dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Cena dachu

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pulasia

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    7

    Domyślnie Cena dachu

    Witam Wszystkich serdecznie. Jesteśmy na etapie wyboru projeku domu i zastanawiamy się czy i jezeli tak (a podobno tak) to o ile będzie droższy dach 4-o spadowych od 2-spadowego. Powiedzmy, ze mamy dom o wymiarach 20x20 m i chcemy go zadaszyć (to bardzo praktyczne ). Jaka mniej więcej będzie cena dachu, gdy będzie to dach dwuspadowy a jaka gdy 4-o spadowy? Co na cenę dachu ma najwiekszy wpływ - jego powierzchnia, czy liczba łamań?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
    Aśka

  2. #2

    Domyślnie

    Ilość połaci ("łamań") bardzo mocno wpływa na cenę, zwłaszcza pokrycia.
    Ostatnio kupowaliśmy dachówkę - dach dwuspadowy bez żadnych lukarn, plus dach nad garażem też dwuspadowy, razem 265 m2 - za całą dachówkę ceramiczną Robena zapłaciliśmy 16,5 ty. zł.
    Dla porównania, moi rodzice zapłacili trochę WIĘCEJ za dachówkę CEMENTOWĄ na swój nieco MNIEJSZY dach dwa lata temu - tyle, że dach wielospadowy (kopertowy z dwoma wykuszami i z garazem też z kopertowym dachem). Dodam, że my na nasz dach mieliśmy ofertę na dachówkę cementową na 11 tys. zł.
    Cena robocizny też może sie różnić, ale raczej nie aż tak bardzo. Tyle, że do wielopołaciowego dachu trzeba KONIECZNIE wziąć bardoz porządnych i doświadczonych dekarzy, bo pole do popełnienia błędów jest znacznie większe.

  3. #3

    Domyślnie

    My za materiał na dach dwuspadowy, dachówka cementowa Braas wraz z wszystkimi uszczelniaczami i foliami 12 tys, robocizna 11 tys za wiezbe, polozenie dachówki, podpitka (czyli na tip top)
    Kochajcie się i budujcie ...

  4. #4

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów ... i dołączam się do pytania autora wątku:

    jak łamania dachu przekładają się na wzrost ceny materiałów i robocizny w stosunku do dachu 2-spadowego (w moim przypadku bez okien i lukarn - prosty daszek).

    Dzięki z góry za poświęcony czas. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro watek porusza koszty dachu, to moze i ja sie dolacze z malym pytankiem, choc wiem ze najpierw powinnam szukac, ale uwierzcie nie jest latwo
    Chodzi o to, ze moj kochany tatus dostal namiar na jakis pozadny tartak z suszarnia, ale poprosil mnie zebym wywiedziala sie ile mniej wiecej placi sie za krokwie. Jesli mozecie to podajcie ile placiliscie. Dzieki bardzo.

  6. #6

    Domyślnie

    O kurcze, wlasnie znalazlam taki watek, przepraszam bardzo.
    Ale dzieciak ze mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony