dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Mech w bruku - czym usunąć

    Jak w temacie. Po zimie zobaczyłem, że mój bruk (kostka Bauma) zaczyna mieć gości w postaci mchu w szczelinkach.
    Jak go skutecznie usunąć?

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    A po co usuwać??? Ja mam własnie zamiar zasadzić sobie mech pomiędzy kostką!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    wynajmij firme albo kupo myjke i ladnie mech bedzie usuniety do tego jeszcze kostka umyta

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rockeros

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-161
    Posty
    4

    Domyślnie

    Polecam MossGo, środek usuwający mech, glony, grzyby, algi a nawet trawę. Po kliku dniach wystarczy zmieść resztki lub pozwolić by deszcz je zmył. Warto usunąć najgrubszą warstwę mchu zeby mniej środka zużyć. http://www.lukater.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Najprościej i najtaniej to chyba ręcznie usunąć.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bialoczerwony

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-669
    Posty
    26

    Domyślnie

    Chemia albo ręczna robota, a czy nie wygląda tak fajnie, przemyśl

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kam82

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    jeśli nie jest dużo tej kostki to po prostu nożyk i ręcznie co gorsze części, ewentualnie karcherem do czysta. a tak jak wyżej, mech na kostce ma swój urok !
    ja właśnie miałem mech naokoło ronda na podwórku,też chciałem oczyścić kostkę. narobiłem się, a po roku znowu wyrósł. stwierdziłem że z mchem jest lepiej

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ludwik.g

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Waszawa
    Kod pocztowy
    01-849
    Posty
    19

    Domyślnie

    Przede wszystkim na rynku nie ma środków, które trwale zabezpieczałyby powierzchnię przed występowaniem mchu. Bynajmniej ja takiego nie znalazłem. Ręczne usuwanie to syzyfowa praca. Polecić Ci mogę jedynie płyn Substral, ale wymaga to systematyczności, na pewno po jednokrotnym użyciu nie pozbędziesz się mchu.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia
    Ludwik.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    A czym usunąć cement który jakimś cudem jest na części kostki? Czasem w szczelinach a czasem płaty na obezach kostki. Jakoś mechanicznie pewnie bo karcher nie da rady...
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał nela29 Zobacz post
    A czym usunąć cement który jakimś cudem jest na części kostki? Czasem w szczelinach a czasem płaty na obezach kostki. Jakoś mechanicznie pewnie bo karcher nie da rady...
    Jest taki środek który "zżera" resztki zapraw na bazie cementu, usuwa wykwity wapienne, zalecany jest również przed impregnacją elementów betonowych, takich jak kostka brukowa, jest to rodzaj trawienia, które otwiera kapilary w betonie, co sprzyja poprawnej impregnacji, jego nazwa to Fibar....

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh Zobacz post
    Jak w temacie. Po zimie zobaczyłem, że mój bruk (kostka Bauma) zaczyna mieć gości w postaci mchu w szczelinkach.
    Jak go skutecznie usunąć?
    Z grubsza, należy to zrobić mechanicznie, jakimś skrobakiem, potem, aby całkowicie zniszczyć system korzeniowy, poszukaj preparatu o nazwie PS50 Professional, na kilka lat będzie spoko....

  13. #13

    Domyślnie

    Mech usuwa się zwykłą myjką ciśnieniową. Po takim zabiegu należy kostkę przesypać piaskiem i przemiatać, żeby wypełnić szczeliny.
    Chemia również pomoże, ale nie na długo. Póki w szczelinach będzie ziemia, nie piach. Problem będzie powracał.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Mech usuwa się zwykłą myjką ciśnieniową. Po takim zabiegu należy kostkę przesypać piaskiem i przemiatać, żeby wypełnić szczeliny.
    Chemia również pomoże, ale nie na długo. Póki w szczelinach będzie ziemia, nie piach. Problem będzie powracał.
    I tu Cię zaskoczę, jak jest piach to problem z mechem nadal jest.

  15. #15

    Domyślnie

    To ja Cię zaskoczę, bo jak wypłukasz piach z kostki to zacznie się ruszać i przesuwać. W szczeliny zacznie dostawać się ziemia z kół i zaczną rosnąć chwasty.
    Kostka nie jest bezobsługowa! Trzeba ją czyścić co jakiś czas, również szczeliny i uzupełniać szczeliny piachem.
    Są kostki, które zasypuje się "miałem granitowym".
    W przypadku granitu problem jest nieco mniejszy, bo dobrze zrobiona fuga się nie wyplukuje i tylko mech wylata.

    Brukarstwem zajmuję od wielu lat i i widziałem już tyle historii, że niewiele może mnie zaskoczyć.
    Mech to pikuś. Wyrastające drzewo z kostki, to jest coś. Alo zboże. Sporo zależy od wykonawcy.

  16. #16

    Domyślnie

    Chodziło mi o to, że wsypanie w szczeliny piachu nie oznacza że mech nie będzie rósł. Widziałam sytuację, że wyrastał w PIACHU. Także sądzę, że sposób który zaproponowałeś nie jest w 100 proc. skuteczny.

  17. #17

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie jest w 100% skuteczny.
    Nie istnieje skuteczny sposób na to. Po jakimś czasie dłuższym, bądź krutszym "problem" powróci.
    Dlatego niektórzy oferują czyszczenie kostki. Jeśli robi się je regularnie co kilka sezonów problem nie występuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony