ma stać
    do tego lampy sufitowe ktore mają ozdabiać pomieszczenie
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  10. #210

    Domyślnie

    Jeśli w pokoju nie ma wyprowadzonych kabli, to pozostają chyba tylko lampy stojące, albo zupełnie bezkablowe, na baterie (słoneczne)
    To takie nieważne...

  11. #211

    Domyślnie

    Ten wątek należy skopiować do tematu o durnych pomysłach naszych panów

  12. #212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotrek33

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kable pod oswietlenie sa rozprowadzone tak, ze sa 3 wyjscia z sufitu na lampe wiszaca 2 na lewej stronie pokoju 1 na drugiej, poza tym jesli zdecyduje sie na boczne oswietlenie to gosc od instalacji mi przeciagnie kable. Klasycznych halogenow nie chce ew. dla podswietlenia czegos specjalnie, ale na pewno nie jako glowne oswietlenie. Lampe stojaca moge kupic po wykonczeniu wszystkiego jesli stwierdze, ze jest mi potrzebna i mam na nia odpowiednie miejsce. Narazie skupiam sie na glownym oswietleniu czyli lampach wiszacych i ew. kinkietach. Sęk w tym, ze nie zbyt podoba mi sie wizja np 2 lamp wiszacych pod sufitem wolałbym cos mniej klasycznego.

    @jaksie moze moje pomysly sa durne, lecz w temat zostal zalozony po to by wypowiedzieli sie w nim ludzie bardziej kreatywni i mniej 'durni' odemnie

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podciągam watek. Może ktoś ma już lampę u siebie powieszoną i może się pochwalić? A może jakieś inspiracje? Ja też szukam, jak znajdę cos ciekawego to się podzielę chętnie.

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    moje gluty proszę cię bardzo



    zdjęcie mało oddaje ale trudno sfotografować a sensownych zdjęć robionych normalnym aparatem nie mam przy sobie
    Ostatnio edytowane przez efilo ; 09-08-2010 o 11:30

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fajne te Twoje gluty - z tego co pamietam to Editta ma też takie tylko nad schodami i tam kojarzone były tez z plemnikami

  16. #216

    Domyślnie

    @efilo - śliczne te gluty; z jakiego nosa (firmy) jeżeli można wiedzieć?
    Z pozdrowieniami,
    Bartek z Wrocławia

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wypatrzone w dzienniku minkapinka:

    Może coś takiego? Tylko cena oczywiście odpowiednia... Moooi Random


  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekgr Zobacz post
    @efilo - śliczne te gluty; z jakiego nosa (firmy) jeżeli można wiedzieć?
    to vistosi lacrima (lacrima po włosku to łza )

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie



    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wyposaza*

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    Efilo, jeżeli temat nadal aktualny, to takie lampy jak na zdjęciach widziałem w tym roku na targach w Hong Kongu, tylko cholera chyba zgubiłem wizytówkę z namiarami na producenta ...





    Mogę jeszcze poszukać gdyby ktoś był zainteresowany.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez wyposaza* ; 24-08-2010 o 22:42

Strona 11 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony