dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 120
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Jak będę u nich następnym razem zrobie to dla Ciebie Mistrzuniu

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał AxLe
    Jak będę u nich następnym razem zrobie to dla Ciebie Mistrzuniu

    e tam będziesz jezdził, odlej ze swojego 30l baniaka te 1/2l

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Tylko w opakowaniach po 30 l. ponieważ zaopatrują głównie myjnie sam.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Teraz to odlej .....chcesz to mieć to się postaraj

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał AxLe
    Tylko w opakowaniach po 30 l. ponieważ zaopatrują głównie myjnie sam.

    e no nie bądź sępem, odlej chociaż z ćwiartkę, pokryję wszelkie koszty tego odlewania, pakowania, wysyłki itp

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie Re: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać i dlaczego.

    Cytat Napisał NOTO
    Zastanawiam się nad zakupem myjki ćiśnieniowej. Używałbym jej do mycia samochodu. I tu pojawia się pytanie ... czy da się dobrze umyć za pomoca takiego urządzenia samochód ? Zimną wodą ?

    Do czego jeszcze można uzyć takiej myjki ?

    Czy taka z MAKRO za 200 zł spełni pokładane w niej nadzieję (dobrego umycia samochodu) ?
    Mam taka myjkę kosztowała chyba wiecej niż 200 zł o ile pamiętam to prawie 300 zł. Jest to myjka firmy AR włoskiej. Działa bez pudła ma 2 dysze wymienne z regulacja strumienia szczotkę obrotową i taki pojemnik na szampon. Owszem były myjki za 200zł ale pan w Leroy-u powiedział że ta akurat co ja kupiłem ma cała pompę metalowa bez plastikowych części, posiada w komplecie dużo akcesoriówi i klienci reklamuja ja bardzo zadko. Były akurat w sprzedaży myjki Bosha ale nie polecał ich choć były tylko ćutkę drozsze.
    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał markes
    nie macie błota przed domem (garażem), nie więdną iglaki od detergentów???
    Lepiej pojechać na myjnie 10 zł to jest 60 myć (za lichą firmową myjkę 600zł) mycie przez 3lat bez bałaganu .
    Licha myjka niefirmowa kosztuje 160 zł .
    Dodatkowo mycie dostarcza trochę ruchu i żona nie zmusza do sprzatania w domu ... wystarczy że umyje samochód

    To bardzo odprężająca robota.
    Co do iglaków i błota to mam kostkę przed garazęm (pozbruk) i tak wszystko wcieka. Najbliższe rożliny to kaięs 1,5 metra .... myslę że przeżyją tym bardziej, że sporo tych detergentów nie będzie i najcześciej sa biodegradowalne.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #48

    Domyślnie

    Odświeże wątek bo .... dostałem taką myjkę w prezencie. Taką lichą za 200 zł.
    Wczoraj próbowałem tego użyć na samochodzie. Jestem zawiedziony. Dodanie szamponu samochodowego nic nie dało.

    Jakich specyfików użyć aby to DZIAŁAŁO ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #49

    Domyślnie

    Czytając ten wątek odeszła mi ochota na kupowanie tego typu urządzania. Bo widać że markowi producenci mają w nosie Kowalskiego i dają hłam plastikowy który siada po kulku myciach, a noname są kiepskie i już.
    Ja zostanę z tradycyjną szczotką i szamponem.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczarek
    Czytając ten wątek odeszła mi ochota na kupowanie tego typu urządzania. Bo widać że markowi producenci mają w nosie Kowalskiego i dają hłam plastikowy który siada po kulku myciach, a noname są kiepskie i już.
    Ja zostanę z tradycyjną szczotką i szamponem.
    To nie wina myjki. Tu chyba nie robi różnicy moc i wielkość ciśnienia. Sama idea chyba jest do kitu. Muszę zobaczyć jak robia to w myjni.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #51

    Domyślnie

    Myjkę możesz kupić do 500zł., ale ważne jest by miała w zestawie końcówkę z dyszą rotacyjną i zasobnik na detergenty (podczepiasz do lancy). Aktywną pianę (taką jak w myjniach bezdotykowych) kupujesz na allegro i jest ok. Moczysz karoserię spłukując jednocześnie piasek i po chwili nakładasz aktywną pianę. Następnie spłukujesz i według uznania nakładasz wosk. Wosk musisz kupić taki, który spłukujesz wodą a nie wycierasz do sucha irchą. Rewelacja- a mizerne efekty mycia samochodów o których czytałem powyżej biorą się raczej z niewiedzy lub z braku umiejętności. Myjka ciśnieniowa przydaje się bardzo: kostka brukowa i betonowa, elewacja, mycie koszy metalowych półek garażowych, mycie narzędzi czy mebli ogrodowych aż po rower, itd.
    Wcześniej myłem auto spłukując je dokładnie szlauchem i aktywną pianą nakładaną za pomocą zwykłego opryskiwacza ogrodowego. Cóż stopa życiowa się podnosi
    Iglaki nie schną gdyż mam wydzielone, wybrukowane miejsce na mycie auta z odpowiednim spadkiem do studzienki kanalizacyjnej.
    Powodzenia.

  12. #52

    Domyślnie

    nabyłem dwa tygonie temu takie cudo, konkretnie Boscha Aquatek 110 plus, fajna zabawa i na razie b. sie sprawdza, czyszcze co się da: auta, brame, kosiarkę, kubły, wycieraczki i dywaniki, kostkę, klinkier itp.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Z ta "aktywną pianą" to ostrożnie. Określenie aktywna piana to marketingowa nazwa ługu sodowego więc uwaga. Chciałem kupic to to skuszony nazwa aktywna piana i obrazkiem lsniącego auta na opakowaniu. Po chwili lektury okazało sie że jest to roztwór ługu sodowego do czyszczenia przy pomocy myjek maszyn i sprzetu rolniczego i budowlanego itp. ale na etykiecie był obrazek samochodu . Ale kurde cwaniaki wykombinowali w instrukcji traktor a na obrazku piekne auto
    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    podciagam temat
    jestem zainteresowany myjka- ostatnio sporo sie pojawilo Karcher-ów w cenie ok. 300zł i pytanko czy ktos ma i jakie odczucia?

    Najtansze no name kosztuja ok. 200zl a tu jednak marka i cena o dziwo b. podobna....
    pompa niby plastik - ale kompozyt,

    co sadzicie?
    pzdr

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Ja mam najtańszego Karchera, za 300 zł. Jeszcze nie miałem czasu wypróbować, a jak to zrobię - podzielę się wrażeniami.

  16. #56

    Domyślnie

    ok dzięki
    jaki model?

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    K 2.02 Plus, czyli najmniejszy, ale z dodatkami - szczotką do mycia samochodu i dodatkową lancą, obrotową. Była promocja w Obi, zapłaciłem 270 zł.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja zdecydowanie odradzam...
    Oczywiście jest on lepszy od modeli myjek sprzedawanych za 200 w byle jakim TESKO, CARREFOUR czy PRAKTIKER, jednak jest to naprawdę słaba myjka, produkowana z słabych części.
    Zdecydowanie bardziej polecam myjkę sprzedawaną w LIDL (czasami)
    Jesto ona droższa dość znacznie 550zł - ale jest to odpowiednik Kerchera za cenę 800 - 1000 zł. Wiem o używam. Jest trwała i naprawdę silna.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirzaw
    Zdecydowanie bardziej polecam myjkę sprzedawaną w LIDL (czasami)
    Jesto ona droższa dość znacznie 550zł - ale jest to odpowiednik Kerchera za cenę 800 - 1000 zł. Wiem o używam. Jest trwała i naprawdę silna.
    Czy ma rozumieć iż jest to taka sama, z tych samych materiałów tylko nie płacimy 250-500zł za markę?

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    co do materiałów się nie wypowiem, bo nie robiłem ich analizy fizykochemicznej. Wiem tylko że np. wszelkie złączki między wężem, pistoletem i końcówkami są z mosiądzu a nie plastyku.
    Ma bęben na waż (ten ysokociśnieniowy) więc jest naprawdę praktyczna.
    Ma litowy zbiornik na płyn myjący.
    Ma porządną dyszę rotacyjną.
    Ma 3 lata gwarancji!!! a kercher jak kupis zna firmę - 0!!
    Mj kerszer (dokładnie pistolet) zepsół się po 9 miesiącach, nie chcieli mi naprawić (kupiłem myjkę na firmę a o braku gwarancji dowiedziałem sie przy reklamacji. Po zrobieniiu porządnej hai w końcu wymienili mi pistolet na inny (używany) który zepsuł sie identycznie po 6 miesiącach. Nowy kosztuje 250 zł!!!
    Nie było sensu naprawiać więc kupiłem nową mujkę. Jest to produkt znanej firmy włoskiej (niestety mam ją w garażu więc nazwy ni pamiętam)

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony