dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie Prośba o ocenę montażu okien i małą poradę

    Witam, uznana firma z miasta zamontowała mi okna, jedną dużą witrynę i drzwi tarasowe. Zamieszczone foty dotyczą witryny, jest dość spora i ciężka i dlatego też mam do Was, drodzy Forumowicze, pytania, jako że specjalistą w temacie nie jestem.

    1. Czy ten sposób montażu jest prawidłowy?
    2. Czy widoczne na zdjęciach kliny i ten drewniany klocek mogę wyciągnąć bez obaw, że witryna mi opadnie za tydzień? Zdaję sobie sprawę, że pianka ma pełnić funkcję uszczelniającą, a nie ma utrzymywać okna na odpowiednim poziomie...dlatego też pytam

    3. Podobne kliny są również w paru miejscach po bokach okien, czy je również można usunąć, czy lepiej zostawić?

    Dziękuję i pozdrawiam Was.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	369090
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno3.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	369091

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    A czy ta uznana firma to raczyła dostarczyć INSTRUKCJĘ MONTAŻU ? Sprawdź sobie co tam jest napisane i będziesz wiedział co jest nie tak.

    I w żadnym wypadku NIE RUSZAJ klinów ani dolnych ani bocznych (o ile są w odpowiednim miejscu) !!!

    Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    No niestety firma nie dała żadnej instrukcji...co więcej, dzisiaj dzwoniłem do nich i powiedzieli, że śmiało mogę te kliny usunąć, bo tak zamontowali tę witrynę (ponoć na jakieś haki), że nie ma ona prawa opaść! Sam już nie wiem, co robić, bo na mój chłopski, laicki rozum, to ta witryna opadnie, jak wyciągnę te klocki...

    Ale chyba jednak dam sobie spokój z kombinowaniem i je zostawię, firma może i uznana, ale nie jest powiedziane, że nie odwalili roboty...

    Jeszcze jedno pytanie do Was, Drodzy Forumowicze...zamierzam dać 16 cm styropianu na podłogę, potem ma przyjść wylewka...i no właśnie, jak oddzielić wylewkę od tego poszerzenia widocznego na zdjęciu? Gdzieś na forum widziałem, jak ktoś między okno a wylewkę włożył kawałek XPSa, czy to prawidłowe rozwiązanie, które wyeliminuje problem mostka pod oknem tarasowym?

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Raaaany nastepny co mostki widzi.
    Przrstan sie przejmować majac poszerzenia.
    Klinu MISZA zostac i zaufaj nam a nie jakiejs firmie z Twego miasta a jak masz watpliwosci to znajdz w sieci instrukcje ITB jak montować okna i rzuc im w tqarz-moze przestana glupoty mowic.
    Wylewki oddziela sie specjalna 5mm gabka nie z powodow termicznych tylko dylatacyjnych

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sadzac po odpowiedzi telefonicznej uznanie dla tej firmy opiera sie na niezlym bajerze. Jasne ze lepsze bylyby odpowiednie klocki z twardego tworzywa ale jak juz jst z drewna to tez niech zostanie bo to lepsze niz wyciagniecie. Skoro oni nie mieli batrdziej profesjonalnych materialow to pewnie Tobie tez nie bedzie latwo o ich zdobycie.. Jak boisz sie tam przewiewow to przy ukladaniu styropianu dokladnie zapianuj to miejsce.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Ok, widziałem się wczoraj z gościem, który montował okna (nie był to właściciel) i on twierdzi, że te kliny można śmiało wyciągnąć, bo moja witryna i okna są zamontowane podobnie jak na tym filmiku...

    http://www.youtube.com/watch?v=SZNCn4-rDXg

    Ponoć stosują taką metodę od roku i na razie nie mają od Klientów zgłaszanych reklamacji...ale ja wolę dmuchać na zimne i te kliny zostawię.

    Pozdrawiam Was i dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale jaja
    I tak montują ? Co to za rewelacyjny sposób montażu
    Najbardziej spodobał mi się tekst "gruntujemy oscieznice"

    Ani mi sie waż usuwać kliny SPOD okien a jeśli "specjaliści" od montażu pamiętali o klinach na pionowych częściach ramy to ich tez nie usuwaj zwłaszcza gdy masz rewelacyjny sposób montażu na kotwy
    Poniżej fragment instrukcji ITB i temat pozamiatany
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ITB-podparcie_okien.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	369767
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 09-10-2016 o 14:05

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Ale jaja
    I tak montują ? Co to za rewelacyjny sposób montażu
    Najbardziej spodobał mi się tekst "gruntujemy oscieznice"

    Ani mi sie waż usuwać kliny SPOD okien a jeśli "specjaliści" od montażu pamiętali o klinach na pionowych częściach ramy to ich tez nie usuwaj zwłaszcza gdy masz rewelacyjny sposób montażu na kotwy
    Poniżej fragment instrukcji ITB i temat pozamiatany
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ITB-podparcie_okien.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	369767
    Nie wklejaj schematów, które są BŁĘDNE - TOTALNIE NIEPRECYZYJNE od lat powielany przez ITB błąd !!!

    O filmie reklamujący O sprzed 5 lat lepiej nie mówić nic - od strony montażowej to nieporozumienie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MMichal ; 09-10-2016 o 18:19

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Hmmm, no to już nie wiem...w takim razie, skoro to ich wykonanie to totalna lipa, to co w mojej sytuacji można jeszcze zmienić, żeby było w miarę?
    Może podmienię te drewniane klocki na coś bardziej stabilnego np. jakieś metalowe podpory? Sprawdziłem, czy te okna w ogóle są odpowiednio wypoziomowane i są idealnie, podobnie trzymają pion...także żadnej krzywizny nie ma...chociaż to...ale właśnie, co Waszym zdaniem Drodzy Koledzy można tam poprawić, żeby było zadowalająco?

    MMichal, dlaczego ten sposób montażu przedstawiony przez kolegę "nikt ważny", Twoim zdaniem nie jest właściwy? Bo jak dla mnie, laika, to co tam napisane nt. choćby klinów, ma sens...

  10. #10

    Domyślnie

    Bo klocki podporowe pod oknem powinny byc dokladnie pod pionowymi profilami a nie jak na niedokladnym rysunku ITB.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Bo klocki podporowe pod oknem powinny byc dokladnie pod pionowymi profilami a nie jak na niedokladnym rysunku ITB.
    Czyli Twoim zdaniem u mnie jest ok? Czy należałoby coś poprawić?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Czyli Twoim zdaniem u mnie jest ok? Czy należałoby coś poprawić?
    jest ok, poprawić sobie humor*

    *czyt. wypij browara.


  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Czyli Twoim zdaniem u mnie jest ok? Czy należałoby coś poprawić?
    Moim zdaniem jest źle. Drewno za kilka lat zgnije bo będzie mu zimno w tym miejscu i naciągnie wilgoci.
    Piszę o tym bo u mnie podobnie ekipa zamontowała okna na klinikach drewnianych (nie mieli plastikowych), lecz wymusiłem dołożenie klinów z tworzywa i usunięcie drewna.
    Przy Twoich oknach można przenieść ich ciężar na dodatkowe (zastępcze) kliny i zamienić obecne podpory drewniane na takie z tworzywa.

    Wątpiących w moje sugestie proszę o pokazanie instrukcji montażu okien jakiegoś z czołowych producentów na drewnianych podpórkach.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 09-10-2016 o 21:41
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Były instrukcje mówiące o impregnwanym drewnie. Wychodząc z założenia że drewno jest be, to jak się odniesc do konstrukcji dachu? Słupów nośnych?

    Często demontując starą stolarkę wyciągam drewniane kliny. Jak jest sucho to nic się z nimi nie dzieje. Uważam, ze szybciej puści słabe tworzywo (widuję takie lipne podkladki) niż dobre drewno.

    Tak czy inaczej - u klienta nie używam w takich miejscach przypadkowych podkładek z drewna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Były instrukcje mówiące o impregnwanym drewnie. Wychodząc z założenia że drewno jest be, to jak się odniesc do konstrukcji dachu? Słupów nośnych?

    Często demontując starą stolarkę wyciągam drewniane kliny. Jak jest sucho to nic się z nimi nie dzieje. Uważam, ze szybciej puści słabe tworzywo (widuję takie lipne podkladki) niż dobre drewno.

    Tak czy inaczej - u klienta nie używam w takich miejscach przypadkowych podkładek z drewna.
    Instrukcje mówiące o impregnowanym drewnie na kliny, podpory były, ale teraz ich nie ma.
    Tam gdzie jest drewno przy oknie tarasowym nasiąknie wilgocią na 100%. Chyba że zostanie zastosowana taśma paroszczelna, ale ze zdjęć autora wątku wynika że jest to zwykły montaż bez taśm.
    Pod oknami montowanymi na pewnej wysokości od podłogi można aż tak bardzo o drewno się nie martwić.

    Ale żeby rozwiać wszelkie wątpliwości proszę o instrukcję montażu, któregoś z producentów okien.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Były instrukcje mówiące o impregnwanym drewnie. Wychodząc z założenia że drewno jest be, to jak się odniesc do konstrukcji dachu? Słupów nośnych?

    Często demontując starą stolarkę wyciągam drewniane kliny. Jak jest sucho to nic się z nimi nie dzieje. Uważam, ze szybciej puści słabe tworzywo (widuję takie lipne podkladki) niż dobre drewno.

    Tak czy inaczej - u klienta nie używam w takich miejscach przypadkowych podkładek z drewna.
    W tej właśnie impregnacji jest cały problem, okna powinny być podparte na elementach, które zapewnią przeniesienie ciężaru na konstrukcję budynku zarówno w 2 dni po montażu jak i po 15 czy 20 latach.

    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Najwazniejsze jest trwale podparcie wszelkiego rodzaju konstrukcji do samej podlogi bo tam nie pojawi sie parapet ktory (prawidlowo zamontowany) przejmie podparcie okna.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja bym chętniej zobaczył zdjęcie całego okna od wewnątrz. Tej kotwy na dole w pobliżu klinów to równie dobrze mogłoby nie być .....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony