dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zbiornik propan - nowe odległości od budynków ?

    Ustawa z dnia 25 listopada 2005r - Dz. U. nr. 243, poz. 2063, która weszła w życie z 1 stycznia 2006 zmieniła odległość zbiorników naziemnych na gaz płynny od budynków jednorodzinnych z 3m (4m /5m w zależności od pojemności) na 30m . Zaznaczyć należy że poprzednia ustawa z dnia 20 września 2000r która regulowała odległości zbiorników na propan od budynków jednorodzinnych utraciła ważność.
    Czy ktoś może mi powiedzieć czy ktoś zrobił sobie żart w tej ustawie, czy jakiś dureń zakwalifikował zbiorniki do zasilania gazowych instalacji domowych w jakieś innej ustawie ?

  2. #2

    Domyślnie

    To super.
    Dobrze, że moja już stoi, bo bym się na działce z nią nie zmieścił.
    Na szczęście w okolicach czerwca pozbędę się tego mebla.

    PS. Z podziemnymi nic się nie zmieniło?
    Pozdrawiam Tomik_B

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    a ja wąłsnei odebrałam pozwolenie budowlane w ktyrm zbiornik mam około 12 m od domu z pozytywna opinia rzeczoznawcy p/pozarowego.. to co nie bede mogła tak zbudowac?

  4. #4

    Domyślnie

    Dla zbiorników podziemnych odległości tez się zmieniły - wynoszą połowę jak dla naziemnych, czyli 15m.

    Skoro masz uzgodnione przez pożarnikai to twoja wygrana.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrogenium
    Dla zbiorników podziemnych odległości tez się zmieniły - wynoszą połowę jak dla naziemnych, czyli 15m.

    Skoro masz uzgodnione przez pożarnikai to twoja wygrana.
    Ustawa nie dotyczy zbiorników przydomowych.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam kompletny projekt przyłącza gazu płynnego uzgodniony w ZUD i zatwierdzony przez starostwo w decyzji pozwolenia na budowe.Projekt był robiony razem z adaptacją projektu domu.To chyba wystarczy i myśle ,że nic więcej nie będe załatwiał ani zgłaszał.
    wojtek nr. 19805
    FOTO

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystkie pozwolenia, uzgodnienia z ubiegłego roku są ważne. Praw nabytych się nie traci. Dokładnie to chodzi o datę uzgodnienia p.poż. Jeżeli uzgodnienie jest z roku 2005 lub wcześniej to ok. Jeżeli nie to mogą być kłopoty moim zdaniem, aczkolwiek jeżeli wydane jest pozwolenie to bym się nie martwił. Zresztą jak dzwoniłem po urzędach to wszyscy wielkie oczy robili, ale po zapoznaniu się z ustawą wszyscy mówili że to prawda i że ktoś niezłą głupotę wymyślił. Z drugiej strony mam p. pożnika która wie o tym, ale podbija zgodnie z starymi przepisami, ponieważ twierdzi że to idiotyczny przepis. Miejmy nadzieję że takich mądrych ludzi jest więcej.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrogenium
    Wszystkie pozwolenia, uzgodnienia z ubiegłego roku są ważne. Praw nabytych się nie traci. Dokładnie to chodzi o datę uzgodnienia p.poż. Jeżeli uzgodnienie jest z roku 2005 lub wcześniej to ok. Jeżeli nie to mogą być kłopoty moim zdaniem, aczkolwiek jeżeli wydane jest pozwolenie to bym się nie martwił. Zresztą jak dzwoniłem po urzędach to wszyscy wielkie oczy robili, ale po zapoznaniu się z ustawą wszyscy mówili że to prawda i że ktoś niezłą głupotę wymyślił. Z drugiej strony mam p. pożnika która wie o tym, ale podbija zgodnie z starymi przepisami, ponieważ twierdzi że to idiotyczny przepis. Miejmy nadzieję że takich mądrych ludzi jest więcej.

    no właśnie ja mam pozwolenie świeżutkie sprzed kilku dni... i gościu mówił, że sie przepisy zmieniły uwzględnił 5 m od ogrodzenia ale juz 30 od domu to nie..

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,
    Tak sobie przeczytałem te przepisy i myślę, że chodzi tu raczej o zmianę przepisów dotyczących BAZ gazu płynnego.Czyli jak mniemam przepisy te dotyczą tylko przedsiębiorców zajmujących się obrotem i sprzedażą paliw.
    baza gazu płynnego - obiekt budowlany przeznaczony do magazynowania lub przeładunku gazu płynnego
    Pewnie znowu ktoś tu przedobrzył z interpretacją...
    Pozdrawiam,

  10. #10

    Domyślnie Re: Zbiornik propan - nowe odległości od budynków ?

    Cytat Napisał hydrogenium
    Ustawa z dnia 25 listopada 2005r - Dz. U. nr. 243, poz. 2063, która weszła w życie z 1 stycznia 2006 zmieniła odległość zbiorników naziemnych na gaz płynny od budynków jednorodzinnych z 3m (4m /5m w zależności od pojemności) na 30m . Zaznaczyć należy że poprzednia ustawa z dnia 20 września 2000r która regulowała odległości zbiorników na propan od budynków jednorodzinnych utraciła ważność.
    Czy ktoś może mi powiedzieć czy ktoś zrobił sobie żart w tej ustawie, czy jakiś dureń zakwalifikował zbiorniki do zasilania gazowych instalacji domowych w jakieś innej ustawie ?
    To się nazywa dezinfomacja; powołane przepisy to nie ustawa, ale rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 25.11.2005r.w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie; czy ktoś z Was ma na działce bazę paliw płynnych bądź rurociąg? albo stację paliw?
    no to się uśmiałem.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Najnowsze przepisy dot. posadowienia zbiorników nazimnych i podziemnych na propan znajdują się tutaj

    Forum przyszłych i obecnych użytkowników zbiorników przydomowych na propan

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post5278111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony