dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konrdzik

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    MIASTO
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    37

    Domyślnie Piec na ekogroszek i pellet czy istnieje.

    Witam .Dom 100m2 , ocieplenie odloga 10cm w wersji grafit, sciany ytong energy 24cm plus 20cm elewacja w wersji grafit , poddasze nie użytkowe (strych)docieplone styropian 20cm, ( w przyszłości dam jeszcze wełne)okna drutex w wersji energy trzy szybowe , drzwi wejsciowe wiked w wersji termo.

    Dylemat mam taki jaki sposób ogrzewania wybrać.Oczywiście stawiam na gaz ale czekamy na decyzje czy nam podłączą.Drugie miejsce wybrałem pellet orz eko syf i szukam pieca który w taki sam sposób obsłuży pellet oraz ekogroszek z e wzgledu na to żeby się nie zablokować się przyszłosci , czy jest taki piec?
    Ostatnio edytowane przez konrdzik ; 11-10-2016 o 19:25 Powód: błędy

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    Palnik rynnowy ze strażakiem pozwala spalać te paliwa, ale jest to nie efektywne jeżeli chodzi o pellet. Pchaj się w pellet z dobrym palnikiem np do agro pelletu, tanio będzie. Pellet u lokalnych sprzedawców można kupić za 600-700 zł/t. A agro za 350-400.

    Ps. Jakie zapotrzebowanie z ozc? Bo można się pokusić o zwykły kocioł węglowy plus bufor z grzałką na 2-gą taryfę.

  3. #3
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrdzik Zobacz post
    Witam .Dom 100m2 , ocieplenie odloga 10cm w wersji grafit, sciany ytong energy 24cm plus 20cm elewacja w wersji grafit , poddasze nie użytkowe (strych)docieplone styropian 20cm, ( w przyszłości dam jeszcze wełne)okna drutex w wersji energy trzy szybowe , drzwi wejsciowe wiked w wersji termo.

    Dylemat mam taki jaki sposób ogrzewania wybrać.Oczywiście stawiam na gaz ale czekamy na decyzje czy nam podłączą.Drugie miejsce wybrałem pellet orz eko syf i szukam pieca który w taki sam sposób obsłuży pellet oraz ekogroszek z e wzgledu na to żeby się nie zablokować się przyszłosci , czy jest taki piec?
    A z jakiego względu chcesz się pchać w drogie paliwa stale ?
    Hobby bycia palaczem w nowym domu czy z dzieciństwa pozostał sentyment do brudu i syfu w kotłowni ?
    Masz dom 100m2 czyli na ogrzewanie zuzyjesz ok.7000kWh i to jest ok.2000zl bez syfu w domu za to znacznie taniej w inwestycji niż pellet czy węgiel bo ok.2,5-5tys.zł za ogrzewanie prądem przez kociołek elektryczny lub bufor z grzałką.
    Lub te 7000kWh dadzą 700zl przy pompie p-w i inwestycji praktycznie w cenie kotła+komina.
    Gaz jest drogi i sobie odpuść bo te 7000kWh dadzą ok.1500zl ale przy inwestycji znacznie pow.10000zl.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    Dom stoi, wydaje mi się z kontekstu. Więc i komin też. Tak jak piszesz prąd w drugiej taryfie tzn. bufor i grzałka plus kocioł, aby poniżej zera nabić sobie go czasem dla oszczędności. Kocioł może być najtańszy a nawet używany, ważne aby przemiarowany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony