dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Jezier !

    Piszesz w trybie przypuszczającym, rozumiem że jeszcze nie masz danych z sezonu jak to naprawdę wyszło ? Na jakiej podstawie przeliczasz te ilości gazu i prądu ? Jakbyśmy wyszli od ilości energi jaką potrzebujesz na ogrzewanie domu w kJ i poprzeliczali to na cenę prądu, gazu itd to nie wyszło by nam to chyba w ten sposób....
    Chciałbym sięprzekonać do produ bo przemawia za nim prostota i cena, tym bardziej, że zamierzam dogrzewać kominkiem może nawet z płaszczem wodnym, ale z wszelkich obliczeń wychodzi że się nie opłaca.

    Pozdrawiam !

    P.S. Masz bardzo ładny domek i piękną okolice, gratuluje !

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Podaję dane obliczeniowe i obserwowane taka mieszanka. Na ogrzewanie domu zuzywam 8 MWh rocznie a na c.w.u. 4,562 MWh.
    Gdybym mieszkał tam gdzie ty to za prąd rocznie zapłaciłbym ok 3600 zł (ogrzewanie i c.w.u.)

  3. #23

    Domyślnie

    Po wszystkich przemyśleniach doszedłem do dwóch sensownych rozwiązań:

    1: Kominek z płaszczem wodnym i kaloryferowe ogrzewanie domu (w razie czego do "rurek" podłączam piec gazowy z butli lub rurociągu) z wodą grzaną prądem i kominkiem , tzn jak kominek nie dogrzeje to się włącza grzałka.

    2: Gaz z butli i kominek z mechanicznym rozprowadzeniem powietrza.

    Co wy na to ?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek Kra
    Po wszystkich przemyśleniach doszedłem do dwóch sensownych rozwiązań:

    1: Kominek z płaszczem wodnym i kaloryferowe ogrzewanie domu (w razie czego do "rurek" podłączam piec gazowy z butli lub rurociągu) z wodą grzaną prądem i kominkiem , tzn jak kominek nie dogrzeje to się włącza grzałka.

    2: Gaz z butli i kominek z mechanicznym rozprowadzeniem powietrza.

    Co wy na to ?
    Po co co Ci ten gaz. Czy w przyszłości przeprowadzać będą nitkę z gazem ziemnym? Jak nie, to dobrze ocieplij dom i załóż elektrykę konwekcyjną, lub przy ewentualnie mniejszym ociepleniu akumulacyjną. W jednym i drugim przypadku prąd dwutaryfowy. Jeżeli masz dom o większej powierzchni to rozpatrz temat pompy ciepła.

  5. #25

    Domyślnie

    No własnie jest duża szansa na nitkę gazu bo wystraczy że na 4 działkach po drodze wybuduje się jeden dom i wtedy doprowadzą gaz.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gacek

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    7

    Domyślnie gaz ziemny, płynny....gneralnie boli

    tak a jest prawda , natury nie oszukamy jak jest zimno....trzeba płacić, ja mam gaz propan pierwszą butlę ( 3000 PLN) zjadło mi w 4,5 miesiąca , październik-luty, ale dom był wilgotny.......teraz dobijam 1000 litrów liczać że w lato będzie taniej.... ( zawsze też można się próbowac dogadać z komiwojażerem ). Ale prawda jest taka że załatwiam sobie też gaz ziemny i wieze że za dwa lata będę miał ziemny gaz w instalacji.
    Piec mam kondensacyjny JUNKERSA, domek ok 190 metrów, kominek bez płaszcza i rozprowadzenia- to byl błąd!!!
    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Co do porównania kosztów propanu i gazu ziemnego, my mielismy okazję przeprowadzić je empirycznie. Przez pierwsze dwa miesiące (listopad i grudzień zeszłego roku) ogrzewalismy się propanem, po czym przeszliśmy na gaz ziemny.
    Ten sam dom , ta sama temperatura wewnątrz, na zewnątrz warunki były trodę gorsze ostatnio, czyli przy ogrzewaniu GZ.

    I co?
    Zużycie propanu oscylowało około 5 m3/dobę, co oznacza ok. 20kg (z 4kg ciekłego propanu uzyskuje się po zgazowaniu około 1m3). Koszt 1 kg propanu jest zmienny, od 1 zł w lecie do 2 zł w zimie.
    Zużycie gazu ziemnego mamy na poziomie 11-12 m3/dobę. Koszt GZ to mniej więcej 1 zł /m3.

    Czyli propan na dobę w sezonie grzewczym kosztowałby nas w najlepszym razie 20zł, a w najgorszym 40zł.
    GZ na dobę w sezonie gzrewczym kosztuje nas 12 zł plus stała opłata przesyłowa, razem wyjdzie około 15 zł.

  8. #28

    Domyślnie

    magmi
    bzdury piszesz, 1m3 = 4 litry propanu, a nie 4 kg jak piszesz, a to potężna różnica

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Pomyliły się Magmi jednostki ale cenę podała dobrą. Litr propanu kosztuje ze 2 złote.

  10. #30

    Domyślnie

    Oczywiście, mat1, pomyłka w jednostkach. Litr propanu to około 0,58 kg.
    Ceny i wydajność przeze mnie podana dotyczą litrów. Cała reszta się zgadza.

    Trochę więcej uprzejmości by nie zaszkodziło.
    Pozdrawiam.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat1
    magmi
    bzdury piszesz, 1m3 = 4 litry propanu, a nie 4 kg jak piszesz, a to potężna różnica
    Wybaczcie ten ton nowicjuszowi


    Ja wiem jedno ogrzewanie propanem jest pioruńsko drogie u mnie spalając ok 7-8 m3 Propanu za ogrzewanie wychodziło 50-65 zł na dobę przy ostatniej cenie gazu z końca grudnia 2.01. reszte wyliczcie sobie sami

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    eprestige

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-826
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ostatnia cena PROPANU w GASPOLU w roku 2011 1 litr= 2,5zł + 20,91 zł za zbiornik miesięcznie brutto. Rozliczenie telemetryczne. Jest gdzieś taniej?

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Oczywiście, że jest gdzieś taniej. Gdzieś to znaczy na wolnym rynku. Taniej tak ze 30-40%. Niestety taka jest prawda

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprestige Zobacz post
    Ostatnia cena PROPANU w GASPOLU w roku 2011 1 litr= 2,5zł + 20,91 zł za zbiornik miesięcznie brutto. Rozliczenie telemetryczne. Jest gdzieś taniej?
    Mamy 2012 r.
    Użytkowników dzierżawiących zbiorniki w Amerigaz, Gaspolu itp. można prosić o pochwalenie się ostatnimi cenami za m3 w telemetrii lub ceną za litr z ostatniego tankowania.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony