dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Ile płacicie za przywóz materiałów na swoją budowę?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    średni stówa za kurs, ale często jest to "bezpłatne" czyli w cenie towaru
    - Wrocław
    - załadunek w cenie, wyładunek najczęściej też - wyjątek więźba
    - w wielu wrocławskich hurtowniach stosowana jest prosta zasada, wartość rachunku od 1000 zł w górę - transport gratis
    - do 2-4 km poza granice miasta
    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dobrzykowice dnia 2002-09-24 15:43 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dobrzykowice dnia 2002-09-24 15:44 ]</font>

  3. #3
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    A jak długa trasa? Z załadunkiem wliczonym w cenę? A jaki rejon Polski?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi moje doświadczenia z transportem to podstawowe materiały /cement, gazobeton, itp./ przywożone są bezpłatnie /albo wliczone są w cenę produktu/. Bezpłatny jest także wyładunek np. HDS-em. Odległość z hurtowni na działkę ok. 5km.

    Np. za przewiezienie 2 palet cegły klinkierowej z hipermarketu zapłaciłem 50zł z wyładunkiem. Odległość ok. 15km.

  5. #5

    Domyślnie

    Za przywiezienie bloczków od producenta (80km):
    - transportem z przyczepą (duży zestaw 24T) - 400PLN
    - transportem bez przyczepy - 300 PLN
    w cenie był załadunek i wyładunek. Okolice Warszawy.

    Z moich odczuć to trochę drogo (zważywszy, że wartość materiałów dla jednego kursu to 5-8tys.PLN)
    A jak u was?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Małe ilości materiałów typowo budowlanych (cement, piasek itp.), zamawiam w pobliskim sklepie i przywożą mi za darmo, ale ceny mają wysokie. Cały samochód np. piasku, kupuję gdzie indziej. Jest tanio, a dowóz bezpłatny. Przewóz innych rzeczy, np. stempli, ziemi, czy czegoś podobnego, kosztuje w Krośnie 2 - 2,50 zł/km. Transport elementów wykończenia kosztuje 10-20 zł, do paru kilometrów od granic miasta. Wiem w których sklepach transport jest bezpłatny, ale nie zawsze się to opłaca, bo przeważnie ceny mają wyższe.

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko bezpłatnie oprócz konstrukcji dachu. Hurtownia dowoziła cięższe rzeczy, drobiazgi załatwiali robotnicy własnym truckiem. Hurtownia była najtańsza w okolicy: wielokrotnie to sprawdzałem. Przywiezienie drewna na odl. 100 km kosztowało 200 zł.

  8. #8

    Domyślnie

    50zł/h za samochód z HDS (wywrotka) lub 2zł za kilometr powyżej 20km. Z hurtowni, gdzie często kupuję mam na budowę 0,5km -transport gratis ale jeżeli kupuję powyżej kwoty 100zł. 150zł wywrotka 8t żwiru. Rozładunek materiałów na paletach lub sypkich w cenie -reszta materiałów (np. worki z cementem) samemu z pomocą kierowcy.
    Okolice Trójmiasta.

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie w przyszłym tygodniu przywożą mi gratis blachę falistą i płaską na dach (320 m2).
    Rautarukki z Żyrardowa wymyśliło 300 zł + VAT za transport. I jak myślicie, czy u nich kupiłem?
    Chcieli za dużo o 366 zł to nie zarobili 13000 zł. Transport jest częścią transakcji z Klientem. Jak nie ma tego ogniwka to nie ma biznesu.
    Pozdrowienia dla głowaczy z działu marketingu.

  10. #10

    Domyślnie

    U nas wykonawca policzył koszty transportu w wysokości 10% ceny materiałów (przypomnę dla jasności, że budowa jest pod klucz). Ale w przypadku pewnych pozycji, które kupujemy sami (okna, brama, itp.) wytargowałam (i mam nadzieję jeszcze wytargować) transport bezpłatny.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Wydaje mi się że 2.5zł za 1km jest taką ogólnie przyjętą stawką na granicy opłacalności dla przewoznika (oczywiście olej opałowy).
    Bzdurą i kompletną ignorancją jest twierdzenie, że gdzieś transport jest bezpłatny

  12. #12

    Domyślnie

    Na terenie miasta wszystko jest przywożone bezpłatnie, rozladunek gratis. Przywoziłem BK z Prefabetu Lubartow odleglość 70km za transport i rozładunek zaplaciłem 230 +100 zł. Teraz mają promocje rozładunek -100zł gratis

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Całkowicie bezpłatnie - czyli w cenie towaru. Sporadycznie tylko za np. piasek (np. 80 zł za kurs 23 tony 5 km). Chociaż od pewnego czasu hurtownia w której sporo kupuję zrzeszona w PSB ustaliła cenę 10 zł. od kursu. Jako "stały klient" przeważnie jestem z niej zwolniony.
    No i oczywiście hipermarkety mają swoje cenniki.

  14. #14

    Domyślnie

    Co ciekawe (niektóre) firmy produkujące materiały np wspomniany wyżej Prefabet liczy sobie za transport, a firmy sprzedające ich materiał chętnie dają większe upusty i jeszcze transport gratis.
    Pozdrawiam Krzysztof

  15. #15

    Domyślnie

    Jestem z gdanska z checia przewioze panstwu rzeczy nie duze posiadam auto wysokie 1.7 szerokie 1,6 i dlugie 2.6 moge przewiesc rzeczy do domu lub firmy biore1.5za km prosze o kontakt 733 487 639

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Lubelszczyzna - całkowicie wliczony w koszt łącznie z odbiorem palet. Zamówienia pełnego składu z terenu śląska na wschód również w cenie(styropian, dachówka)
    Małe ilości np 2 worki cementu czy 2 rury po 6mb również bezpłatnie w cenie (ale dowóz przy okazji - co znaczyło w ciągu 24h był na budowie)
    Więc uważam, że tu nie jest źle.
    AAAAAAAAAALE KOTLET MA JUŻ 12 LAT
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony