dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Jakie macie doświadczenia z kratkami ściekowymi w garażu podłączonymi do kanalizacji (czy sie sprawdza, nie zatyka, nie śmierdzi???)
    Rozważam warianty:
    1) kratka ściekowa podłączona do kanalizacji (taka 15x15 z małym syfonem - trochę trudno ją czyścić; szukam takiej większej z wyciąganym koszem, podobno takie są) - spadek posadzki do kratki na środku garażu
    2) odwodnienie liniowe w garażu przed drzwiami garażowymi i wyprowadzone np przez ścianę na zewnątrz (aby bez syfonu nie łączyć z kanalizą)
    3)odwodnienie liniowe wzdłuż samochodu (pod samochodem) aby woda spływała pod auto - jak to wyprowadzić? (czy też rurką przez ścianę)
    4) tylko spadek w strone drzwi garażowych i odwodnienie wzdłuż drzwi ale po stronie zewnętrznej (troche mi sie to nie podoba z uwagi na płynąca wodę pod drzwiami)
    Dodam, iż bez względu na powyższe warianty i tak planuje odwodnienie liniowe przed garażem z uwagi na lekki spadek podjazdu w strone garażu.
    Co radzicie???
    Coraz bardziej podoba mi się rozwiązanie nr 3, ale jak odprowadzić wodę z takego korytka pod samochodem???

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Coraz bardziej podoba mi się rozwiązanie nr 3, ale jak odprowadzić wodę z takego korytka pod samochodem???
    robisz syfon (może być nawet z kilku kolanek) i podłączasz do kanalizacji, oczywiście jeżeli nie jet już za późno aby poprowadzić takie przyłącze w podłodze i wpiąć się do odprowadzenia..

    u mnie na szczęście jeszcze nie za późno..
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boowa
    Cytat Napisał echo
    Coraz bardziej podoba mi się rozwiązanie nr 3, ale jak odprowadzić wodę z takego korytka pod samochodem???
    robisz syfon (może być nawet z kilku kolanek) i podłączasz do kanalizacji, oczywiście jeżeli nie jet już za późno aby poprowadzić takie przyłącze w podłodze i wpiąć się do odprowadzenia..

    u mnie na szczęście jeszcze nie za późno..
    U mnie tez jeszcze nie jest za późno (jestem przed wylewkami i mam przygotowaną rure na środku garażu: miała byc kratka) jednak ktoś pisał o kłopotach z zapachami latem, kiedy syfon wysycha i trzeba go wciąż zalewać wodą - dlatego myślałem o wyprowadzniu wody np rurą przez ścianę

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ja mam podbeton i w tym roku będziemy wylewali posadzki, więc ewentualne podkucie nie jest problemem. Sam zastanawiam się nad jakimś odwodnieniem. Kałuże mi się nie uśmiechają, a woda pod bramą zamieni się w ślizgawkę na podjeździe. Co do odprowadzenia przez mur... czy nie boicie się zacieku na elewacji?

  5. #25

    Domyślnie

    wyprowadzenie za ścianę to pomysł porażka moim zdaniem.. w ogóle mi się to nie widzi, a co dopiero zacieki na murze czy jakieś dziwne odprowadzenia poza budynek nad poziomem ziemi..

    echo, tak jak pisałem uniknąć zapachu z kanalizy można poprzez zrobienie syfonu.. i to wydaje mi się bardziej rozsądne niż kombinowanie z wyprowadzeniem teo poza ścianę.. chyba że ktoś zna inny i prostszy sposób..

    pzdr
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Ja mam podbeton i w tym roku będziemy wylewali posadzki, więc ewentualne podkucie nie jest problemem. Sam zastanawiam się nad jakimś odwodnieniem. Kałuże mi się nie uśmiechają, a woda pod bramą zamieni się w ślizgawkę na podjeździe. Co do odprowadzenia przez mur... czy nie boicie się zacieku na elewacji?
    Zacieków na elewacji zbytnio sie nie boje, ponieważ wokół domu mam drenaż opaskowy i myślałem o wyprowadzeniu rury przez ścianę, potem kolanko 90 st i rurka w dół do drenażu.
    Trochę się boję zapachów z kanalizacji. Wiem, trzeba dac syfon, ale czy to wystarczy? A latem... ciągłe zalewanie suchego syfonu...

    prosiłbym tez o doświadczenia osób, które mają podobne rozwiązania

  7. #27

    Domyślnie

    echo, są też kratki ściekowe kulkami które tamują wydobywanie się zapachu z kanalizacji..
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  8. #28

    Domyślnie

    Mam garaż, nie mam odwodnienia. I na razie nie boli - wieczorem wjeżdżam, rano są na podłodze niewielkie kałuże. I nie przeszkadza (w garażu samochodu myć nie zamierzam...)
    Grzegorz

  9. #29

    Domyślnie

    grzegorz2 a z czego masz posadzkę w tym garażu i czy garaż masz ogrzewany?

  10. #30

    Domyślnie

    wylewka betonowa (na razie na tyle mnie stać). Jest ogrzewanie
    Grzegorz

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Cytat Napisał rafałek
    Ja mam podbeton i w tym roku będziemy wylewali posadzki, więc ewentualne podkucie nie jest problemem. Sam zastanawiam się nad jakimś odwodnieniem. Kałuże mi się nie uśmiechają, a woda pod bramą zamieni się w ślizgawkę na podjeździe. Co do odprowadzenia przez mur... czy nie boicie się zacieku na elewacji?
    Zacieków na elewacji zbytnio sie nie boje, ponieważ wokół domu mam drenaż opaskowy i myślałem o wyprowadzeniu rury przez ścianę, potem kolanko 90 st i rurka w dół do drenażu.Trochę się boję zapachów z kanalizacji. Wiem, trzeba dac syfon, ale czy to wystarczy? A latem... ciągłe zalewanie suchego syfonu...

    prosiłbym tez o doświadczenia osób, które mają podobne rozwiązania
    A co sądzicie o takim rozwiązaniu?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    W takim rozwiązaniu miał bym tylko jedną obawę - że woda ściekająca do drenażu przy długich i silniejszych mrozach osadzała by w rurce warstwę lodu. Z czasem ra Warstwa mogła by zapchać rurkę (np fi 50) i całość przestaje działąć. Myślę jednak że w praktyce do tego nie dojdzie i są to rozważania czysto akademickie.

  13. #33

    Domyślnie

    Ile kosztuje m.b odwodnienia liniowego ?
    Tzn ile płaciliscie

  14. #34

    Domyślnie

    do garażu wystarczy najtańszy rodzaj odwodnień o najniższej klasie dopuszczalnego obciążenia A15, ale niestety to i tak koło 50 PLN/ 1mb
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Jeśli mogę coś doradzić to rynienki przed wylewkami/tynkami zasłonić kartonem czy czymkolwiek. Potem strasznie ciężko doczyścić sitka i zatrzaski do kratek.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #36

    Domyślnie

    dzięki, to cenna uwaga
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Na środku wzdłuż auta
    podłączyć z kanalizacją czy wyprowadzic przez ścianę???

  18. #38

    Domyślnie

    Ja jednak podłączyłem do kanalizy.. ile tej wody z garażu jest?? niewiele i tylko zimą.. dla bezpieczeństwa robiąc syfon z kolanek wstawiłem w jego śrdoku czyszczak i zostawiłem do nieg dostęp na wypadek gdyby się zatkał..
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  19. #39

    Domyślnie

    Przed chwilą kupowałem odwodnienie liniowe firmy Aco.
    Porządne,solidne ,Aco-Self.
    Za 6mb z denkiem zapłaciłem 311 zł brutto.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Witam,

    Podciągam kolejny temat . W przyszłym tygodniu będę miał robione posadzki, więc muszę kupić i zainstalować kratkę w garażu. Nasuwa mi się pytanie: jak się ją montuje? Domyślam się, że jej wierzch musi licować się z płytkami w garażu, czyli przy wylewaniu posadzek kratka powinna wystawać na jakieś 2 cm tak, żeby po ułożeniu płytek wyszło na równo, tak?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony