dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Bez problemy zmieniłam taryfę w PGE w Lublinie mimo, że dom nie ma odbioru, ani nie jest jeszcze zamieszkany. Poszłam nastawiona bojowo (po przeczytaniu wątku), a okazało się, że zupełnie niepotrzebnie

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Czy ktoś w dolnośląskim zmieniał taryfę z budowlanej na docelową G11? Jak to u Was wyglądało? Pokombinował bym, żeby jak najszybciej pozbyć się wyzysku z C-taryfy.
    Na stronie Tauronu są odpowiednie wnioski, zadzwoń do konsultanta, nie robią z tym problemu. Wystarczył wniosek z oświadczeniem, że instalacja jest wykonana zgodnie z projektem, a prąd będzie na cele bytowe. Nie było problemu, prawie rok nie płaciłem za prąd - taka nadwyżka się zrobiła z taryfy C12a ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Na stronie Tauronu są odpowiednie wnioski, zadzwoń do konsultanta, nie robią z tym problemu. Wystarczył wniosek z oświadczeniem, że instalacja jest wykonana zgodnie z projektem, a prąd będzie na cele bytowe. Nie było problemu, prawie rok nie płaciłem za prąd - taka nadwyżka się zrobiła z taryfy C12a ...
    No tak ale kiedy to zrobić? Na razie podpisałem z nimi umowę na złącze docelowe wykorzystywane w trakcie budowy.
    Chciałbym przejść jak najwcześniej na taryfę G ze względów finansowych.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    No tak ale kiedy to zrobić? Na razie podpisałem z nimi umowę na złącze docelowe wykorzystywane w trakcie budowy.
    Chciałbym przejść jak najwcześniej na taryfę G ze względów finansowych.
    W internecie znajdzie się też opisane sytuacje osób, które "się uparły" i od początku miały prąd G11 ... to już trzeba poszukać i się wzorować i pobuszować po przepisach i się uprzeć w kontaktach z Tauronem.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    podobno w Tauronie się zmieniło od grudnia i przejście na taryfę G jest możliwe dopiero po oddaniu budynku!!! Zadzwoń i sprawdź. Mi się udało jeszcze i zmieniłem w listopadzie po SSZ mając oświadczenie o wykonaniu instalacji.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  6. #26

    Domyślnie

    Ja w grudniu załatwiałem i nie było problemu.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Czy ktoś w dolnośląskim zmieniał taryfę z budowlanej na docelową G11? Jak to u Was wyglądało? Pokombinował bym, żeby jak najszybciej pozbyć się wyzysku z C-taryfy.
    W lubuskiem ENEA jeszcze wymaga zgłoszenia o zakończeniu budowy do PNiB i takowe poświadczenie składasz na wniosku.
    Inne dokumenty nie są wymagane. Przy okienku podpiszesz nową umowę i umówisz się na wizytę elektryka który ewentualnie zmieni zabezpieczenie.

    Nie traktują już klientów jak niechciane zło konieczne, dlatego też po wylosowaniu bilecika przyjmą Cię osobiście w okienku, doradzą, czasem namówią na Energię + Fachowiec i dodadzą do umowy stos kolorowych książeczek ale zmiany te niestety są powolne.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 24-02-2017 o 13:54
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony