dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rabin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    30

    Domyślnie płytki na osb

    Witam wszystkich.
    Mam taki problem.
    Płytki położone na osb po ok 1 m-cu odpadły. Płyta była wcześniej smarowana masą szczepialną. No i odpadły. No i teraz postanowiłem zerwać płytki. Odchodziły lekutko, klej nie związał z płytą. Teraz płytę zmatowiłem papierem ściernym, zamierzam jeszcze szczotą drucianą. I tak sobie wymyśliłem, czy na tak przygotowane dechy nie dać tynku mineralnego (baranek lub kornik) co by lepiej związać klej z podłożem. Tylko czy klej do płytek złapie się z tynkiem min, a tynk z płytą osb? Robił ktoś z Was coś takiego? No i czy przyszywać do płyty siatkę, taką elewacyjną, ewentualnie Rabitza? No i klej do trudnych podłoży oczywiście. Teraz robię to sam i chcę żeby to miało sens i udowodnić dziadom co to robili, że odwalili kaszanę.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zagruntuj płytę osb i używaj kleju elastycznego lub klej na silikon ( jeżeli płyta osb jest czysta) a jeżeli masz miejsce to przykręć na osb płytę KG zieloną i naprzód.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Pomiędzy płytą OSB ,która "pracuje", a płytkami ceramicznymi musi być warstwa elastyczna. Dobra jest do tego płynna folia, taka jak do łazienek , położona wałkiem, przynajmniej 3 warstwy. Na to można kłaść płytki dobrym klejem elastycznym.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rabin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    30

    Domyślnie

    Kleje nie na silikon odpada, bo muszę miejscami sporo nadgonić nierówności, na ok. 1,5-2 cm. Zastanawiam się na ile płyta musi być zeszlifowana, nie chcę szlifować krążkami na szlifierce, bo kuchnia świeżo malowana a to syfu kupe robi. Czy wystarczy ręczne szlifowanie lub szczota druciana na wiertarce? "Fachura" co kładł to używał ceresit CT-19, ale nie szlifował, twierdząc że nie trzeba, ale jak teraz popatrzyłem to trochę mało tego zużyli. Płyta jest teraz z resztkami kleju, który nie odszedł (wys do 1 mm) i te płaty mocno trzymają się podłoża. Zostawić je jako podkład pod klej?? Tak się zastanawiałem jak zwiążą teraz płyty z mocno trzymającym klejem gdyby na nie dać ok 1 cm warstwę tynku mineralnego (bo szorstki) i na to klej i płytki? Co o tym sądzicie? Ten wątek z regipsem jest ciekawy. A może być biały regips?

  5. #5

    Domyślnie płytki na osb

    Płytę osb należy przeszlifować i zagruntować.Na tak przygotowane podłoże przykleiłem siatkę z włókna szklanego do dociepleń. Po wyschnięciu kleiłem płytki.Minęło już 5 lat i jest dobrze.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak może być biały KG ale minimum 12 mm grubości jeżeli ma to być w kuchni. Zrób tym kg klej i kręć wkrętami to KG a później zagruntuj płytę . Ja gruntuję płyty tym samym klejem na który będzie klejona glazura tylko takim rzadkim, pacą tak jak szpachlowanie.W łazienkach już prawie 20 lat trzyma i nic się nie dzieje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony