dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cys404

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    10

    Domyślnie Junkers Cerapur Acu Smart brak zasilania na cyrkulacji

    Witam serdecznie,

    może znajdą się jacyś użytkownicy pieców Jnkers Cerapur Acu Smart ZWSB30 którzy mają podobny problem do mojego albo u nich to działa.

    Postaram się opisać w miarę dokładnie moją historie z Junkersem.

    Start historii to 03.2016r. Od początku było coś nie tak z piecem, wszystko miało być zautomatyzowane i ładnie się sterować przez regulator pokojowy z zewnętrzną pogodówką. Zapewnienia były cudowne, piec idealny na mój dom szeregowy (90m2). Junkers porządna firma niby, dobra zdecydowałem się. Wpadł serwisant, odpalił piec i pojechał. Jako że chata była jeszcze wykańczana nie sprawdziłem cyrkulacji czy działa. Po wprowadzeniu, stwierdziłem że coś niema ciepłej wody w kranie na dole (piec na piętrze w łazience). Wpadł ponownie serwisant i zaczął studiować instrukcję, dzwonić po działach technicznych o pomoc. Jak nic cyrkulacja nie chciała działać. Pompka podpięta bezpośrednie pod 230v działała. Serwisant powiedział że on nie wie co jest nie tak i odjechał sobie zostawiając mnie z nie działającą podstawową funkcją dla której zdecydowałem się na ten piec. Zadzwoniłem na infolinię Junkersa gdzie umówiono mnie z innym serwisantem. Po tygodniu czekania i braku ciepłej wody w kranie, przyjechał Serwisant nr 2. Stwierdzili że sterownik pokojowy jest źle dobrany i nie ma opcji odnośnie cyrkulacji, zamiast CW-100 należy zamontować CW-400.... Po zakupie CW-400 serwisant znów się pojawił i stwierdził że jednak ten piec niema możliwości programowania cyrkulacji wody (pomimo informacji w instrukcji, że piec jest wyposażony w listwę zasilającą cyrkulacji wody do 100W, moja akurat ma 4W). Stwierdzono że coś w fabryce zostało zrypane i ta funkcja nie będzie działać. Jako rozwiązanie zaproponowano mi Programator kontaktowy 7 dniowy... Czy ktoś ma taki sam problem z tym piecem czy tylko ja trafiłem na jakiś wadliwy model i firma Junkers stwierdziła że programator kontaktowy za 30zł jest równo warty z programatorem CW-400 za 600zł?


    Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi

  2. #2

    Lightbulb brak napięcie na pompie jak to zmienić

    Witaj
    Mam trochę inny piec bo junkersa creapur confort ale... pompe cyrkulacyjną włącza się kodami na piecu. tzn odpowiednimi kombinacjami klawiszy na piecu przełącza się tryby. Gdy to mamy zrobione dopiero wtedy pojawi się napięcie na pinach 230v na płycie w piecu gdzie podłącza się pompę. Potem na regulatorze pokojowym ustawiasz sobie program przygotowania ciepłej wody a w nim ile razy na godzinę ma się włączać pompa.

    Jeżeli dalej masz problem to napisz na prv postaram się pomóc.


    Pozdrawaim

  3. #3

    Domyślnie

    aaaa i jeżeli serwisant twierdzi że programator za 30 zł może zmieniać krzywe grzewcze i inne przydatne przy eco użytku pieca zmienne to chętnie się z nim skontaktuje aby pokazał mi tą magię.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cys404

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rakaszaka Zobacz post
    aaaa i jeżeli serwisant twierdzi że programator za 30 zł może zmieniać krzywe grzewcze i inne przydatne przy eco użytku pieca zmienne to chętnie się z nim skontaktuje aby pokazał mi tą magię.
    Wielkie dzięki za wsparcie

    Udało mi się odpalić tą funkcję tydzień temu ale nie miałem okazji napisać na forum. Okazało się że do mojego pieca jest źle przetłumaczona instrukcja. W polskiej gdzie jest włączenie opcji cyrkulacji 2cl nie ma żadnych uwag. W niemieckiej jest uwaga by przy włączonej cyrkulacji 2cl włączyć jeszcze funkcję 2.5E i tam wybrać czy jest to pompa cyrku czyli 2.5E ustawione na 1 lub pompa wspomagająca ogrzewanie 2.5E ustawić 2. Oczywiście serwis i centrum serwisowe czy jak to tam sobie nazywają twierdzi że fabryka coś zepsuła i będą zmieniać informację o piecu. Jednym słowem nie polecam Junkersa, trzech serwisantów nie wie co zrobić by uruchomić piec. Jakieś centrum serwisowe twierdzi że ten piec nie ma funkcji. Następny piec jak ten się rozjedzie na pewno będzie innej firmy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony