dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja projektu - Ceny z kosmosu ! ?

    Witam,

    Zakupujemy gotowy projekt . Procz potrzebnych do wniosku adaptacji i pieczatek chcielibysmy aby architekt :
    1. Zmienil scianki dzialowe tj. Powiekszyl sypialnie, sasiedni pokoj pomniejszych ( bedzie tam garderoba ) a z malej garderoby zrobic pralnia , czyli dodatkowy punkt poboru wody i odplyw.
    2. Wydluzenie budynku o 1 metr by powiejszyc czesc dzienna. Budynek jest na bazie prostokata (Dom w Wisteriach 2) z dachem symetrycznym,dwuspadowym wiec nie uwazam to za jakas skomplikowana robote dla wprawionego architekta.
    3. Zrobienie mapki geodezyjnej w celach projektowych, (maja wlasnego geodete )
    4. Usytuowanie domu na dzialce ( mapka chyba pogladowa jak dobrze mysle )
    5. Rozrysowanie przylaczen pradu, gazu, kanalizacji z drogi przy dzialce do budynku.
    6. Sprawowal piecze nad dokumentami ( wypelnienie wniosku , wyslanie do urzedow i odbior .

    Wszelkie inne instalacje jak odkurzacz centralny, rekuperacja Archon za doplata wysle do Nas. Projekt na gaz rowniez jest w cenie, oraz kanalizacyjny, oswietleniowy itd.

    Za to wszystko jedna Pani architekt z zachodniopomorskiego zyczy sobie 4500 zl netto + 1200 zl netto tylko za przedluzenie tego budynku o 1 metr. To jakas masakra czy tak sie ceny ksztaltuja ? Drugi Pan chcialby 6000 zl. Pomozcie i powiedzcie ,ze mam racje bo dla mnie ich wycena jest conajmniej "zbyt wygorowana" moim skromnym zdaniem ale ze to wszystko jest dla mnie nowoscia dltego pytam Was.

    Moze ja wymagam za duzo i powinienem sam wszystko zalatwiac ( niestety nie ma mnie w kraju przez wieksza czesc w roku)
    No i pytanie co potrzebuje od architekta do tego by zlozyc wnioek o budowe domu? Moze jest jeszcze cos co zwiekszy jeszcze mocniej kwoty.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja za to co ty dalem 3000zl za adaptacje (przebudowa wszystkich scian dzialowych, praktycznie w srodku zupelnie inny projekt, zmiane stropu, zmiane 3 otworow okoiennych na 2 duze, przeniesienie kominu, zalatwienie pozwolenia, mapke z zagospodarowaniem dzialki, mapke ze zrobionym zjazdem do gminy) - ja jednak sam biegalem za papierami u dostawcow mediow.

    Za mapke do celow projektowych zaplacilem dodatkowo 600zl.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    jest różnica pomiędzy przesuwaniem ścian działowych, a wydłużaniem budynku o 1m (jest to istotna zmiana, mająca choćby wpływ na konstrukcję stropu), stąd taka cena. Wcale mnie to nie dziwi.

  4. #4

    Domyślnie

    i właśnie dlatego, zrobiłem projekt indywidualny za 9000 ale mam wszystko tak jak chciałem i sobie zaplanowałem

    przerobienie gotowca pod moje cele wiązało się też ze sporymi kosztami i przeliczeniami fundamentów i stropu

  5. #5

    Domyślnie

    No to mnie zalamaliscie
    Gdzies tutaj poprzednio forumowicze chwalili sie ,ze placili 1200 zl, 1500 a tu wcale Was nie dziwi powiadacie taka cena :/

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1500 zł to jest za normalną adaptację, bez zmian. Albo z jakimś drobiazgiem typu przesunięte okno.

    A tak musi się podpisać także konstruktor nad wydłużeniem budynku. Trzeba nanieść poprawki praktycznie do każdej planszy projektowej. I klika godzin stracić na bieganie po urzędach.
    Roboczogodzina architekta to lekko licząc 100 zł.

  7. #7
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchrol Zobacz post
    Witam,

    Zakupujemy gotowy projekt . Procz potrzebnych do wniosku adaptacji i pieczatek chcielibysmy aby architekt :
    1. Zmienil scianki dzialowe tj. Powiekszyl sypialnie, sasiedni pokoj pomniejszych ( bedzie tam garderoba ) a z malej garderoby zrobic pralnia , czyli dodatkowy punkt poboru wody i odplyw.
    2. Wydluzenie budynku o 1 metr by powiejszyc czesc dzienna. Budynek jest na bazie prostokata (Dom w Wisteriach 2) z dachem symetrycznym,dwuspadowym wiec nie uwazam to za jakas skomplikowana robote dla wprawionego architekta.
    3. Zrobienie mapki geodezyjnej w celach projektowych, (maja wlasnego geodete )
    4. Usytuowanie domu na dzialce ( mapka chyba pogladowa jak dobrze mysle )
    5. Rozrysowanie przylaczen pradu, gazu, kanalizacji z drogi przy dzialce do budynku.
    6. Sprawowal piecze nad dokumentami ( wypelnienie wniosku , wyslanie do urzedow i odbior .

    Wszelkie inne instalacje jak odkurzacz centralny, rekuperacja Archon za doplata wysle do Nas. Projekt na gaz rowniez jest w cenie, oraz kanalizacyjny, oswietleniowy itd.

    Za to wszystko jedna Pani architekt z zachodniopomorskiego zyczy sobie 4500 zl netto + 1200 zl netto tylko za przedluzenie tego budynku o 1 metr. To jakas masakra czy tak sie ceny ksztaltuja ? Drugi Pan chcialby 6000 zl. Pomozcie i powiedzcie ,ze mam racje bo dla mnie ich wycena jest conajmniej "zbyt wygorowana" moim skromnym zdaniem ale ze to wszystko jest dla mnie nowoscia dltego pytam Was.

    Moze ja wymagam za duzo i powinienem sam wszystko zalatwiac ( niestety nie ma mnie w kraju przez wieksza czesc w roku)
    No i pytanie co potrzebuje od architekta do tego by zlozyc wnioek o budowe domu? Moze jest jeszcze cos co zwiekszy jeszcze mocniej kwoty.
    Do pkt.2 max.2000zl
    Mapki to Twoja brocha i płacisz za to dodatkowo zlecając czyli +600zł,za złożenie za Ciebie wniosku o PnB czyli za pełnomocnictwo też dodatkowa kasa się należy.
    Nie wiadomo czy w adaptację wchodzi projekt zjazdu,jak nie to +1000zł.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja teraz dałem projekt do adaptacji.Architekt adaptujący nic nie zmienia w projekcie, przeprowadza adaptacje standardowo a wszystkie zmiany nie istotne będą dokonywane później Za adaptacje płacę 1600 zł i architekt sam ma złożyć wniosek w urzędzie i wszystko dogaduje z geodetą którego sam wybrałem a okazało się że dobrze się znają i współpracują.Za późniejsze zmiany oprócz stropu na poddaszu za który mam zapłacić do 500 zł nie płacę nic.A zmiany to:usuniecie kominów, dodatkowe okno w łazience, wentylacja mechaniczna, przeliczenie stropu z drutu fi 14 na fi 12 oraz dodatkowa płyta balkonowa.
    Ceny są zależne od regionu i od popularności architekta.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchrol Zobacz post
    Witam,

    Zakupujemy gotowy projekt . Procz potrzebnych do wniosku adaptacji i pieczatek chcielibysmy aby architekt :
    1. Zmienil scianki dzialowe tj. Powiekszyl sypialnie, sasiedni pokoj pomniejszych ( bedzie tam garderoba ) a z malej garderoby zrobic pralnia , czyli dodatkowy punkt poboru wody i odplyw.
    2. Wydluzenie budynku o 1 metr by powiejszyc czesc dzienna. Budynek jest na bazie prostokata (Dom w Wisteriach 2) z dachem symetrycznym,dwuspadowym wiec nie uwazam to za jakas skomplikowana robote dla wprawionego architekta.
    3. Zrobienie mapki geodezyjnej w celach projektowych, (maja wlasnego geodete )
    4. Usytuowanie domu na dzialce ( mapka chyba pogladowa jak dobrze mysle )
    5. Rozrysowanie przylaczen pradu, gazu, kanalizacji z drogi przy dzialce do budynku.
    6. Sprawowal piecze nad dokumentami ( wypelnienie wniosku , wyslanie do urzedow i odbior .
    proponuje najpierw zapoznać się z ZAKRESEM Projektu Budowlanego ( do PnB ) :
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20120000462
    potem porównać to z tym co Kupiłeś za 2zł i zastanowić się nad tym, dlaczego to-to projektem nie jest.

    bardzo podoba mi się to co napisałeś :
    " Wydluzenie budynku o 1 metr ... nie uważam to za jakąś skomplikowana robotę dla wprawionego architekta "
    no i masz rację, poza tym że wydłużenie o 1 m zmienia :
    - rzut fundamentów
    - rzut parteru
    - rzut poddasza
    - rzut więżby dachu
    - rzut dachu
    - przekrój podłużny
    - 2 elewacje ( co najmniej )
    - zmiana kubatury - to i zmiany instalacji ( projektant instalacji )
    - nowe przeliczenie projektowanej charakterystyki energetycznej
    ... a skoro " dotykasz " elementów nośnych, to i projektant konstrukcji powinien odpowiednio przeliczyć budynek.
    oczywiści korekta opisów do projektu, powierzchni .... itd itd

    adaptacji gotowców nie opracowuje, ale życzę powodzenia
    - może zwróciłbyś się do autora projektu ?
    ma na pewno wersję edytowalną, to i taaaka zmiana to pewnie 5 minut przy kawie.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 02-10-2016 o 13:36
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony