dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 249
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc! Chętnie skorzystam z tych namiarów!
    Co do wykusza , to go nie chciałam, mąż mnie namówił i dzisiaj wiem, że miał rację : jest wyróżniającym się detalem w salonie (już teraz, mimo iż nie otynkowany, ze starymi oknami) no i praktyczny: wpada przez niego dużo światła (strona południowa, okna do podłogi) oraz jest miejsce na stół rodzinny.
    Tak na marginesie: to nie widziałam, że wykusz jest elementem rustykalnym , po prostu dążyłam do prostej bryły domu, ale na szczęście czasem dobrze jest się nie upierać, ale posłuchać drugiej strony!

  2. #22

    Domyślnie

    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41896

    jest tu mowa o jeszcze jednym typie oswietlenia salonu

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szymik

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    ja ostanio postanowielm nadac troszke barw wnetrzom wiecej tu
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41985

  4. #24

    Domyślnie

    Szymik, jestes wlascicielem czy jakies udzialy w tym posiadasz?

    Przeciez to zgroza ogarnia...

    To ma byc sugestia oswietlenia?

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szymik

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewak39
    Szymik, jestes wlascicielem czy jakies udzialy w tym posiadasz?

    Przeciez to zgroza ogarnia...

    To ma byc sugestia oswietlenia?
    Ewa nie mam udizalow ale uwazam ze jak ktos lubi oryginalny wyglad i lubi czasem romantyczna kolacje taka lampa to idealna sprawa. Ta lampa nie tyle co daje swiatlo lecz sprawai jak pisalem ze wnetrze nabiera calkiem nowego wyrazu

  6. #26

    Domyślnie

    A to przepraszam... dla mnie romantyczne kolacje kojarza sie raczej ze swiecami...

    Natomiast takie lampki uwielbiaja moje dzieciaki. Gdybys to zaproponowal do pokoju dzieciecego, przyklasnelabym bez wahania.

  7. #27

    Domyślnie Oświetlenie w salonie

    Mam salon połączony z otwartą kuchnią. Nad stołem będzie nisko podwieszany żyrandol. Natomiast chcąc uniknąć powtórzenia i mieszania styli, chcę zrezygnować z żyrandola w salonie. Zastanawiam się jak oświetlić pozostałą część salonu, żeby to wyglądało nowocześnie, oryginalnie i tworzyło przyjemny nastrój (z uwzględnieniem że może być czasami potrzebne jasne oświetlenie całego pomieszczenia).
    Będę wdzięczna za propozycje, szczególnie z fotkami.

  8. #28

    Domyślnie

    U mnie salon łączy się z jadalnią, w której nad stołem wisi lampa i też nie chciałam powtarzać żadnych żyrandoli dalej. W związku z tym, mam
    - reflektorek na suficie, który oświetla tylko kominek
    - Lampę ściąganą na dół (z taką jakby przeciwwagą) nad stolikiem kawowym przy kanapie)
    - Lampę stojącą
    - konstrukcję z płyty k-g na ścianię, zza której świeci światło i oświetla mi ścianę, na której nie ma okna

  9. #29

    Domyślnie

    Fajnie, masz może zdjęcie tej ściany, bo też zastanawiałam się żeby taką zrobić. Możesz opisać coś więcej jak zostały tam zamieszczone punkty świetlne?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aśka
    Fajnie, masz może zdjęcie tej ściany, bo też zastanawiałam się żeby taką zrobić. Możesz opisać coś więcej jak zostały tam zamieszczone punkty świetlne?
    Zdjęć niestety nie mam
    Ale mogę Ci opisać jak to mniej więcej wygląda. Najpierw zrobiono konstrukcję z profili, przybito do tego płyty k-g (po bokach też, żeby nie było widać "bebechów" za bardzo), wygipsowano, wyszlifowano, potem takie "pudło" zawisło na kołkach na ścianie. Odstaje to od ściany jakieś 5 cm, tak, żeby wydostawało się spod tego światło. Zamocowane są dwie świetlówki obok siebie, tak, żeby się świeciło równomiernie ze wszystkich stron. Przymocowane są na środku. U mnie jest to dosyć duże (dł. 3m i wys. 0,80m), ale ściana też jest wielka, więc wygląda to ok.
    Acha, "pudło" się zdejmuje w razie wymiany świetlówek
    I co by tu jeszcze....Acha, świetlówki są bardzo cienkie, to podobno nowość, kupiłam to w Aladynie w Poznaniu.

  11. #31

    Domyślnie

    [świetlówki są bardzo cienkie, to podobno nowość, kupiłam to w Aladynie w Poznaniu.[/quote]

    jak chcesz, to mogę sprawdzić firmę, może dałoby sie to kupić, gdzieś koło Ciebie

  12. #32

    Domyślnie

    Ja tez mam konstrukcje z gipso-kartonu z tym ze swiatlo ma sie z tego wydostawac na sufit. Ma sie bo jak na razie jeszcze nie mam pradu wiec nie wiem jaki bedzie efekt koncowy
    Zdjecia mam, ale niestety nie mam stronki gdzie moznaby je zaprezentowac.

  13. #33

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomysły.
    Ja właśnie też ma taką scianę "płaczu" 2,76m x 6 m i musze coś z nią zrobić.
    Delaware a możesz mi wysłać na maila.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Milka2005

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    3

    Domyślnie lampa do salonu

    Mam salon z pustką powietrzną. Chciałabym powiesić lampę nad stołem, na takim dłuuugim łańcuchu/lince. Lampa będzie więc zwisać spod dachu na parter. Gdzie można kupić lampę na długim "zawieszaczu"? Może macie jakieś obrazki... Z góry dziękuję.

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    W Almi Decor są przepiękne lampy.Dłuuugaśne bardzo.

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Milka2005

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki. Obszukałam strony Almi Decor, ale lamp nie znalazłam. Czy tam są również lampy nowoczesne, minimalistyczne? Do którego sklepu w Warszawie się należy udać aby był jak największy wybór?
    A może ktoś coś wie o takich lampach w Lublinie?

  17. #37

    Domyślnie

    Też miałam ten problem. Ale kupiłam lampy, które mi się po prostu spodobały (potrzebowałam trzy takie), do tego z fabryki sprowadzili mi łańcuch i dołożyłam przewód. Znaczy - nie ja, tylko elektryk, który wieszał lampy

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Podciągam temat
    A co sądzicie o takim oświetleniu salonu?:
    http://www.technolux.pl/oferta/fs.php?plik=43.jpg
    Oczywiście mając proste pasujące meble?

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanula
    Podciągam temat
    A co sądzicie o takim oświetleniu salonu?:
    http://www.technolux.pl/oferta/fs.php?plik=43.jpg
    Oczywiście mając proste pasujące meble?
    Mi się podoba

  20. #40

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony