dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Strop teriva a klasyczny.

    Mam w projekcie strop Terriva. Chcę wykonać tradycyjny (stemple + szalunek + beton zbrojony stalą). Czy mogę robić to bez problemu czy formalnie muszę to gdzieś zgłaszać (dziennik budowy itp.)
    Dlatego chcę tradycyjny bo dostałem gratis mnóstwo stempli, desek szalunkowych i trochę stali.
    Czy z zamianą schodów wewnętrznych z drewnianych na betonowe jest problem na etapie adaptacji, wpisu do dziennika, czy wolna amerykanka?

  2. #2

    Domyślnie

    nie wolno ot tak sobie zmieniać typu stropu - deski, stemple i stal jest również potrzebna do stropu w teriva więc napewno wszystko wykorzystasz.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Stal się przyda na wieńce, podciągi, słupki (czy jak je zwał) na poddaszu, nadproża.

    Nie zmarnują się.
    Jak jeszcze nie wylałeś fundamentów, to stal wejdzie jeszcze w ławę.
    Jaki masz stan, jaki dom i ile masz tej stali

  4. #4

    Domyślnie

    Ze schodami rób co chcesz.
    A co do reszty to zdziwisz się jak zobaczysz ile idzie desek,stali na każdej budowie.

  5. #5

    Domyślnie

    Szukałam coś na temat terivy i wyrzuciło mi ten temat. Zastanawiam się bowiem, czy warto zmieniać terivę, którą mam zaproponowaną w projekcie na strop lany (tańszy). Z kolei rosną koszty przy adaptacji, robocizna też. Nie ma róży bez kolców. Może ktoś ma to za sobą?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Formalnie to powinno się zglaszac ale roznie to bywa - jesli bylby odbior to przy stropie moze sie ktos nie domyslic ale juz schody to widac jak sie zamieni. BTW - z Teriva to jest nieco prościej - stropu monolitycznego nie mozna sobie ot tak wylac dobierajac parametry na "oko" powinien to ktos skonultowac. Ogólnie z Terivą jest dużo mnie problemów - jak wiele osób zauważyło - deski i stal zawsze sie przydadza.

  7. #7

    Domyślnie

    No tak, z terivą mniej kłopotów, ale czy w efekcie jest dużo drożej niż przy zastosowaniu klasycznego stropu?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzordz

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    problem z zamiana wykonania stropu - z lanego na terrrive lub odwrotnie, to wg mnie problem czysto spekulacyjny. podczas naszej budowy (ciagnie sie juz jakies 3 m-ce, niebawem konczymy stan surowy otwatry) podjelismy decyzje, ze zamiast lanego bedzie twrriva. nie bylo to zwiazane, z zadnym zgloszeniem. roznica jest opisana w dzienniku budowy i to wszystko. a z tego co wiem to w zakresie stosowanych materialow na budowie jest wolna reka - nikt nigdy nie powiedzial, ze musi byc jak w projekcie. zreszta to sie tyczy nie tylko materialow, ale i drobnych zmian adaptacyjnych np o tu nie stawiamy tej scianki, lub przesuwamy ja o 50 cm..... a stemple? spokojnie - przydzadza sie rowniez i przy terrivie...
    pzdr

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzordz
    problem z zamiana wykonania stropu - z lanego na terrrive lub odwrotnie, to wg mnie problem czysto spekulacyjny. pzdr

    A to dobre -szczególnie jak się zamieni Terivę na "lany" i zrobi go na tzw. "oko".

    Wraz ze zaminą stropu zmieniają się też i wys. pomieszczeń itd. to nie jest to samo co przesunięcie ścianki działowej - w końcu strop to element konstrukcyjny - ryzyko podejmuje się na własną rękę. Jeśli jednak jest to wykonywane pod nadzorem to problemów nie powinno być zbyt wiele.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzordz

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał dzordz
    problem z zamiana wykonania stropu - z lanego na terrrive lub odwrotnie, to wg mnie problem czysto spekulacyjny. pzdr

    A to dobre -szczególnie jak się zamieni Terivę na "lany" i zrobi go na tzw. "oko".
    a widziales gdzies w moim poscie stwierdzenie "na oko"?? pisalem tylko i wylacznie, ze mozna... troche mniej nadgorliwosci...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzordz
    a widziales gdzies w moim poscie stwierdzenie "na oko"?? pisalem tylko i wylacznie, ze mozna... troche mniej nadgorliwosci...
    Nie ,nie widziałem ale to niekoniecznie sie odnosiło do Twoich słów - raczej jako uwaga gdyby ktoś w ten sposób się chciał za to zabrać. W każdym razie - nejlepiej sprawdzić rachunek kosztów - spytać jakiegoś wykonawce - według mnie koszty robocizny przy szalowaniu całej powierzchnii stropu mogą zniwelować potencjalne zyski stropu monolitycznego. Przynjmniej obecnie taka jest tendencja - zmniejszanie robocizny kosztem droższych materiałów ale w ogólnym rozrachunku z reguły i tak wychodzi taniej. Chyba ,że we własnym zakresie - przynajmniej częściow - wtedy sytuacja może się zmienić.

  12. #12

    Domyślnie

    Z urzedowego punktu widzenia, powinienes oficjalnie (pisemnie) zapytac czy zmiana stropu jest zmiana istotna. Ale w praktyce po wykonaniu robot wykonczeniowych Pani z Urzedu bedzie wszystko jedno przy odbiorze, wiec....
    Oczywiscie wpis w dzienniku przez kierownika budowy mile widziany
    pozdr
    Macend

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony