dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Kiedy nalezy przyciąc drzewa ?

    Mam takie 2 drzewka tz, szczepione wierzby (takie kulki) ....
    kiedy nalezy to przyciać ... podobno bardzo mocno zostawiając 10 cm kikuty.
    Czy trzeba czymś posmarować obciete gałazki ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie

    Wierzby zwykle przycina sie po przekwitnięciu bazi dośc mocno.
    Rany możesz posmarować np lack balsamem

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Starzec
    Wierzby zwykle przycina sie po przekwitnięciu bazi dośc mocno.
    Rany możesz posmarować np lack balsamem
    Dobrze że zapytałem ... bo kupiłem sobie fajny sekator i chciałem to zrobić jak tylko odejdzie zima

    Czyli powinno sie tak gdzies końcówce kwietnia ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Ja już ciąłem dwa razy.
    Zawsze jak opadną żółte bazie.
    I nie żałuj im.
    Ja ciąłem (z bólem serca) zostawiając po 3, 4cm.
    Dziś już mam pięknie zagęszczone, a i tak je na wiosnę chlasnę jeszcze raz krótko, bo dopiero potem jest z tego piękny wodospad.
    Tylko zanim takie będą ten czas.........

  5. #5

    Domyślnie

    A owocowe (jabłoń, wiśnia) i żywotniki kiedy należy przyciąc?

    Pozdrawiam,
    B2K

  6. #6

    Domyślnie kied nalezy przyciac drzewa

    kiedy roznie ,jest wiele ciec odmladzajace przeswietlajace czyszczace itd,rozne drzewa i rosliny przecina sie w roznych porach,co do wiesrby nie boj sie ta taka cholerna roslina zawsze bedzie rosnac nie zapominaj o zostawieniu pakow z ktorych wyrosna mlode pedy, bedziesz mial pytania daj znac jestem ogodnikiem postaram sie pomoc,
    a co do pory ciecia najlepsza jest zima wtedy jeszcze nie ma lisci i rosliny sa w zimowym snie ,

  7. #7

    Domyślnie

    Teraz należy przyciąć wszystkie drzewka z wyjątkiem wiśni, moreli i brzoskwiń, te drugie tniemy po owocowaniu. Ale jeżeli tworzą prawidłową koronę to nie corocznie, najczęściej wycinamy tylko te gałążki które nadmiernie zagęszczają koronę. Jabłonie i grusze możemy ciąć już od stycznia, wybieramy a to dzień z temperaturą dodatnią, najlepiej słoneczny, bez deszczu. Po przycięciu należy ranki posmarować farbą emulsyjną z dodatkiem funabenu.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  8. #8

    Domyślnie Re: kied nalezy przyciac drzewa

    Cytat Napisał soldier
    kiedy roznie ,jest wiele ciec odmladzajace przeswietlajace czyszczace itd,rozne drzewa i rosliny przecina sie w roznych porach,co do wiesrby nie boj sie ta taka cholerna roslina zawsze bedzie rosnac nie zapominaj o zostawieniu pakow z ktorych wyrosna mlode pedy, bedziesz mial pytania daj znac jestem ogodnikiem postaram sie pomoc,
    a co do pory ciecia najlepsza jest zima wtedy jeszcze nie ma lisci i rosliny sa w zimowym snie ,
    Bardzo proszę o radę. Jestem początkującym ogrodnikiem-amatorem i
    nie wszystkie informacje dotyczące cięcia drzew owocowych są dla mnie
    dość jasne.
    We wszystkich poradnikach czytam: młode drzewka owocowe posadzone na jesieni, tniemy na wiosnę (ew.jeszcze zimą) - myślę więc, że wszystkie drzewka posadzone na jesieni muszę przyciąć teraz, ale dalej czytam:
    wiśnie i czereśnie, jako drzewa szczególnie podatne na choroby kory i drewna, przycinamy wyłącznie w lecie, po owocowaniu.

    Moje pytanie: czy drzewka posadzone na jesieni (jabłonie,śliwy, grusze, wiśnie, czereśnie), wszystkie przycinam teraz, czy nie?
    Czy muszę po cięciu stosować maść, czy przy młodziutkich drzewkach nie jest to konieczne?

    A jeżeli chodzi o drzewa ozdobne? Mam młodziutką brzozę brodawkowatą
    zwisającą, ale jej niektóre pędy zbyt mocno wyrosły. Chciałabym je przyciąć aby pobudzić drzewko do wzrostu raczej w górę a nie w długość i gęstośc pędów zginających sie do ziemi. Czy mogę przyciąć je teraz czy
    powinnam czekać do końca lata?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    kkinga

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony