dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie TOPOLA -KOMINEK...

    Czy ktos palił drewnem topolowym w kominku?

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem na etapie wykończania środka palę topolą, szybko się spala, drzewo sezonowane 3 lata pierwotnie miało być spalone w centaralnym

  3. #3

    Domyślnie Re: TOPOLA -KOMINEK...

    Cytat Napisał Wrocek
    Czy ktos palił drewnem topolowym w kominku?
    W kominku można palić każdym drewnem, byle w miarę możliwości suchym. Topola i osika to ten sam rodzaj ( w znaczeniu botanicznym) drzewa.
    Ich parametry jeśli chodzi o spalanie sie nie różnią. Spalają się dość szybko i przyjemnie, suche trochę strzelają, dają mało popiopłu.
    Ja mam resztki topolowe z palet i kołków używanych na budowie.
    Obecnie tanio można kupić drewno topolowe z wycinanych przy drodze drzew.
    Wartość opałowa jest prawie 2x mniejsza niż grabu, dębu czy buku.
    Ponadto dobrze wususzona topola nadaję się na ławki do sauny.
    pzdr
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  4. #4

    Domyślnie Re: TOPOLA -KOMINEK...

    Cytat Napisał pete
    Cytat Napisał Wrocek
    Czy ktos palił drewnem topolowym w kominku?
    W kominku można palić każdym drewnem, byle w miarę możliwości suchym. Topola i osika to ten sam rodzaj ( w znaczeniu botanicznym) drzewa.
    Ich parametry jeśli chodzi o spalanie sie nie różnią.
    Przecież osika to jest topola więc Ameryki nie odkryłeś pisząc że ich parametry jeśli chodzi o spalanie sie nie różnią.
    Tak samo nie różnią się parametrami dąb i dąb, albo brzoza i brzoza.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Re: TOPOLA -KOMINEK...

    Cytat Napisał pete
    Cytat Napisał Wrocek
    Czy ktos palił drewnem topolowym w kominku?
    W kominku można palić każdym drewnem, byle w miarę możliwości suchym. Topola i osika to ten sam rodzaj ( w znaczeniu botanicznym) drzewa.
    Ich parametry jeśli chodzi o spalanie sie nie różnią.
    Przecież osika to jest topola więc Ameryki nie odkryłeś pisząc że ich parametry jeśli chodzi o spalanie sie nie różnią.
    Tak samo nie różnią się parametrami dąb i dąb, albo brzoza i brzoza.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Re: TOPOLA -KOMINEK...

    Cytat Napisał Wrocek
    Czy ktos palił drewnem topolowym w kominku?
    Ja pale i bede jeszcze palil do konca tego sezonu zimowego. Kupilem 4 kubiki topoli, bo byla okazja. Mam kilka uwag:
    - sucha topola jest bardzo lekka, porownujac do buka czy brzozy taki sam kawalek wazy tyle co nic
    - szybko sie spala, nawet bardzo szybko
    - bardzo dymi
    - dym z topoli - moim zdaniem - nie nalezy do przyjemnych w zapachu
    - topola spala sie praktycznie bez-popiolowo

    Ogolnie jak jest okazja kupic topole tanio, to OK. Trzeba jednak wziac pod uwage, ze bedzie sie czesto dokladac...

    Pzdr
    Bastek

  7. #7

    Domyślnie Re: TOPOLA -KOMINEK...

    Coś ty taki mario nerwowy. Jeśli wiesz ,że topola osika i topola np. czarna to te same gatunki to jesteś w błędzie . Są tego samego rodzaju i z tej samej rodziny jeśli chodzi o sytematykę przyrodniczą. Poza tym nie Ty pytałeś i nie Tobie odpowiadałem. Nie pisałem , że dąb nie różni się od dębu i brzoza od brzozy, tylko o powyższych dwóch innych gatunkach- o wszechwiedzący.
    Pozdrawiam.
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  8. #8

    Domyślnie Re: TOPOLA -KOMINEK...

    Cytat Napisał pete
    Coś ty taki mario nerwowy. Jeśli wiesz ,że topola osika i topola np. czarna to te same gatunki to jesteś w błędzie . Są tego samego rodzaju i z tej samej rodziny jeśli chodzi o sytematykę przyrodniczą. Poza tym nie Ty pytałeś i nie Tobie odpowiadałem. Nie pisałem , że dąb nie różni się od dębu i brzoza od brzozy, tylko o powyższych dwóch innych gatunkach- o wszechwiedzący.
    Pozdrawiam.
    Nie jestem nerwowy, ale rozważania na temat różnicy między topolą, a osiką uważam za bezsensowne. To tak jak rozważać różnice między Fiatem, a samochodem lub między cegłą, a materiałem budowlanym.
    Pozdrawiam

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A ja nie uważam tych rozważań za bezsensowne - to jednak są inne gatunki i warto jest zbierać wiedzę. To tak jakby np. porównywać klon polny i klon jesionolistny czy nawet jawor czyli klon jawor (to chyba tez ten sam rodzaj, ale nie jestem pewna). Im więcej będziemy wiedzieć, tm lepiej.

  10. #10

    Domyślnie Re: TOPOLA -KOMINEK...

    [quote="mario_pab
    Nie jestem nerwowy, ale rozważania na temat różnicy między topolą, a osiką uważam za bezsensowne. To tak jak rozważać różnice między Fiatem, a samochodem lub między cegłą, a materiałem budowlanym.
    Pozdrawiam[/quote]

    Gdyby nie rozważać różnicy między powyzszymi przedmiotami to nie istniałoby to forum jak i zapewne każde inne.
    Rozumując tak jako mario pab to każdy dom byłby pojmowany w kategorii chałupy bo służy do mieszkania, nie ma róznicy między Claudią Schiffer i 60-letnią Eskimoską, bo obydwie to baby i mozna by przytoczyć jeszcze milion podobnych porównań. Po to ludzie wymieniaja poglądy m.in na tym forum , żeby takie subtelności rozumieć. A nawet cegła jednego producenta od niby takiej samej innego mogą znacznie się różnić , nie mówiąc od innych materiałów budowlanych i forumowicze o tym mówią .
    Tak samo widocznie róznimy się mario pab i ja w ujęciu powyższego tematu.
    Pozdrawiam.
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  11. #11

    Domyślnie

    cena okazyjna Topoli tzn jaka za metr3 ?

  12. #12

    Domyślnie Re: TOPOLA -KOMINEK...

    Cytat Napisał pete
    ...nie ma róznicy między Claudią Schiffer i 60-letnią Eskimoską...
    prawie, róznią się tylko szczegółami, budowa i zasada działania są podobne, przy czym ta druga jest bardziej solidna, wytrzymalsza i bardziej naturalna. którą wybieracie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony