dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 208 z 652
Pokaż wyniki od 4.141 do 4.160 z 13036
  1. #4141
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ale jakie kiełbaski! I tu nasze drogi się rozchodzą. Wiesz czemu, nie?
    Witaj.

    Chciałem tylko zaznaczyć by wreszcie zrozumieli.No nie rozumieją.

  2. #4142
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jeszcze ten bezsensowny temat wam się nie znudził?? Jak ktoś chce niech piecze kiełbaski.
    Kolejny powód aby mieć kominek w razie W masz kuchenkę.
    to tak jak masz............................żonę.

  3. #4143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ale jakie kiełbaski! I tu nasze drogi się rozchodzą. Wiesz czemu, nie?
    Wiem, niektorzy lubią widzieć ogien, inni smołę...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4144
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ares300

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    50

    Domyślnie

    Akurat połączenie jakiegokolwiek jedzenia z kominkiem jest bardzo nietrafionym pomysłem.
    Mam wkład fabrycznie przystosowany do grilowania / specjalny ruszt / z odbytą jedną próbą tej przyjemności - 5 minut jedzenia i 50 minut czyszczenia na tym się zakończyło

  5. #4145
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ares300 Zobacz post
    Akurat połączenie jakiegokolwiek jedzenia z kominkiem jest bardzo nietrafionym pomysłem.
    Mam wkład fabrycznie przystosowany do grilowania / specjalny ruszt / z odbytą jedną próbą tej przyjemności - 5 minut jedzenia i 50 minut czyszczenia na tym się zakończyło
    ..

    Zadzwoń do mnie.Wszystko wyjaśnię.Bez specjalnej nonszalancji.

  6. #4146
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ares300 Zobacz post
    Akurat połączenie jakiegokolwiek jedzenia z kominkiem jest bardzo nietrafionym pomysłem.
    Mam wkład fabrycznie przystosowany do grilowania / specjalny ruszt / z odbytą jedną próbą tej przyjemności - 5 minut jedzenia i 50 minut czyszczenia na tym się zakończyło
    Dobrze ,że mówisz za siebie.Mam ruszt do szaszłyków.Mam blachę do befsztyków.Mam żar do pieczonych ziemniaków..Różnimy się przyjemnością z pitraszenia w kominku gdy np . za oknem -15 stC.Nic nie czyszczę chyba że rynienkę na ewentualny powstały tłuszcz.

  7. #4147
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie






    Mam w swoim domu doskonały fiński kominek, który świetnie ogrzewa cały dom. Opalany jest drewnem. Pomyślałem, że mogę go wykorzystać do upieczenia ziemniaków, które to jak przed laty piekłem w ognisku. Ziemniaki owinąłem folią aluminiową i wieczorem włożyłem do gorącego popiołu. Rano ziemniaki były upieczone, a że do wysmarowania foli użyłem oliwy o smaku wędzonej papryczki chilli, to po ich odwinięciu ,zapach wypełnił cały dom. Nie mogłem się oprzeć i jeden zjadłem od razu. Pozostałe postanowiłem wykorzystać do obiadu.

  8. #4148
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wpisywać, popularyzować link, wpisywać, popularyzować link, .....

    http://zatruwacze.pl/

  9. #4149

    Domyślnie

    fajna domena, i pomysł ale serwis słaby - nie mozna pooglądać zdjęć zatruwaczy - a przez to użyteczność serwisu niewielka

  10. #4150
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie






    Grill do kominka.Ciekawe co czuć z komina gdy grillujemy w kominku ??? Musze spytać sąsiada.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 24-02-2017 o 07:25

  11. #4151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To nie jest wątek kulinarny. Też trzeba mieć nierówno od sufitem, żeby do tego wklad wykorzystywac....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #4152

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To nie jest wątek kulinarny. Też trzeba mieć nierówno od sufitem, żeby do tego wklad wykorzystywac....
    Tu się z Tobą zgodzę. Może potrawy i smaczne ale nie warte tego syfu i zapachu spalonego tłuszczu w całej chałupie. A weź później doczyść to wszystko.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #4153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Kolego NS proszę ograniczyć się do tematu wątku.
    Prezentowane przez Ciebie zdjęcia bardziej pasują do do tematu kulinarnego.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #4154
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Panowie Foto ,Tomasz i wg.Macie racje pisząc iż wątek kulinarnym nie jest . Jest nijaki.Skoro w tym i w wątkach podobnych pisze się o zatruwaniu wydobywających się przykrych zapachów z rur wydechowych , samochodowych środowiska zewn. itp. to uznałem ,że dla słuszności w przekazie i równości wypowiedzi nic się nie stanie gdy pojawi się ta przyjemniejsze strona z użytkowania kominka niźli nader częste wytykanie o emisjach z nim związanych.Przecież adwersarze pisali iż pretensji nie mają do tych co kominka używają sporadycznie toteż sporadyczne grilowanie w nim nie powinno przysparzać tylu niepotrzebnych emocji. .

  15. #4155
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tu się z Tobą zgodzę. Może potrawy i smaczne ale nie warte tego syfu i zapachu spalonego tłuszczu w całej chałupie. A weź później doczyść to wszystko.
    Nie ma żadnego syfu i żadnego tłuszczu gdy sporadycznie się tak postępuje.Żar na zakończenie palenia.Żar.Potem żar z popiołem jak w naturalnym ognisku i do niego ziemniaki plus boczuś i cebula , owinięte w aluminiową folie.Tak samo żeberka,karczuś i kiełbasa.Do folii dodaję także przeróżne warzywa.Wszystko robię przy zamkniętych drzwiach od komory paleniskowej.Mam wyjątki ale sporadyczne.Mam specjalną żeliwną blachę ,taką samą jak tą którą mam przy ognisku.Na niej robię przeróżne macerowane wcześniej mięsa.Mogę w/w folię z zawartością tu omawianą położyć nie w żar-popiół ale bezpośrednio na blachę. Ta przyjemność plus to co daje ogień z kominka dobrze ze sobą sporadycznie współgrają.Mam tak ,a nie jak przykład w/w z fotkami .jeśli masz kominek ,a masz to polecam pizzę na kamieniu szamotowym robioną.Rozpal z boku kilka polan i włóż surową pizzę taką jak do zwykłego piekarnika.Zobaczysz jak inaczej smakuje.To są zalety tego urządzenia gdy sporadycznie z zachowaniem pewnych zasad postępujesz.Kominek w salonie ma tą właśnie przewagę nad innymi urządzeniami do spalania.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 24-02-2017 o 13:51

  16. #4156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Nikt ma tym razem rację, pokazuje jak mozna wykorzystać kominek w inny, niestandardowy sposób, i jest to w temacie, bo to może być dl kogoś też walor, dlaczego warto mieć kominek




    ja kupiłem niedawno kamień do pizzy, do kominka, jak użyję to dam znać, czy zdało to egzamin




    do moderatora, gdzie byłeś przez poprzednie kilkaset stron pisania nie na temat?

  17. #4157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Moderatorem jestem od niedawna, to tak w odpowiedzi na drobną uszczypliwość.
    Po za tym brak wpisów moderatora w tym czy jakimkolwiek innym wątku nie świadczy o jego bierności.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #4158
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Moderatorem jestem od niedawna, to tak w odpowiedzi na drobną uszczypliwość.
    Po za tym brak wpisów moderatora w tym czy jakimkolwiek innym wątku nie świadczy o jego bierności.
    Zauważ proszę twą reakcję.Właśnie teraz gdy topik zamilkł.Przez przeszło 4000 postów uznałeś właśnie teraz by mnie poinformować iż w poście #4162

    mam się ograniczyć do tematu wątku.Dlaczego wcześniej nie reagowałeś jak sypały się bany na prawo i lewo.Gdzie wtedy byłeś (a już byłeś bo zwróciłem uwagę na osobę moda z moich rodzinnych stron) ??? jak dyskusja prowadzona była w sposób nieregulaminowy.??? Nazywam to zawsze ku uwadze właśnie moderatorów by mieli baczenie na stronniczość i obiektywizm , który niestety jest im daleko prawie nieznany i nierówny i niesprawiedliwy.Proszę byś zauważył na jakie larum zwolennicy kominków w tym topiku zawsze reagują i kto je podnosi..Brawo ty z celnością .

  19. #4159
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    No i mamy następną przepychankę z udziałem NS-a i .... kolejny watek kulinarny.
    NS dawaj dalej to temat nie umrze.

  20. #4160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Lepiej pogadać o pizzy i kiełbaskach niż o ekobzdurach.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 208 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony