dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe a wykładzina dywanowa

    Ja wiem! Zaraz zostanę zlinczowana za to, że poraz enty poruszam temat.

    Zwracam się do tzw. praktyków. Czy ktoś położył wykładzinę na podłogówkę (podobno są specjalne?) Jeśli tak, to jaką? Czy ona musi mieć specjalne parametry tak jak drewno na przykład?

    I jeszcze mam pytanie do osób, które mają deski na takim ogrzewaniu. Jak one się sprawują? Czy problemem bardziej jest to, że drewno za dobrze izoluje, czy to, że nie najlepiej mu to służy?

    Wierzcie mi, przewertowałam kilkadziedziesiąt stron, które mi wyszukiwarka wyrzuciła, dopiero po tym wszystkim pytam, więc proszę mnie do wyszukiwarki nie odsyłać

    Dzięki za każdą opinię.

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam wątek, bo naprawdę czekam na Wasze opinie. I czekam... I czekam...

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Było kiedyś o wykładzinie o tu

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Jagna.
    A na czym stanęło u Ciebie? Mam ten sam problem. Najbardziej chciałabym w sypialniach wykładziny dywanowe, może być drewno. Nie wyobrażam sobie zaś płytek w sypialni. Moi znajomi mają korek, ale mi się zdecydowanie nie podoba.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Jak na razie koncepcja się nie zmieniła: wszędzie gres a w sypialniach wykładzina. Nawet ostatnio wpadł mi w ręce malutki katalog reklamowy z jakiejś gazety i tam były wykładziny ze znaczkiem, że nadają się na podłogówkę. Jedyne co mnie martwi to niemożność mycia takiej podłogi na mokro. Jak już latam z tą szmatą, to wolałabym "po całości" a tu trzeba oddzielnie odkurzacz uruchomić... Ale da się to pewnie przeżyć

  6. #6

    Domyślnie

    Ale za to miło wstać z łóżka nogą na taką mięciutką wykładzinę (nie wiem dokładnie, bo teraz mam deski). A poza tym dzieci mogą się bawić na podłodze bez przeszkód (teraz się bawią, ale ja mam wyrzuty, bo podłoga jest jednak zimna).

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Zgadzam się. I dlatego pewnie będzie wykładzina Emango, a dlaczego nie robisz w sypialniach grzejników?

  8. #8

    Domyślnie

    szanowny mój małżonek przed etapem wykończeń postawił sprawę jasno: w sypialniach wykładzina, nawet u dzieci. liczymy się z tym, że za kilka lat będziemy musieli wymienić ją na nową, ale co tam, ważne że stopom milutko
    pozdr

  9. #9

    Domyślnie

    Rozważamy bardzo poważnie ogrzewanie za pomocą pompy ciepła, a przy tym rozwiązaniu konieczne jest ogrzewanie podłogowe. Dla mnie więc minusem pompy, poza ceną, jest także to, że mam narzucone jakby z góry, czym mogę pokryć podłogę. Mam ograniczone możliwości.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Żenia, właśnie u dzieci powinna być wykładzina, bo to one głównie pupskami po podłodze szorują, nawet jak mają po -naście lat
    Emango, to możemy sobie podać rękę - u nas też ma być pompa ciepła (zobaczymy jak będzie z finansami), ale mnie akurat bardzo by to cieszyło, bo i tak chciałam mieć wszędzie podłogówkę i gres na podłodze

  11. #11
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    to nie jest tak że przy pompie ciepła musi być tylko podłogówka, generalnie powinno być ogrzewanie niskotemperaturowe, czyli mogą to być grzejniki, podłogówka, ogrzewanie ścienne a w tym to już można poszaleć. jeżeli chodzi o wykończenie podłogówki to praktycznie można zastosować każdy rodzaj wykończenia, ważne jest jednak to by opór cieplny warstwy wykończeniowej był uwzględniony przy obliczaniu podłogówki bo być może potrzeba będzie zastosowanie wyższej temperatury zasilania lub innego rozstawu rur w podłodze. przy zastosowaniu warstw o wyższym oporze cieplnym wzrosną wprawdzie koszty wykonania instalacji lub koszty eksploatacji i wtedy potrzeba się zastanowić czy opłaca się "skórka za wyprawkę", ale jeżeli to mają być nieduże powierzchnie to może warto mieć niebanalną podłogę.

  12. #12

    Domyślnie

    Jagna, to nie tak, że nie jestem zadowolona z ogrzewania podłogowego. Nie podobała mi się tylko perspektywa, że w calusieńkim domu miałabym mieć gres. Zniosę jeszcze salon (acz niechętnie), ale nie sypialnie! Dlatego szukałam osób, które kładły bądź kładą na podłogówkę deski albo wykładzinę.

    Jeśli chodzi o pompę, to w przyszłym tygodniu mam zamiar wybrać się do swojej gminy i powalczyć o dofinansowanie inwestycji . Zobaczymy, co mi pan powie. Narazie jestem nastawiona bojowo

  13. #13

    Domyślnie

    Tez mam w sypialniach podlogowke. I raczej polozymy kafelki. Mysle, ze zima, przy cieplej podlodze, nie bedzie przeszkadzal brak dywanu. Poza sezonem grzewczym mozna rozlozyc jakis dywanik czy kawalek wykladziny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony