dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1

    Domyślnie Odwodnienie liniowe w garażu

    witam,

    jaką macie posadzkę w garażach i czy montowaliście odwodnienie liniowe?
    jestem przed wylaniem chudziaka na parterze i właśnie w garażu i myślę cały czas gdzie przygotować rury odprowadzające..
    aa i czy warto mieć kratkę odpływową w kotłowni?

    z góry dzięki,
    Piotr
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W kotłowni na pewno warto mieć wyprowadzoną kanalizację wystarczy zwykłe ø 50 gdzieś przy kominie, kratka mało kto się decyduje
    Co odwodnień liniowych w garażu to myślę że warto choć wielu mających takie rozwiązanie po jakimś czasie uważa że wydatek był niepotrzebny ale nie wiedza co by było jak by tej kratki nie było, generalnie warto mieć bo się przydaje oczywiście dobrze zrobione Zamiast kratki lepszym rozwiązaniem jest odwodnienie liniowe łatwiej jest wówczas ułożyć terakotę
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Tylko trzeba pamiętać żeby było podparte "punktowo" a na całej pozostałej długości między dołem koryta a chudziakiem musi być styropian w przeciwnym razie zimą potrafi w korytku zamarzać woda.
    Aha - posadzka będzie przemysłowa, żywiczna o grubości do 5 mm.
    Lubię dłubać w garażu i w domu rodzinnym unicestwiłem już kilkanaście płytek - a to młotek upadł, a to kowadło itd.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Ja nie mam odwodnienia w garażu. Mam poza garażem odpowiednio wyprofilowany wjazd, odwodnienie liniowe bocze i studzienkę retencyjną obok. Wszystko działa super, tylko... problem mam ze śniegiem znad kół w zimę. Co Wy z tym robicie?
    W kotłowni mam kanalizację ale bez kratki ściekowej. Pozdrowienia.

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki za głosy..

    ja zastanawiam się tylko czy to ma być jedna linia odwodnienia czy zrobić dwie na obie strony garażu (tak żeby właśnie topniejący z nadkoli śnieg trafiał do kratek a nie musiał płynąć przez pół garażu..
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    jesli chcesz robic je wzdłuż to chyba lepiej jedną ale na środku - suchą stopą bedziesz wchodził do auta...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Na środku wzdłuż auta
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  8. #8

    Domyślnie

    dzęki dzięki
    słuszna uwaga
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  9. #9

    Domyślnie

    aaa jeszcze jedno:
    czy ktoś ma ułożoną kostkę w garażu?? to dobry czy zły pomysł?
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  10. #10

    Domyślnie

    Też mam dylemat.
    Projektując garaż doprowadziliśmy tam rurę z kanalizacji, gdyż chciałem mieć kratkę ściekową (taką 15x15cm). Jednak było na tym forum trochę złych opinii o takim rozwiązaniu i teraz zastanawiam się czy nie lepiej zrobić odwodnienia liniowego w garażu (przyd garażem i tak będę miał z powodu małego spadku terenu). A jesli odwodnienie liniowe w garażu to czy podłączyć go z kanalizacją (czy nie będzie śmierdzieć z kanalizy???) czy też może wyprowadzić rurką np przez ścianę garażu???

    Odnośnie kratki ściekowej to szukałem takiej większej z wyjmowanym koszek, aby lepiej się ją czyściło ale nic nie mogę znaleźć.

  11. #11

    Domyślnie

    ja planowałem odwodnienie podłączyć do kanalizy, a żeby uniknąć smrodku to myślałęm o syfonie..
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  12. #12

    Domyślnie

    Właśnie z powodu tego smrodka w garażu zrezygnowałem u siebie z tego rozwiązania. Odwodnienie liniowe poza garażem bardzo pomaga przy wszelkiego typu "pracach mokrych" (np. mycie auta, elewacji frontowej itp.).

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosa
    Właśnie z powodu tego smrodka w garażu zrezygnowałem u siebie z tego rozwiązania. Odwodnienie liniowe poza garażem bardzo pomaga przy wszelkiego typu "pracach mokrych" (np. mycie auta, elewacji frontowej itp.).
    Czyli spadek w kierunku drzwi garażowych i woda przecieka pod drzwiami?
    Ja i tak planuję odwodnienie przez garażem, ale zastanawiam się czy nie zrobic tez w garażu przed drzwiami (lub kraka na środku i do kanalizacji???????)

  14. #14

    Domyślnie

    w garażu mam mały spadek, tzn. ok. 1% w kierunku bramy garażowej. Woda powstała ze śniegu znad kół i tak "stoi", nie spływa.

  15. #15

    Domyślnie

    Jakie macie doświadczenia z kratkami ściekowymi w garażu podłączonymi do kanalizacji (czy sie sprawdza, nie zatyka, nie śmierdzi???)
    Rozważam warianty:
    1) kratka ściekowa podłączona do kanalizacji (taka 15x15 z małym syfonem - trochę trudno ją czyścić; szukam takiej większej z wyciąganym koszem, podobno takie są) - spadek posadzki do kratki na środku garażu
    2) odwodnienie liniowe w garażu przed drzwiami garażowymi i wyprowadzone np przez ścianę na zewnątrz (aby bez syfonu nie łączyć z kanalizą)
    3)odwodnienie liniowe wzdłuż samochodu (pod samochodem) aby woda spływała pod auto - jak to wyprowadzić? (czy też rurką przez ścianę)
    4) tylko spadek w strone drzwi garażowych i odwodnienie wzdłuż drzwi ale po stronie zewnętrznej (troche mi sie to nie podoba z uwagi na płynąca wodę pod drzwiami)
    Dodam, iż bez względu na powyższe warianty i tak planuje odwodnienie liniowe przed garażem z uwagi na lekki spadek podjazdu w strone garażu.
    Co radzicie???

  16. #16

    Domyślnie

    ja specjalnie przygotowałem otwór w fundamencie między garażem a resztą domu na przepuszczenie rury odpływowej od odwodnienia i podłączenie do kanalizacji.. wyprowadzanie jakiejś rurki na zewnątrz słabo mi się widzi.. także na bank odwodnienie o długości 1-1,5m, tylko zostaje kwestia jego umiejscowienia w garażu..
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  17. #17

    Domyślnie

    Nie mam odwodnienia - mam spadek, ale widocznie za mały. Wody zimą jak w basenie brr. Planuję załozyć odwodnienie - o ile jeszcze się da coś wymyślić... bo tak być nie może

  18. #18

    Domyślnie

    Mam odwodnienie na zewnatrz - wzdluz bram garazowych korytko z ujsciem do studzienki - ale to sluzy bardziej jako zabezpieczenie przed deszczem ze zjazdu (garaz w piwnicy). W garazu posadzka za spadkiem 2% do bramy.
    Ktoś pytał o kostke betonową: na podjeżdzie mozna, ale UWAGA!!! - przynajmniej bezpośrednio pod bramą powinna być równa wylewka, bo między betonowymi kostkami są rowki i uszczelka bramy garażowej tego nie uszczelnia więc dmucha tamtędy mróz do wnetrza.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  19. #19

    Domyślnie

    Mam odwodnienie na zewnatrz - wzdluz bram garazowych korytko z ujsciem do studzienki - ale to sluzy bardziej jako zabezpieczenie przed deszczem ze zjazdu (garaz w piwnicy). W garazu posadzka za spadkiem 2% do bramy.
    Ktoś pytał o kostke betonową: na podjeżdzie mozna, ale UWAGA!!! - przynajmniej bezpośrednio pod bramą powinna być równa wylewka, bo między betonowymi kostkami są rowki i uszczelka bramy garażowej tego nie uszczelnia więc dmucha tamtędy mróz do wnetrza.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  20. #20

    Domyślnie

    Szerokość mojego garażu wynosi 6,5m (na 2 auta), dlatego odwodnienie liniowe przed garażem mam szer.2m z lewej strony zupełnie z boku (ok.2m poza obrysem garażu). Oczywiście odpowiednio mam wyprofilowany cały wjazd do garażu. To rozwiązanie sprawdziło się w 100%.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony