dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dinopd

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    3

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe

    Mieszkam w bloku na 11 pietrze.
    Chciałbym zalożyć sobie ogrzewanie podłogowe czy wykonanie takiej instalacji w bloku trzeba z kims uzgadniać (administracja, projektant?) Jest to 11 pietro i wszystkie zakonczenia instalacji sa umnie wiec z zakończeniem instalacji grzewczej nie było by problemu. Chciałbym tez wykonać przeróbki instalacji grzewczej. Czy wykonać instalacje przy pomocy rur PCV czy moze miedź?


    Z góry dziekuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    W bloku takie ogrzewanie NIE MA SENSU (na żadnym piętrze).
    pzdr.
    bchmielecki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogdan Chmielecki
    W bloku takie ogrzewanie NIE MA SENSU (na żadnym piętrze).
    pzdr.
    nawet nie wiesz, jak bardzo sie mylisz , zalezy od bloku, od systemu ogrzewania, od tego czy blok ma wlasna kotlownie. Dla przykladu powiem, ze ja mieszkam w nowoczesnym bloku i mam takowe ogrzewanie. Dziala doskonale

  4. #4

    Domyślnie

    Założyłem że ten blok to "gierkówka", bo np. w Babka Tower (Rondo Radosława w W-wie) jest w mieszkaniach podłogówka (wiem bo kumpel projektował) i pewnie że jest super, ale skoro pytanie było "czy można założyć" to logiczna odpowiedź jest: NIE (z bardzo wielu powodów, formalnych i technicznych) Oczywiście jak ktoś chce elektryczną matę grzejną pod kafelki w łazience to można i to jest faktycznie komfort !
    bchmielecki

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dinopd

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    3

    Domyślnie ogrzewanie podlogowe

    dziekuje za odpowiedzi jednakrze chcialbym rownierz nadmienic
    ze to ogrzewanie ma byc polozone pod kafelki i zalane
    (jest taka mozliwosc) Powierznia na ktorej ma byc polozone ogrzewanie to okolo 30m2 dokladnie kuchnia i przedpokoj. Blok jest z lat 60 a mieszkanie ma okolo 90 m2. po przeliczeniu wycvhodzi mi tansze ogrzewanie podlogowe. mieszkanie jest cieple wiec ogrzewanie podlogowe nie bedzxie grzac sasiadow


    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Z powodów technicznych NIE:
    wytrzymałość stropów (wytrzymają, ale ktoś musi to podpisać, a jak nie to każda ryska na ścianie u sąsiada będzie od tego !), mało kto potrafi zrobić wylewkę tylko 5 cm, a pod nią musi być 2 cm styropianu żeby nie zmielić wylewki o strop to razem będzie 7 cm = 1/2 stopnia ! (tu nie jest beznadziejnie bo w blokach dawali czasem na strop płytę pilśniową i wylewkę, więc gdyby najpierw to usunąć ??? Temperatury zasilania: w podłogę nie daje się NIGDY więcej niż 50 st.C - żeby w nogi nie parzyło !. To trzeba dać regulację (zawór, pompa obiegowa, sterownik, ....). Jak już naprawdę chciałbym tę podłogówkę to raczej w: łazience, a następnie w całym mieszkaniu, bo w przedpokoju, czy kuchni to najmniej z tego komfortu się korzysta.
    PS: Tak mi się skojarzyło: kiedyś w bloku podobno ktoś hodował świnię w wannie !!, no to z tą podłogówką to też takie przegięcie tylko że dokładnie w drugą stronę, oczywiście moim zdaniem we właściwą, ale przegięcie. Jak można się z moich wypowiedzi domyśleć, jestem zwolennikiem podłogówki; rozmarzyłem się - gdyby tak cały blok zmodernizować ????

    dinopd , Ja Tobie tej podłogówki serdecznie życzę, ale zanim w tym bloku zaczniesz coś robić to zalecam obłożenie się wszelkimi możliwymi zezwoleniami, ekspertyzami, żeby Cię z mieszkania nie wy.... . {[(Może to mieszkanie na domek zamienić ?????????????????)]}
    bchmielecki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony