dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukciu

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    3

    Domyślnie mam działkę rolną?

    Na wstepie witam Forumowiczów i z góry dziękuję za porady.
    Mój "problem?" polega na tym, że zakupiłem działkę rolną posiadającą swój numer- narazie sporządzając umowe przedwstępną w obecności świadków.. Dogadałem się z rolnikiem -płace pieniądze ratami potwierdzając to aneksami do tej umowy. Działka ma 1.5 ha V i VI klasa gr..W planach geodety-gminy? z 1977r i w akcie notarialnym działka ma 0,5 ha. Rolnik tłumaczy to "że kiedys mierzyli to na oko". Działka ma jednak 1,5 ha od drogi do rowu-rów i droga sa na planie. Powiedziałem mu, że ma iśc do gminy i to wyprostować! Akt notarialny bedzie sporządzony po wpłacie całej sumy.Jeszcze jedno, wyższego wykształcenia jeszcze nie mam, a rolnikiem nie będe, choć może będe musiał... ! Co z tym zrobić?Czy dobrze robię?
    Lukciu

  2. #2

    Domyślnie

    Ale w czym tak właściwie jest problem?Czy chodzi Ci o rozbieżność w powierzchni działki czy o możliwość budowy na tej działce?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukciu

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Chodzi mi o to jak powinno sie załatwić taką różnice w papierach dotyczacych pow. działki i czy jest to większa gmatwanina i koszta?Po tym co wczesniej juz przeczytałem rozumiem że działkę rolną może kupić każdy?O odrolnienie nie pytam bo to głębsza robota i daleka.
    Lukciu

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukciu

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Chodzi mi o to jak powinno sie załatwić taką różnice w papierach dotyczacych pow. działki i czy jest to większa gmatwanina i koszta?Po tym co wczesniej juz przeczytałem rozumiem że działkę rolną może kupić każdy?O odrolnienie nie pytam bo to głębsza robota i daleka.
    Lukciu

  5. #5

    Domyślnie

    Chłopie
    zakupiłeś czy zamierzsz zakupić? prawowoitym właścicielem będziesz po sporządzeniu umowy przeniesienia własności w obecności notariusza!!!!
    Jeśli ta działka posiada własny nr. geodezyjny to ok. nawet gdy jest w jednej KW z innymi działkami będącymi właSNOŚCIĄ ROLNIKA . Poproś o nr działki która Cię interesuje i sprawdź w KW. czy nie ma tam hipoteki jeśli jest to jeśli zakupuisz talką działkę to zabierasz ze sobą całą hipoptekę i wtedy masz kłopot bardzo duży. Jeśli działka ma swój nr i jest na wspólnej KW to rolnik musi zakupić w geodezji wypis + wyrys + wypis aktualny z KW.( sam zresztą osobiście sprawdź KW-księgi są jawne numer znajdziesz po adresie i nr. działki w geodezji) mając takie dokumenty idziecie do notariusza i spisujecie umowę warunkową .Radzę do podania prawdziwej kwoty zakupu działki gdyż jeśli będzie mocno zaniżona Agencja Własności Rolnej skorzysta z prawa pierwokupu i po Twoim polu!! Agencja ma czas do 30 dni w sprawie opowiedzenia się czy chce skorzystać z prawa pierwokupu. Notariusz Cię poinformuje o decyzji AWR.( przewżnie nie korzystają) dochodzi do podpisania umowy przeniesienia własności i już ogołocony z gotówki masz swój kawałek ziemi. Jeśli zadeklarujesz założenie siedliska to nie płacisz podatku w wysokości 2% od zmiany przeznaczenia bo nawet jak będziesz budował siedlisko zawsze będzie to ziemia rolna czyli nie zmieniasz np. na cele komerkcyjne -agroturystyka.Moja rada sprawdź zanim zakupisz ziemię czy niie ma tam hipoteki , przy końcowym przeniesieniu umowy również i dokładnie słuchaj treści aktu notarialnego ( dane, adres jak również klałzule że grunt nie jest w użyczeniu, użytkowaniu i zajęty przez osoby trzecie) Jeśli będziesz chciał budować to musisz wystąpić do gminy o warunki zabudowy możesz je dostać jeśli masz zabudowę po sąsiedzku lub średnią Ha w gminie też możesz założyć siedlisko czyli wybudować zaqgrodę. ( zszukaj siedlisko w wyszukiwarce) Pozdrawiam

  6. #6
    Będę mieszkał kiedyś w domku pod lasem, choćby miał to być wóz Drzymały.

  7. #7

    Domyślnie

    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22015
    http://www.murator.com.pl/forum/view...hlight=geodeta
    I jeszcze dwa następne wątki – życzę przyjemnej lektury.
    Pozdrawiam - Ryszard
    Będę mieszkał kiedyś w domku pod lasem, choćby miał to być wóz Drzymały.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony