dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ile za podłączenie wod-kan???

    Proszę o przybliżone koszty podłączenia istniejącej sieci wod-kan do budynku. Dom znajduje się 7,5 m od granicy działki a przyłącza 8,5 do granicy działki (8,5m- droga wewnętrzna osiedlowa), czyli budynek jest oddalony od istniejącej sieci o 16 mb. Jaki będzie całkowity koszt podłączenia wody i kanalizy? Bardzo proszę o podpowiedzi, woda jest mi niezbędna do budowy

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Koszty przyłącza i przykanalika składają się z kosztów stałych : projekt ww + uzgodnienie ZUD ( w zalezności od rejonu Polski 1200 - 2500 pln,- ),
    przy wykonawstwie ( inspektor nadzoru, wcinka, wodomierz, czasami dzienniczek budowy - do kilkuset złociszy ), studnia rewizyjna ( lub krytana na kanale ) od 1000 - 2000, - pln, wykopy i ułożenie rur, dla wody 80-100 mb., dla kanalizacji mniej więcej głębokość x 100,- x m.b. Jeszcze tylko odbiór, dokumentacja powykonawcza, ale to już grosze ( załatwia wykonawca ale to i tak Ty płacisz ).
    No jeszcze może dojść haracz dla miasta za możliwość włączenia się do sieci miejskiej.
    A najlepiej zapytaj się u źródła - MPWiK w miejscu ( jest różnie w całej Polsce ), a może sąsiad zna kogoś z ww firmy?
    Pozdrna
    J
    PS
    A na czas budowy wodę pożyczyłbym od sąsiada (zakładasz podlicznik za 60 pln,- ) lub załatwił beczkowóz i spokojnie robisz przyłącze docelowe.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. Temat stary. Dlatego zapytam ponownie. Jak to teraz z tymi cenami ??

    U mnie w mieście koleś krzyknął 6600 PLN.
    Projekt 600
    Reszta ceny to robota i materiały, dokumentacja, odbiór itp. Wszystko on załatwia bo pracuje w wodociągach... Nie pytałem konkurencji więc się nie orientuje.

    Podłączenie wod kan będzie do jednego już istniejącego budynku i do miejsca w którym w niedługim czasie rozpocznie się budowa nowego domu. Od drogi to jest mały odcinek. Około 12-15 metrów ...

    Co myślicie o tej cenie ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Duzo. Za duzo. Przynajmniej na mój region.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ja płaciłem 1700 zł za doprowadzenie wody do działki (6 m) + 600 zł projekt
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    hm, Marcin34 kiedy to było jeśli można wiedzieć ?


    Jak szukać firmy, jak się nazywają firmy/fachowcy którzy robią takie przyłączenia. W google nie znajduje nic zbytnio ... :-/ jak wpisywać ? :-/

    dzięki za info.
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 24-12-2015 o 01:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony