dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 98
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukaczka

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    w naszym nowym domu gniazdami elektrycznymi do wnetrza domu dostaje sie zimne powietrze. dom jest ocieplony styropianem , nieotynkowany , bez parapetów zewnętrznych i cokołów.
    coz tym zrobić? ratujcie!

  2. #2

    Domyślnie

    Z pustaków? Jeśli tak, to można to wytłumaczyć - powietrze zawsze sobie jakieś szpary znajdzie. Zresztą w innej technologii też trochę. Zimą czuje się nawet najmniejszy przepływ powietrza. Otynkowanie i wykończenie powinno chyba pomóc.
    Jaka piękna katastrofa ...

  3. #3

    Domyślnie

    Powietrze prawdopodobnie wędruje rurami peszla (chyba duża średnica) od tablicy rozdzielczej, do gniazdek. Znajdźcie miejsce, gdzie przewody z tablicy "wchodzą" do budynku, trochę silikonu i po sprawie.

  4. #4

    Domyślnie

    Przyznam,że nie mam pojęcia jak może wiać gniazdkami. Przecież puszki powinny być zagipsowane w ścianach, co powinno skutecznie uszczelnić puszkę. Jeżeli puszki są zamontowane w ścianach GK, to momocne może okazać się zdemontowanie gniazdek i szczelinami technologicznymi w puszkach wpuszczenie niewielkich ilości pianki montażowej (np. takiej do montażu okien).
    Ale czytając Twojego posta dostrzegam większe zagrożenie.
    Jeżeli dom jest ocieplony styropianem i nie został otynkowany, to promieniowanie UV spowoduje po kilku miesiącach destrukcję styropianu. NIe wolno pozostawiać na dłuższy czas styropianu wystawionego na działanie promieni słonecznych.

  5. #5

    Domyślnie

    A swoją drogą, to jakby człowiek chciał taką "mikrowentylację" świadomie zaprojektować to na pewno by się nie udało!

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, jak będzie wiało gniazdkami, to będą się bardzo brudziły.

  7. #7

    Domyślnie

    ...mogą włazić karaluchy, mrówki i inne robactwo...

  8. #8

    Domyślnie

    ...ale za to przewody będą miały dobre chłodzenie!

  9. #9

    Domyślnie

    I nie trzeba będzie dziurawić okien aby montawać nawiewniki!

  10. #10

    Domyślnie

    Podczas przewodzenia prądu, każdy przewodnik się nagrzewa. Czyli ludzie, mamy ODZYSK CIEPŁA- REKUPERATOR!!!

  11. #11

    Domyślnie

    To są właśnie te "...inne cuda..." z tematu który wcześniej założył leon_z_katowic (patrz temat: Wentylacja, rekuperatory i inne cuda)

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    ukaczko- w tej sytuacji mysl przedewszystkim o wlasnym bezpieczenstwie i ewakuuj sie z tego domu jak najszybciej
    dopiero gdy juz cala twoja rodzinka bedzie bezpieczna mozesz probowac zwalczac ten straszny zywiol jakim jest niewatpliwie wiejacy z gniazdka do gniazdka wiatr

  13. #13

    Domyślnie Wieje mi z gniazd!

    Jestem dwa kroki przed przeprowadzką. Część gniaz elektrycznych już obsadziłem. Dziś obsadzałem kolejne i w pewnym momemncie poczułem, że z otworu wieje zimne powietrze! Sprawdziłem wszystkie otwory pod gniazdka el. i z kilku dmucha, aż miło. Ściana jest 3 warstwowa (pustak keramzytowy - sytropian 2 X 4mm - pustak ker.). Dlaczego tak się dzieje i co z tym zrobić???
    Na stryszku, w rogach, gdzie schodzą się wewnętrzne pusatki i były jakieś ubytki też wiało. Nawaliłem tam pianki i jest lepiej. Ale gniazdka przestraszyły mnie poważnie.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie Re: Wieje mi z gniazd!

    nie wiem jakie masz tynki
    przy płytach gips - karton moze to byc dokuczliwe
    spróbuj zlokalizowac wlot zimnego powietrza najniżej i uszczelnic
    po sadzeniu gniazd i łaczników dokładnie przyszpachluj wokół

    brzoza

  15. #15

    Domyślnie

    Tynki w większości są gipsowe robione z agregatu. Elektrykę robiłem razem z ojcem. Tzn. ja jako pomagier . Puszki są z tworzywa. Przewody wchodzą do nich otworem wyciętym z tyłu, a wcześniej idą sobie po pustaku pod tynkiem. Mam zamiar w te otwory w dnach puszek nawpuszczać pianki. Martwi mnie jednak, dlaczego między ścianami i styropianem hula wiatr? Czy przez to nie będzie szybko uciekać ciepło z domu? A może to normalne i tak musi być? Ale wtedy z każdego głębszego otworu w ścianie, szczególnie szczytowej, będzie wiało. A to chyba jednak coś nie tak?

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    wolałbym sie mylić ... i mam nadzieję, że to tylko zwykły efekt zasysania powietrza w rurke na zasadzie ciagu kominowego
    ale pustaki z keramzytu maja cała mase porów powietrznych i możliwe jest ze budynek dopuki nie uzyska elewacji bedzie przewiewny ...
    przy małej ilosci cementu miedzy granulatem lub niedbałym zawibrowaniu - pory i przeswity w keramzycie sa ewidentne


    brzoza

  17. #17
    Michał B
    Guest
    Michał B

    Domyślnie Re: Wieje mi z gniazd!

    Mam to samo tylko domek z Porothermu 30cm. Poprzedniej zimy był bez docieplenia więc miałem wytłumaczenie. Teraz jest docieplenie - 12cm wełny i efekt taki sam. Może ktoś zna powód i/lub rozwiązanie.

    Pozdrawiam

    Michał

  18. #18
    Karol N.
    Guest
    Karol N.

    Domyślnie Re: Wieje mi z gniazd!

    Cytat Napisał Michał B
    Mam to samo tylko domek z Porothermu 30cm. Poprzedniej zimy był bez docieplenia więc miałem wytłumaczenie. Teraz jest docieplenie - 12cm wełny i efekt taki sam. Może ktoś zna powód i/lub rozwiązanie.

    Pozdrawiam

    Michał
    Spotkalem sie z czyms takim. Porotherm ma kanaliki pionowe w ktorych tworzy sie ciag. Mysle, przy dokladnym osadzeniu puszek gipsem nie powinno byc tego zjawiska. Podobny efekt wystepuje na sciankach g/k. Kiedys widzialem w Tv jak w nowo wybudowanym domu wytworzono agregatem nadcisnienie jakims widzialnym gazem i obserwowano na zewnatrz gdzie ten gaz wychodzi. Nie macie pojecia ile nieszczelnosci (glownie na poddaszach uzytkowych) mial ten dom. To co ucieka przez dwie dziurki od gniazdka nie ma praktycznie znaczenia.

    Karol N.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Bardzo interesujące są te nieszczelności!
    Faktycznie - na poddaszu (użytkowym) jest zawsze zimno! Nawet gdy na dole upał. A podobno ciepło ucieka "do góry"
    Bardzo mnie to martwi bo na poddaszu są pokoje dzieci!
    Mógłbyś coś więcej o tych "newralgicznych" punktach napisać. Tak przykładowo - może coś zaradzimy. Dodam, że dom jest z porothermu 38 + styropian (bez tynku zewn)

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    he he ma to samo z tymi gniazdkami z tym że ja mam ściany z P44 bez ocieplenia a nawet bez tynku, tak więć poza gniazdami w niektóych nieotynkowanych wewnątrz miejscach gwiżdzi aż miło

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony