dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Sprzęt Amici

  1. #1

    Domyślnie Sprzęt Amici

    Opowiem wam perypetie mojej bratowej z lodówką Amici!
    Kupiła lodówkę w czerwcu zeszłego roku, na dzień dobry powiedziano jej, że przez trzy miesiące ma mieć nastawioną lodówkę na full, bo musi się "wyszumieć" (głośno chodzi). W sierpniu do głośnego chodzenia doszły dodatkowo trzaski i zgrzyty.
    Wyobraźcie sobie, że od złoszenia usterki do dnia dzisiejszego nikogo nie było tylko pod numerem infolinii pani mówi, że "ten typ tak ma", a to czy lodówka chodzi głośno czy w normie ona może stwierdzić przez telefon
    Dziś poprosiłam tę panią z infolini o dostarczenie do mnie jej wyników badań słuchu, bo być może mamy do czynienia z fenomenem.
    Dzwoniłam też do centrali, wiecie co tam usłyszałam, że bratowa ma przywieźć sprzęt (spod Kołobrzegu) na własny koszt na badania. Powiedziałam, że jak to skoro nikt od nich nie był obejrzeć sprzętu, który jest na gwarancji, a ona na to "kupiła pani nasz sprzęt to niech się pani martwi"
    Bardzo rozżalona zadzwoniłam do Rzecznika Praw Konsumenta, z zapytaniem co ma bratowa robić. Podano mi drogę dochodzenia swoich praw i dodano, że tego typu sprawy dotyczące sprzętu Amici, Indesitu i Ardo, to poprostu nagminne skargi.

  2. #2

    Domyślnie

    A ja mam bardzo dobre zdanie na temat ich sprzętu. Mam z Amici lodówkę oraz płytę ceramiczną i piekarnik do zabudowy. Cały sprzęt kupiłam dobre kilka lat temu (7- i nie mogę nic złego powiedzieć. Sprawdza się doskonale, jedyne co nawaliło to grzałka w pikarniku. Jednak okazało się iż jej koszt to tylko 34zł (robocizna własna).

  3. #3

    Domyślnie

    Nie dziwi mnie to. U mnie sytuacja podobna, wprawdzie lodówka chodzi dość cicho, ale co jakiś czas dobywają się z niej jakieś trzaski, przypominające odgłos łamania plastikowej łyżeczki, w seriach po 3. Przeszkadza nam to, ponieważ kuchnię mamy otwartą na resztę domu, sypilani nie zamykamy więc w nocy bardzo to słychać. I też nam powiedzieli, że tak ma być, bo te trzaski to odgłosy sprężania, czy rosprężania (nie pamiętam) gazu w agregacie i jakby nie trzaskała, to znaczyłoby, że nie działa.

  4. #4

    Domyślnie

    Madzia
    Dokładnie o to samo chodzi!
    Ale wyobraź sobie, że zadzwonił do nas sam pan dyrektor (nazwiska nie pamiętam) i powiedział, że jutro będzie serwis u bratowej i że naprawią te trzaski, bo to nawala skraplacz!

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a ja nie lubię nawet Amici
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Amicę to jedyny sprzęt naprawde godny polecenia to piec kuchenny. Mieliśmy piekarnik el. i płytę ceramiczną z dwoma palnikami gazowymi i dwoma elektrycznymi i rzeczywiście sprawowała sie dobrze. Inne sprzęty: pralka - dwa razy zepsuł się programator, który sporo kosztuje, ciągle się coś zacina, głośno chodzi; zmywarka - nie domywa naczyń, zacina się, głośn; okap kuchenny - teleskopowy: hałasuje tak, że nie trudno wytrzymać w kuchni!
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  7. #7

    Domyślnie

    przepraszam, nie wiem, czemu, wyświetliło się trzy razy to samo...
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  8. #8

    Domyślnie

    Mam piekarnik Amici. ten z teleskopowymi płytami. Wyświetlacz odpadł p miesiącu. po prosu wpadł do środka. Okap Amiki - chodzi głośno i odpadła listwa ozdobna/ ta na krawędzi. Zgłaszanie do serwisu nic nie pomogło.
    Kupiłem ten sprzet z sentymentu do marki. Więcej nie kupię niczego tej firmy.
    Może to ja miałem takiego pecha ale fakt pozostaje faktem.

    Tomek

  9. #9

    Domyślnie

    Dzisiaj cały dzień poświęciliśmy na "rajd" do super, hiper... marketach z poszukiwaniu sprzętu AGD (przymierzamy się do zakupu przez internet, ale chcieliśmy sprawdzi/c możliwości okolicznych marketów).
    Generalnie wystarczy wspomnieć o sklepach internetowych i już sieje to strach w oczach sprzedawców. Jeden mówi "... z nimi konkurować nie możemy...", inny zaś (w sieci Avans) na dzień dobry bez negocjacji opuścił 350 zł na lodówce Whirpoola (aż strach pomyśleć jakie oni mają marże).
    A wracając do sprzętu Amica to często rozmowa kończyła się tak "... Panie, Amica to robi znośne tylko piece, reszta to dno (opinia sprzedawcy)...

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnie informacje z pola walki z Amicą!

    Był serwisant! Zostawił opinię, a w poniedziałek bratowa dostała pismo z Amici, że lodówka zostanie wymieniona na nową i ma czekać na telefon celem ustalenia dogodnego dla niej terminu wymiany.


    Widać można wygrać z Amicą!
    Jednak nie zmieniła się opinia moja, i napewno ani ja ani nikt z mojej rodziny i znajomych nie kupi "tego" sprzętu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony