Witam serdecznie,

Na wstępie chciałbym pogratulować użytkownikom tego forum przeogromnej wiedzy, z której w ciągu ostatnich kilku dni korzystam starając się jakoś ogarnąć w głowie temat kominka. Naprawdę, w porównaniu z innymi działami forum, prezentujecie poziom (zarówno jeśli chodzi o stronę merytoryczną, jak i kulturę wypowiedzi) nieosiągalny dla wszystkich innych działów, które śledzę.
Proszę o pomoc w wyborze wkładu kominkowego przeznaczonego do raczej rekreacyjnego palenia (weekendy + czasami w tygodniu popołudniowe palenie) w nowo wybudowanej szeregówce (parter + piętro). Dom środkowy (sąsiedzi grzeją z obu stron ), centralne ogrzewanie to ekogroszek, powierzchnia domu to ok 100 m + do tego garaż 18 m wkomponowany w bryłę budynku .Dom wybudowany z silikatu + docieplenie 15 cm. Kominek koniecznie musi być narożny (Komin w rogu salonu), bez płaszcza wodnego, bez DGP - jedyne co mam zamiar zrobić to grawitacyjne "upuszczenie" powietrza na klatkę schodową i być może na korytarz na piętrze. Budżet jaki zakładamy na wkład to ok 4000 - 5000 tys zł (+ / - kilkaset złotych). Z fajerwerków to fajnie gdyby szyba była podnoszona do góry ale nie jest to warunek.
Proszę o pomoc i radę jakiej mocy potrzebuję do moich potrzeb (tak jak pisałem, nie zamierzam tym ogrzewać pokoi na piętrze, bardziej chodzi o klimat i to wrażenie żywego ciepła w chwili kiedy już będzie rozpalone) bo byłem w 2 salonach i jedni twierdzą, że 8 KW starczy za świat, a inni "Panie, co najmniej 12 KW i to jak mrozów nie byndzie!".
Druga prośba to wybór marki i konkretnego wkładu - wiem, że każdy ma swoje odczucia ale proszę o poważną pomoc - Zuzia czy inny Zibi z kratek raczej odpadają - gdybym był takim sprzętem zainteresowany to bym nie zajmował Wam czasu. Mimo iż grzanie ma być rekreacyjne to chciałbym mieć wkład z którego będę zadowolony a nie tani marketowy sprzęcik, który będę wyklinał po pierwszym rozpaleniu Z propozycji rzucanym po lekturze forum rozważam Arysto A 10 DJ lub SJ.
Jaka jest Wasza opinia na dzień dzisiejszy na temat tych wkładów? Oczywiście, jeśli macie jakąś inną propozycję lub sugestię bardzo chętnie ich wysłucham.
I druga - jakie firmy z Wrocławia i okolic (jeśli oczywiście takie znacie) moglibyście polecić do montażu i wykonania obudowy?

Wszystkim już na wstępię bardzo dziękuję za odpowiedź i jednocześnie przepraszam za długość tego tekstu