dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Montaż pieca kominkowego do trójnika 45 stopni.

    Witam

    Posiadam komin systemowy z trójnikiem fi 200 pod kątem 45 stopni. Chcę zamontować do niego piec kominkowy Romotop.
    Czy takie podłączenie jest możliwe i będzie działało poprawnie? Czy należy w jakiś sposób przerobić trójnik lub wykonać nowy otwór?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał buncol7 Zobacz post
    Witam

    Posiadam komin systemowy z trójnikiem fi 200 pod kątem 45 stopni. Chcę zamontować do niego piec kominkowy Romotop.
    Czy takie podłączenie jest możliwe i będzie działało poprawnie? Czy należy w jakiś sposób przerobić trójnik lub wykonać nowy otwór?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

    Będzie działać, gorzej z estetyką. Pytaj w Darco. Maja specjalny adapter kominowy do takich celów. Może Ci przypasi....

  3. #3

    Domyślnie

    Jedna z firm oferuję montaż pieca w raz z zaślepieniem starego wlotu, wykłuciem nowego i podłączeniem pieca od tyłu do komina. Ale czy wiercenie i kłucie w ceramice jest bezpiecznie dla komina i użytkowników?

  4. #4

    Domyślnie

    Zależy kto to robi. Jak ktoś umie to dobrze zrobić to nie ma problemu ze zrobieniem wklejki.

  5. #5

    Domyślnie

    O typowej wklejce czytałem ale tu chyba chodzi raczej o wpuszczenie rury z tyłu pieca bezpośrednio do komina i uszczelnienie specjalnym silikonem. Czy takie rozwiązanie jest ok?
    Ostatnio edytowane przez buncol7 ; 10-10-2016 o 17:55

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Opisz dokładnie jak ma to miałoby być wykonane , inaczej jest to tylko gdybanie z fusów .
    Darek B

  7. #7

    Domyślnie

    Pan z salony w który planuje zakupi piec ropotop VISBY stwierdził w następujący sposób:Oni nie robią tak jak producent bo to cholernie drogie. Obcinają i zaślepiają trójnik u góry następnie wiercą kilka otworów w odpowiednim miejscu niżej i wykuwają otwór. Następnie wprowadzają rurę metalową od pieca i wszystko zasilikonowują. Jeszcze tego samego dnia robią próbę pieca. Oczywiście sprawdzają ciąg itp. Podobno tego rodzaju usługi świadczą niemalże codziennie i nie jest to dla nich problem. Ale mam podpisać dokument że jestem świadom że... no właśnie że w ten sposób utracona zostaje gwarancja producenta komina. Oni dają niby swoją gwarancję. Tak została przedstawiona mi sprawa przeróbki. Jest sto firma, która ,ma salon w Łodzi, Częstochowie i chyba Bełchatowie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał buncol7 Zobacz post
    Pan z salony w który planuje zakupi piec ropotop VISBY stwierdził w następujący sposób:Oni nie robią tak jak producent bo to cholernie drogie. Obcinają i zaślepiają trójnik u góry następnie wiercą kilka otworów w odpowiednim miejscu niżej i wykuwają otwór. Następnie wprowadzają rurę metalową od pieca i wszystko zasilikonowują. Jeszcze tego samego dnia robią próbę pieca. Oczywiście sprawdzają ciąg itp. Podobno tego rodzaju usługi świadczą niemalże codziennie i nie jest to dla nich problem. Ale mam podpisać dokument że jestem świadom że... no właśnie że w ten sposób utracona zostaje gwarancja producenta komina. Oni dają niby swoją gwarancję. Tak została przedstawiona mi sprawa przeróbki. Jest sto firma, która ,ma salon w Łodzi, Częstochowie i chyba Bełchatowie.
    Albo robią to inaczej, a Ty źle opisałeś, albo robią "kichę". Nie ma silikonu elastycznego, wytrzymującego taką temperaturę.....Szkoda gadać. Zdarza mi się trafiać na takie przeróbki.

  9. #9

    Domyślnie

    No dobrze pomijając kwestię silikonu to cała reszt czyli wiercenie i wybijanie dziury nie wydaje się być mało profesjonalne i ryzykowne?

    Chyba w takim razie najlepiej podpiąć piec do istniejącego trójnika i jakoś to ładnie zabudować. Czy kryza antykondensacyjna jest wymagana prz 45* a potem jakieś kolanko i rura?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony