dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Ile za prace ziemne?

    Czy 10 zł za m3 ściągniętej ziemi tzw. humusu to przyzwoita cena?
    Za zdjęcie ziemi pod budynek, wymiary 14x11m ( budynek 12x9) i głębokośc 40 cm mam zapłacić ok. 500 zł.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wg mnie to za duzo. U mnie (pomorskie) chcieli 6-8zł/m3. Nie zgodzilem sie. Najlepiej umowic sie na godziny i przypilnowac. Za godzine zaplacilem 60 zł z przyjazdem. Zdjecie humusu (bo to 40 cm to chyba sam humus) powinno, z odkladem ziemi na terenie dzialki, wg mnie max 4-5 godzin czyli kosztowac okolo polowy podanej przez Ciebie ceny
    Pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    To jest cena bez kosztów dojazdu, bo gość mieszka 3 działki wcześniej. 40 cm to oczywiście sam humus, natomiast nie wiem czy opłaca mi się umawiać na stawkę godzinową, bo tą piekielną maszyną jest ostrówek a nie cat. I obawiam się, że będzie przez to walczył zdecydowanie dłużej.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    U mnie faktycznie robil Catapilar. Nie znam mozliwosci Ostrowka
    Pozdrowienia

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matys

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pagin
    Wg mnie to za duzo. U mnie (pomorskie) chcieli 6-8zł/m3. Nie zgodzilem sie. Najlepiej umowic sie na godziny i przypilnowac. Za godzine zaplacilem 60 zł z przyjazdem. Zdjecie humusu (bo to 40 cm to chyba sam humus) powinno, z odkladem ziemi na terenie dzialki, wg mnie max 4-5 godzin czyli kosztowac okolo polowy podanej przez Ciebie ceny
    Pozdrowienia
    Pagin a gdzie budujesz?
    bo ja będę potrzebował takiego specmajstra od przenoszenia gór (ziemi) chętnie bym wziął namiar na gościa - jeżeli go polecasz oczywiście

  6. #6

    Domyślnie

    W ubiegłym tyodniu przyjechał do mnie Catepilar, pracował 2 godzinki, ściągnął humus i skasował 200 zł, w tym dojazd.
    Po dwóch dniach przyjechał ponownie, również przez 2 godziny robił wykopu pod ławy i skasował 130 zł. (za dojazd tym razem nie dostał)
    Razem 330 zł!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał matys
    Cytat Napisał Pagin
    Wg mnie to za duzo. U mnie (pomorskie) chcieli 6-8zł/m3. Nie zgodzilem sie. Najlepiej umowic sie na godziny i przypilnowac. Za godzine zaplacilem 60 zł z przyjazdem. Zdjecie humusu (bo to 40 cm to chyba sam humus) powinno, z odkladem ziemi na terenie dzialki, wg mnie max 4-5 godzin czyli kosztowac okolo polowy podanej przez Ciebie ceny
    Pozdrowienia
    Pagin a gdzie budujesz?
    bo ja będę potrzebował takiego specmajstra od przenoszenia gór (ziemi) chętnie bym wziął namiar na gościa - jeżeli go polecasz oczywiście
    Witam,
    Matys, zapraszam do Klubu Budujacych "Trojmiasto o okolice". Tam znajdziesz odpowiedzi na to i inne pytania. Moj koparkowy jest z Wejherowa, ale sa inni blizej Gdanska. Namiary pewnie podadza Tobie inni budujacy z Trojmiasta
    Pozdrowienia

  8. #8

    Domyślnie

    Ja sam wytyczyłem wstępnie miejsce gdzie ma być wykop o wymiarach około 15x11 i głębokości 0,5 m. Gość osobno odłożył ziemię i piasek skasował 170 zł. Myślę że cena była była uczciwa zważywszy na to że zrobił to bardzo dokładnie, nie degradująć terenu.

  9. #9

    Domyślnie Re: Ile za prace ziemne?

    Cytat Napisał ryby
    Czy 10 zł za m3 ściągniętej ziemi tzw. humusu to przyzwoita cena?
    Za zdjęcie ziemi pod budynek, wymiary 14x11m ( budynek 12x9) i głębokośc 40 cm mam zapłacić ok. 500 zł.
    Powiedzcie ile to może kosztować w okolicach Poznania ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    W ubiegłym tyodniu przyjechał do mnie Catepilar, pracował 2 godzinki, ściągnął humus i skasował 200 zł, w tym dojazd.
    Po dwóch dniach przyjechał ponownie, również przez 2 godziny robił wykopu pod ławy i skasował 130 zł. (za dojazd tym razem nie dostał)
    Razem 330 zł!

  11. #11

    Domyślnie

    Ja będę w okresie letnim odkopywał fundamenty i gościu za robociznę chce w zależności od sprzętu od 30 do 50 zł za 1h.Mieszkam w połowie drogi między Kielcami a Krakowem.Ten pan ma oczywiście wcześniej przyjechać,zbadać teren by mógł wiedzieć jakiego sprzętu użyć.Tą osobę polecił mi wójt gminy Czarnocin,więc myślę że na robocie się zna i aż tak drogo nie chce.Wolę chyba zapłacić za godzinę niż za m3 ziemi bo niby skąd będę wiedział ile metrów będzie wykopanych
    Buduję i buduję bo kasy wciąż brakuje...

  12. #12

    Domyślnie

    Ja będę próbował umówić się na konkretną kasę za wskazane prace. Bez godzin i metrów. I niech sobie facet wyliczy to dowolną metodą, byleby zrobił tak jak mówię.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    6 zł za m3.

    W przypadku płatności za godzinę, radziłabym umawiać się na konkretną kwotę. Bo znając życie i dziwne przypadki, a może i normalne, facet będzie tak długo kopał i ociągał się z robotą, aby dostać jak najwięcej. Zresztą nigdy nie można przewidzieć, tego co może się pojawić w trakcie robót ziemnych
    REKLAMA

  14. #14

    Domyślnie Re: Ile za prace ziemne?

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał ryby
    Czy 10 zł za m3 ściągniętej ziemi tzw. humusu to przyzwoita cena?
    Za zdjęcie ziemi pod budynek, wymiary 14x11m ( budynek 12x9) i głębokośc 40 cm mam zapłacić ok. 500 zł.
    Powiedzcie ile to może kosztować w okolicach Poznania ?
    za 11mX21m skasował 250 zł, dojechał 5 km, zrobił porządnie, CAT, prawie Poznań

  15. #15

    Domyślnie Re: Ile za prace ziemne?

    Cytat Napisał ryby
    Czy 10 zł za m3 ściągniętej ziemi tzw. humusu to przyzwoita cena?
    Za zdjęcie ziemi pod budynek, wymiary 14x11m ( budynek 12x9) i głębokośc 40 cm mam zapłacić ok. 500 zł.
    Za wykop 11x10 x1,5 zapłaciłem 1000 plus 500 zł przewóz wywrotką.praca trwała równe 10godzin byłem tam cały czas ani jednej przerwy.wielkopolska ,płaciłem bez negocjacji

  16. #16

    Domyślnie

    3200 za wykopo na dom z piwnicami 14x9, wywiezienie ziemi na drugą stronę dużej działki i usypanie z niej czegoś na kształt przyszłej drogi - na południe od Otwocka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony