dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 173 z 652
Pokaż wyniki od 3.441 do 3.460 z 13036
  1. #3441
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Najbardziej pogubioną osoba w tym wątku, jesteś Ty.
    Tu nawet zdjęcia mojego kominka są zamieszczone, a Ty wyjeżdzasz z tekstem typu


    Przespałeś, zapomniałeś, czy byłeś akurat zbanowany znowu ?

    I zadbaj o interpunkcję
    Jeszcze ostatni raz byś jeszcze raz przeanalizował swój błąd.Skoro przeszkodą w twoim życiu jest kominek i podobno go masz i są na FM fotki to po jakiego grzyba nie dajesz wiary tym co mają doświadczeni paląc w nich i sobie ten proceder chwalą.Znasz to przysłowie:
    1."lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu"
    2."lepszy wróbel w ręku niż cietrzew na sęku"
    3."lepszy wróbel w ręku niż sokół na sęku"
    Rok budowy 2007 .Dom 185 m2 ,kubatura 850 m3 ,z poddaszem użytkowym ocieplonym wełną mineralna 15 cm , z porothermu 35 cm,ocieplony styro 10 cm ,strop po miksokrecie 8 cm styro ,posadowiony na nieogrzewanej płycie (błąd) po zagęszczeniu chudziak aż 30 cm plus 10 cm styro.Ogrzewania KG kondensacyjny dwu-funkcyjny eko TEC wiszący , ,podłogówka sterowana z rozdzielacza,kuchnia,przedpokój,wiatrołap,łazie nka góra dół,grzejniki z termoregulatorami plus duże drabinki w łazienkach w obiegu i dodatkowo z grzałkami elektrycznymi . KZPŁW Aqua Therm 24 kw ,opalany zawsze drewnem sezonowany grab i buk , pracujący pod rozdzielaczem płytowym 26 kW z ZCWU 350 l z grzałką elektryczną w układzie otwartym,grzeje podłogówkę ,ZCWU i grzejniki ,instalacja w miedzi bez otuliny, kolektory słoneczne Vailant 30 próżniowo - rurowe z możliwością podgrzewania CO plus podłogówka ,instalacja zabezpieczająca prace pomp UPS w układzie pracy kominka i KG i kilka gniazdek do podtrzymania pracy komp.plus oświetlenie ,agregat prądotwórczy Krafta 4 kW (zbytek własny prawie nieużywany) ,odkurzacz centralny szufelki 2szt. kuchnia i wiatrołap .przydomowa oczyszczalnia ścieków -biologiczno mechaniczna JPR-System ,ze względu na rodzaj podłoża po ekspertyzie brak możliwości pracy PC gruntowej wodnej.Średnie temperatury w domu dół 22-23 stC , góra na życzenie operatora.System grzania . Ciągła praca KG ,CO i CWU ,KZPŁW odpalany na wspomaganiu KG piątek 18.00 do poniedziałku 8.00 w święta i wolne dni od pracy ,kolektory słoneczne podgrzewanie ZCWU non-stop średnio od marca do września ,co mam ci jeszcze napisać.. W całym domu góra dół deska barlinecka .Zauważasz ta różnicę w stosunku do myjka ??? .Jeśli nie to nie kumam o co walczysz w tym wątku.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 24-01-2017 o 10:06

  2. #3442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Chyba lepiej by się do celów grzewczych sprawdził kominek kocioł (z obiegiem wodnym)
    Zdecydowanie potwierdzam Nie ma nic lepszego jeśli chodzi o równomierne rozprowadzenie i utrzymanie ciepła. Ale dobry kominek wodny to rezygnacja z kompromisów i stosunkowo droga instalacja.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  3. #3443
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  4. #3444
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Z w/w uchwały taki fragmencik :
    ..W domach nie będzie można spalać mułów, flot węglowych i drewna o wilgotności powyżej 20 proc.
    Oznacza to, że drewno będzie musiało być sezonowane. Nie będzie możliwa też instalacja kotła na węgiel lub drewno o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnych rozporządzeniach.......
    Nie doczytałem nigdzie o kominku.

  5. #3445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Zdecydowanie potwierdzam Nie ma nic lepszego jeśli chodzi o równomierne rozprowadzenie i utrzymanie ciepła. Ale dobry kominek wodny to rezygnacja z kompromisów i stosunkowo droga instalacja.
    Nie mając porównania, powinno się używać dopisku "moim zdaniem" ...
    .
    Ja mam w domu zdublowany system grzewczy. Ogrzewam PW lub piecokominkiem. Moje odczucia są takie, że lepsze ciepło, również pod względem równomierności daje piecokominek. Oprócz promieniowania podczerwonego, atutem jest mniejsze zużycie opału, w stosunku do PW. Na przestrzeni czteroletniego testu w skali 1:1, który odbywa się w moim domu, oszczędności są nie mniejsze niż 25%. Niebagatelną sprawą jest tez czystość spalania. Kominki z PW i powietrzne, nie są w stanie tak czysto spalić drewna (nie mylić z brakiem dymu z komina).

  6. #3446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Moja teoria jest taka ze jest to ciepło chwilowe. Nagrzeje się powietrze ale mury nie zdążą. Coś jak nagrzanie farelką - szybko się nagrzewa i szybko studzi. Temperatura stabilna parteru to 21,5-22C. Temperatura sztuczna i chwilowa to 25. Zwycajnie nie starcza energii z kominka zeby rozgrzać całość na długo. Zeby mieć stabilne 25 to pewnie z 22 trzeba grzać tydzień Z 25 do 23 spadnie w 4 godziny po zgaśnięciu. A potem moge dobe nie palić i będzie 22
    Prawda i nieprawda...Wystarczy informacja o tym, że powietrze ma bardzo małą pojemność cieplną, by zrozumieć zjawisko i nie pisać bzdur...

  7. #3447
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Już cię kiedyś o to pytałem ale nie odpowiedziałeś.Jakie warunki muszę spełnić by w moim konkretnie układzie grzewczym przedstawionym wyżej , mój KZPŁW zamienić na np. piecokominek.Mowa oczywiście o piecokominku z PW do kubatury 850 m3.By bzdur nie pisać:

    ...Piece kominkowe Hark z wbudowanym wymiennikiem ciepła są przewidziane do podłączenia do instalacji centralnego ogrzewania jako urządzenia wspierające. Piecokominki Hark z płaszczem wodnym mogą współdziałać z innymi alternatywnym źródłami ogrzewania np. z bateriami słonecznymi. Urządzenia te stać się mogą całorocznym źródłem pozyskiwania energii redukując zużycie oleju opałowego lub gazu. Z tym piecem kominkowym oszczędzacie Państwo żywą gotówkę...........
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 24-01-2017 o 08:43

  8. #3448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Niebagatelną sprawą jest tez czystość spalania. Kominki z PW i powietrzne, nie są w stanie tak czysto spalić drewna (nie mylić z brakiem dymu z komina).
    Piszesz tak jakbyś nigdy nie widział jak się np. w brunerze pali... Czyściej się już po prostu nie da...
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  9. #3449
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mam znalazłem coś takiego i co nieco podpytałem.

    https://www.romotop.pl/piece-kominko...aszczem-wodnym

    http://sklep.kominki-vector.pl/piece...-ceramika-opis

    W specyfikacji pisze o wymaganej sile ciągu 12 paskali.Jak to zmierzyć w domowych warunkach.A jak będzie mniej to się nie nada u mnie.

  10. #3450
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Moja teoria jest taka ze jest to ciepło chwilowe. Nagrzeje się powietrze ale mury nie zdążą. Coś jak nagrzanie farelką - szybko się nagrzewa i szybko studzi. Temperatura stabilna parteru to 21,5-22C. Temperatura sztuczna i chwilowa to 25. Zwycajnie nie starcza energii z kominka zeby rozgrzać całość na długo. Zeby mieć stabilne 25 to pewnie z 22 trzeba grzać tydzień Z 25 do 23 spadnie w 4 godziny po zgaśnięciu. A potem moge dobe nie palić i będzie 22
    Dlatego właśnie od kiedy tematem na własne potrzeby się zainteresowałem twierdzę, na podstawie obserwacji własnych (także używania, bo metody palenia od góry mam opanowane) i opinii innych użytkowników (wbrew bredniom niektórych frustratów nie muszę lecieć w kosmos by wiedzieć że ziemia jest okrągła i krąży wokół słońca), że grzanie "kominkiem" nie jet komfortowe, i nigdy takie nie będzie choćby nie wiem co się robiło, bo spalane drewno w salonie generuje zbyt dużą moc której dom nie jest w stanie przyjąć. Pośrednim rozwiązaniem tego problemu jest dodanie PW, ale to znowu generuje dodatkowe NIEMAŁE koszty, a dodatkowo cierpi na tym proces spalania -- a jeśli ma nie cierpieć, to znowu będą straty i inwestowanie w PW staje się tylko bezsensownym wydatkiem. Podtrzymać zatem należy, kominek tylko do okazjonalnego palenia, jako ozdobny mebel. Najlepiej dobrej jakości, ale to się znowu kłóci z pierwszym założeniem, bo dobry znaczy drogi. I kółko się zamyka. Nie należy tego polecać jako komfortowego, taniego i ekonomicznego źródła ciepła.

    Ktoś pisał niedawno, że zakazów nie wprowadzą? Jest kolejna uchwała antysmogowa -- w tym dla kominków (wkłady mają być certyfikowane, opał sezonowany). Czekam teraz na ruch w mazowieckim -- przez taki Otwock, Józefów czy inny Sulejówek bez obiegu zamkniętego w aucie się nie da przejechać...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #3451
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    O Boże czy bzdur pisania nie będzie końca.Normalnie to trzeba chyba pisać tak jak oni.To jakiś szyfr-standard.Wbrew bredniom narzekaczy-adwersarzy nie muszę lecieć na księżyc by wiedzieć że ziemia jest okrągła i obraca wokół słońca i że grzanie KZPŁW jest bardzo komfortowe i zawsze takie będzie przy stosowaniu odpowiednich norm spalania sezonowanego drewna .Brednie jak ktoś mówi ,że spalane drewno w salonie generuje zbyt dużą moc ,że dom jej nie przyjmie.Wręcz przeciwnie przyjmie i jeszcze odda z nawiązką.Proces spalania na niczym nie cierpi .Jest stabilny a PW jest tylko jego dopełnieniem.

  12. #3452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    O Boże czy bzdur pisania nie będzie końca.Normalnie to trzeba chyba pisać tak jak oni.To jakiś szyfr-standard.Wbrew bredniom narzekaczy-adwersarzy nie muszę lecieć na księżyc by wiedzieć że ziemia jest okrągła i obraca wokół słońca i że grzanie KZPŁW jest bardzo komfortowe i zawsze takie będzie przy stosowaniu odpowiednich norm spalania sezonowanego drewna .Brednie jak ktoś mówi ,że spalane drewno w salonie generuje zbyt dużą moc ,że dom jej nie przyjmie.Wręcz przeciwnie przyjmie i jeszcze odda z nawiązką.Proces spalania na niczym nie cierpi .Jest stabilny a PW jest tylko jego dopełnieniem.
    O Boże czy czytania bez zrozumienia nie będzie końca.

  13. #3453

    Domyślnie

    Dla mnie jak zmniejszy się liczba kominków pieców na drewno przyniesie same korzyści, w końcu ceny drewna zaczną spadać bo popyt się zmniejszy , ale mam nadzieje że ceny energii elektrycznej nie wzrosną. Dlatego apeluje do wszystkich nie trujcie nas tym drewnem jak tylko możecie montujcie w domu kondensacyjne kotły gazowe. Gaz zdecydowanie mniej truje od węgla, który mimo wszystko trzeba spalić aby wasze pompy pracowały zimą a klimatyzatory latem. Gaz importujemy wiec nawet jak wydobycie gazu zatruwa w jakiś sposób środowisko to nas to nie dotyczy. Tak samo jak pompiarzy nie dotyczy to że mieszkańcy którzy mieszkają w okolicach elektrociepłowni wdychają przez cały rok to co z tych super ekologicznych kominów wylatuje, a na pewno nie wylatuje z nich takie powietrze z jakiego by pompiarze chcieli korzystać.
    Znalazłem tez taka stronę na której podane jest ile emitują kominki spalające drewno, koty gazowe na węgiel i pelet.
    http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/...dczas-spalania

  14. #3454
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Już dawno pokazywałem te dane, z których wynika że nie ma się czym chwalić.

    1m3 Gazy 0,0005g na 30MJ
    Tona drewna 1500g na 13.000MJ
    Tona wungla 10.000g na 23.000MJ

    2 tony drewna to 26GJ. Powiedzmy cała zima w ocieplonym srednim domu.

    Gaz wyemituje: 0,5g (!!) pyłów
    Drzewno wyemituje 3000g pyłów( 6000x wiecej)
    Wungiel wyemituje 20.0000g pyłów. (40.000 razy więcej).

    Niestety na tej stronie nie ma informacji skąd te dane pochodzą. Inne takie strony podają porównywalne ilości pyłów dla węgla i drewna, i zdecydowanie wyższe dla gazu.

    Dla przypomnienia. Nowoczesny kominek wysokiej klasy emitujący 3kg pyłów, to tyle co nowoczesny samochód diesla (EURO 6) w pół miliona km!!

  15. #3455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Tak samo jak pompiarzy nie dotyczy to że mieszkańcy którzy mieszkają w okolicach elektrociepłowni wdychają przez cały rok to co z tych super ekologicznych kominów wylatuje, a na pewno nie wylatuje z nich takie powietrze z jakiego by pompiarze chcieli korzystać.
    http://greenpeace.pl/wegiel_zabija/r...iel_zabija.pdf

    Prezentacja greenpeace, więc raczej nie pobłażają spalaniu wungla.
    Strona 13, dobra elektrownia węglowa emituje 11g pyłów na 1000kWh

    Tona drewna to 13.000MJ i emituje 1500g pyłów.
    13.000MJ to 3611 KWh. 3,611*11g pyłów to.....circa 40g pyłów na ta samą ilość energii.

    Zakładając sprawność pompy na poziomie 3, wyprodukowanie z brudnego wungla energii do napędu PC, który wytworzy tle ciepła co spalenie tony drewna w wypasionym kominku, to 40/3 = 13g pyłów. Niech będzie 15g.

    15g vs 1500g. 100x(!).

    Uprzejmię proszę o nieużywanie więcej argumentu że moja pompa jest okupiona gigantyczną ilością pyłów wyemitowaną przez brudna elektrownię.

  16. #3456
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No i teraz po tych wyliczankach czas na spacer.Dotlenić się tam gdzie smog nie dotarł i zwiększyć ilość leków bardziej uspokajających. .No gdzieś musi tkwić ta głupota.Boże jaka ta matematyka jest obłudna.Nie wciskajcie ludziom palącym w kominkach kitu. Pomnożył dodał porównał i wyszło ,że kominek można z emisją pyłów porównać do emisji pyłów z elektrociepłowni.

  17. #3457

    Domyślnie

    Czy ja się chwalę nie czytam forum strona po stronie od tak dawno tu nie byłem chciałem zobaczyć co się tu dzieje i wyraziłem swoje zdanie na ten temat w tym i innym jeszcze wątku. Nie jestem zwolennikiem kominka i niejednokrotnie kiedyś tu o tym pisałem, powiem więcej jak bym się mógł cofnąć gdy montowałem kominek to stanął bym na głowie żeby zamiast niego w 2006r zamontować kocioł z podajnikiem. Tak naprawdę nie interesuje mnie teraz zbytnio ile syfu emituje do atmosfery spalając drewno w kominku bo nie mam innego wyjścia, moje miasto kilka lat temu nie chciało żebym był ekologiczny gdy chciałem podłączać gaz, czy być przyłączony do ciepłowni wiec dlaczego mam teraz to zmienić? Uważam również że spalający gaz są bardziej ekologiczni od pompiarzy ale jakoś ich tu nie słychać, ale może się mylę bo nie zaglądam nikomu do kotłowni. Pompiarze mimo ze nie emitują nic do atmosfery w swoich domach to jednak ten węgiel spalają tylko w innym miejscu w pobliżu którego tez mieszkają ludzie i muszą to super przefiltrowane powietrze jakie wydobywa się z kominów elektrociepłowni wdychać.

  18. #3458
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    No i teraz po tych wyliczankach czas na spacer.Dotlenić się tam gdzie smog nie dotarł i zwiększyć ilość leków bardziej uspokajających. .
    Koniecznie!! Myślę że spacer by Ci dobrze zrobił. Ale dawek leków bez konsultacji z lekarzem to lepiej nie zwiększaj.

  19. #3459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Pompiarze mimo ze nie emitują nic do atmosfery w swoich domach to jednak ten węgiel spalają tylko w innym miejscu w pobliżu którego tez mieszkają ludzie i muszą to super przefiltrowane powietrze jakie wydobywa się z kominów elektrociepłowni wdychać.
    Oczywiście że powietrze wokół elektrowni jest gorsze. Ale i tak się ma nijak do terenów gdzie się w domowych warunkach spala paliwa stale. Teraz w warszawie jest 150.
    W piotrkowie (niedaleko do Bełchatowa) jest 70. Wez pod uwage, ze tam sa filtry i wysokie kominy który syf wyrzucaja wysoko.

    Też bym wolał żeby elektrownie weglowe zastapiono atomowymi czy wodnymi/wiatrowymi. Ale ot tak sie nie da.
    Ba, jestem gotów wiecej zapłacic za prąd, jesli bedzie pochodził z wiatru/wody.

    Wolę mieszkać koło elektrowni i mieć 10 sasiadów z PC, niż mieć 10 sąsiadów miłośników ognia. Miłośnik ognia to: "mam gaz ale i tak będe palił w kominku bo <- tu wstaw dowolną dorobioną na siłę filozofie".
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 24-01-2017 o 12:44

  20. #3460
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Czy ja się chwalę nie czytam forum strona po stronie od tak dawno tu nie byłem chciałem zobaczyć co się tu dzieje i wyraziłem swoje zdanie na ten temat w tym i innym jeszcze wątku. Nie jestem zwolennikiem kominka i niejednokrotnie kiedyś tu o tym pisałem, powiem więcej jak bym się mógł cofnąć gdy montowałem kominek to stanął bym na głowie żeby zamiast niego w 2006r zamontować kocioł z podajnikiem. Tak naprawdę nie interesuje mnie teraz zbytnio ile syfu emituje do atmosfery spalając drewno w kominku bo nie mam innego wyjścia, moje miasto kilka lat temu nie chciało żebym był ekologiczny gdy chciałem podłączać gaz, czy być przyłączony do ciepłowni wiec dlaczego mam teraz to zmienić? Uważam również że spalający gaz są bardziej ekologiczni od pompiarzy ale jakoś ich tu nie słychać, ale może się mylę bo nie zaglądam nikomu do kotłowni. Pompiarze mimo ze nie emitują nic do atmosfery w swoich domach to jednak ten węgiel spalają tylko w innym miejscu w pobliżu którego tez mieszkają ludzie i muszą to super przefiltrowane powietrze jakie wydobywa się z kominów elektrociepłowni wdychać.
    Skoro stałeś się ofiarą bo kiedyś tak trzeba i tak można było i jesteś posiadaczem kominka i to dla ciebie syf to dlaczego go nie zlikwidujesz ???. No nie rozumiem.Wypieprz go z hukiem i wstaw wymarzony kocioł z podajnikiem.Przecież obsłuży ci tą instalacje po małym tuningu .Co do PC pełna racja i tu przydałyby się tabelki dla opozycji .

Strona 173 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony