dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak przyciąć głóg?

    Kupiłem działke z szpalerem głogu przy południowej grnicy działki , przypuszczam że planowane było to jako żywopłot jednak przez lata(działka była opuszczona) rozrosły sie w duże drzewa głogu 5-6m, rosną gęsto stanowią ściane prawie nie do przejścia . Chciałbym przyciać te drzewa do wysokości 2,5-3m jednak boje się że te drzewa mogą tego nie przeżyć, i tu moje pytanie jak głóg zniesie tak mocne cięcie? I jak to zrobić aby udało się zrobić z tego coś na kształt żywopłotu . Obecnie ta ,,ściana" zabiera bardzo dużo słońca.
    Będe wdzięczny za wszelkie porady.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Może znajdzie się jednak jakiś doświadczony sadownik , wiosna się zbliża i na cięcie coraz mniej czasu, bardzo proszę o podzielenie sie doświadczeniem.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Co prawda nigdy nie ciołem tak mocno starszych okazów głogu ale znając siłe odroślową tego krzewu to nie powinno mu nic być.
    Myśle że możesz go obciąć na wysokości 1,5 m a także na szerokośc powiedzmy 0,5 m żeby uzyskać wąski szpaler.
    Teraz można już to robić.
    Daj znać latem jak powypuszcza młode pędy co z tego cięcia wynikło.

  4. #4

    Domyślnie Jak to zrobić technicznie

    Jeszcze pytanko do przycinania .
    Czy grubsze pnie przycinać prostopadle czy pod pewnym kątem?
    Jestem laikiem w tym temacie dlatego licze na porade doswiadczonych forumowiczów
    Słyszałem że przyciete pnie należy czyś zasmarować, no właśnie czym?
    Pozdrawiam, dzięki za odzew.

  5. #5

    Domyślnie

    Rany możesz posnarować np lack balsam (nie wiem czy dobrze napisałem),do nabycia w ogrodniczym.
    No tnij prostopadle .

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem zniecierpliwienie znawcy tematu ale nigdy nie przycinałem drzew, a w szczególności takich których nie chcialbym stracić.
    Dzięki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony