dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 217 z 652
Pokaż wyniki od 4.321 do 4.340 z 13036
  1. #4321
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Znowu straciłeś wątek ?

    Pytałeś co bym zrobił, gdyby mi "padł gaz".
    To ja Ci odpowiadam, że ogrzałbym go dwiema farelkami, czy trzema suszarkami do włosów
    Rzeczywiście zrozumiałem.Przy -20 stC twoje zapotrzebowanie na ciepło nie istnieje.Masz bardzo dobrze wyizolowany dom który potrzebuje :
    .....ogrzałbym go dwiema farelkami, czy trzema suszarkami do włosów.............
    I nic tu nie straciłem................Za to ty coś pomyliłeś.

  2. #4322

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może nie potrafisz tego objąć, ale mój dom przy -20C wymaga dostarczania 3.8kWh energii na ogrzewanie
    Trzy takie suszarki praktycznie ogrzałyby mi dom.
    Trzeba bylo kupić trzy suszarki zamiast tego całego majdanu z kotłem, przyłączem itd. Philips produkuje bardzo cicho działające modele. A ile kasy w kieszeni.

  3. #4323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Rzeczywiście zrozumiałem.Przy -20 stC twoje zapotrzebowanie na ciepło nie istnieje.Masz bardzo dobrze wyizolowany dom który potrzebuje :



    I nic tu nie straciłem................Za to ty coś pomyliłeś.
    Nie, nic nie pomyliłem. Za oknem -20C, gazu nie ma, włączam trzy suszarki o mocy 1200W i mam w domu 20C.
    Tak trudno to pojąć ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Trzeba bylo kupić trzy suszarki zamiast tego całego majdanu z kotłem, przyłączem itd. Philips produkuje bardzo cicho działające modele. A ile kasy w kieszeni.
    Nie przepadam za ogrzewaniem nadmuchowym.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #4325
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Trzeba bylo kupić trzy suszarki zamiast tego całego majdanu z kotłem, przyłączem itd. Philips produkuje bardzo cicho działające modele. A ile kasy w kieszeni.
    Zastanawia mnie, zapewne nie tylko mnie- co kolegę pcha do tak uszczypliwych, przedszkolnych komentarzy? Takich które nic konkretnego oprucz fermentu do wątku nie wnoszą.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #4326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Z kominka 8-10gr

    Jak to wyliczyłeś?

  7. #4327
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zastanawia mnie, zapewne nie tylko mnie- co kolegę pcha do tak uszczypliwych, przedszkolnych komentarzy? Takich które nic konkretnego oprucz fermentu do wątku nie wnoszą.
    Ja to wreszcie zrozumiałem..............i tak głęboko się myliłem.

  8. #4328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak to wyliczyłeś?
    2100kWh z mpu po 150zł
    sprawność 80%

    9gr.

    Nie piszę tu już o Podkarpaciu , gdzie forumowicz "stamtąd" chwalił się ceną 100zł (ale nie z Nadleśnictwa), nie wspomnę tu o moim sąsiedzie, który wziął ode mnie cztery palety, po materiałąch, które zamawiałem (a nie były to jedyne zutylizowane przez niego w tamtym sezonie palety).
    I tak się to kopci...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #4329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    2100kWh z mpu po 150zł
    sprawność 80%

    Pozazdrościć ceny ułożonego, dobrego, sezonowanego drewna. Te 80% to sprawność do wody?

    A palenie tym, czym się nie powinno palić (nie ważne czy w kominku, czy w piecu, czy kotle czy w ognisku) - to oczywiście patologia i to tępić należy.

  10. #4330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Widzisz, jak ktoś chce oszczędzić, to sobie ułoży i połupie.
    Niektórzy twierdzą tu, że robią to dla relaksu.

    80% (czy nawet więcej) to sprawność, jaka dla wkładu z PW deklaruje producent.
    Tyle potencjalnie możliwej do wyprodukowania energii pozostanie w budynku
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-04-2017 o 22:03
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #4331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    cenzura
    Na priva dostałem też niecenzuralne inwektywy, groźby i jakieś chore pomówienia graniczące ze schizofrenią, że ujawniam gdzie mieszka...
    Biedny człowiek - ale ja tego czytać nie muszę, niech psychiatra się tym zajmie. U mnie PLONK.

  12. #4332
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Podsumuję pierwsze pół roku palenia w kominku ... paliłem w okresie zimowym okazyjnie dla klimatu, ale w marcu i kwietniu codziennie, żeby nie wejść na taryfę W-3.6. Wniosek jest dla mnie odkrywczo druzgoczący - codzienne palenie w kominku to dla nas absurd. Trzeba przynosić drewno do domu codziennie, choć jest zimno i czasami się nie chce. Drewno na parę dni składuję w garażu żeby jeszcze podeschło, jest przybrudzone, obsypane pyłem, wiórkami, to się sypie, trzeba sprzątnąć. Wnosząc drewno do salonu muszę uważać na panele, jakby taki klocek mi upał, zrobi wgniecenie w panelu, noszę po 2 kawałki. Szybę trzeba umyć, popiół trzeba wyjąć, za każdym razem wymaga to zabezpieczania okolic kominka kartonami, mimo, że mam płytki wokół kominka, to trochę się posypie i przybrudzi. Nie ma szans na regulowanie temperatury salon się nagrzeje wieczorem, rano wyziębi. Kominek nie pozwala na regulację temperatury.

    Wniosek poczyniliśmy jeden, w tym roku grzejemy do końca sezonu gazem, kominek tylko dla klimatu. Wejdziemy na taryfę W-3.6, opłata stała wzrośnie około 400 zł rocznie ale to są 2 metry drewna. Dogrzewając się drewnem spalimy te dwa metry i wyjdzie na to samo. Niestety dla nas wysiłek nie warty zachodu ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  13. #4333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Podsumuję pierwsze pół roku palenia w kominku
    Jak to pierwszy sezon ogrzewania domu, to nie wyciągaj na tej podstawie wniosków. W przyszłym sezonie zużyjesz dużo mniej ciepła.

    Te polana nosisz w rękach, że tylko po dwa? Jakiś wózek czy chociaż koszyk zorganizuj.

  14. #4334

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Widzisz, jak ktoś chce oszczędzić, to sobie ułoży i połupie.
    Niektórzy twierdzą tu, że robią to dla relaksu.

    80% (czy nawet więcej) to sprawność, jaka dla wkładu z PW deklaruje producent.
    Tyle potencjalnie możliwej do wyprodukowania energii pozostanie w budynku
    fotohobby - ściąłem kilkanaście drzew, też sobie cały czas mówię, że to tylko na zdrowi mi wyjdzie i w ramach "relaksu" będę to wszystko ciął i łupał. Tylko wiesz, cały czas to w czasie odkładam, bo albo pada, albo zimno jest, albo mi się nie chce A skończyć się może tak jak z tym drewnem, co po budowie zostało.....już prawie uległo biodegradacji
    Ale czysto teoretycznie - zakładając, że będę się relaksować i to wszystko sobie połupię i wysezonuję - będę miał kwh za 0zł.....ale to mało prawdopodobne

    a o sprawności 80% nie piszcie więcej, proszę....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #4335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Szybę trzeba umyć, popiół trzeba wyjąć, za każdym razem wymaga to zabezpieczania okolic kominka kartonami, mimo, że mam płytki wokół kominka, to trochę się posypie i przybrudzi
    Kominek w domu nie jest systemem CO i trudno sie z tym nie zgodzic. Mozesz jednak sobie palenie ulatwic, jesli lubisz czasami rozpalic. Ja to rozwiazalem tak, ze zamiast drewna kupuje brykiet RUF w markecie. Latwo sie skladuje pod regalem w garazu (to raptem max 10 paczek), wiec zadne lazenie na dwor po opal i czyszcenie tego z robactwa i kurzu nie wchodzi w gre. W miare czytsto, jedynie przy rozpakowywaniu w garazu cos sie tam trocin rozsypie z paczki. Odpada od razu czeste czyszczenie szyby, bo to jest bardzo suchy opal i tak nie uwala kominka od wewnatrz "smolami". Co do popiolu (a z brykietu jest go duzo mniej niz z drewna) sa takie "wynalazki" jak separatory popiolu. Bez smiecenia, kurzenia i szybko posprzatasz.
    Wtedy takie popalanie moze nosic znamiona przyjemnosci.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #4336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na priva dostałem też niecenzuralne inwektywy, groźby i jakieś chore pomówienia graniczące ze schizofrenią, że ujawniam gdzie mieszka...
    Biedny człowiek - ale ja tego czytać nie muszę, niech psychiatra się tym zajmie. U mnie PLONK.
    W takim razie możesz wyjaśnić forumowiczom, dlaczego redakcja edytowała dzisiaj rano ten post?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    10 mp sezonowanego (max 18% wilgotności) buku i/lub grabu poproszę. Łupanego. Za leniwy jestem, żeby jeszcze siekierą machać. Z dostawą na koniec września 2017.

  17. #4337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    gównoburza widzę nadal trwa


    Myjk, odwiedziłeś już sąsiadów żeby im wytlumaczyć że śmieci się nie pali?
    bo pluć na forum każdy odważny



    14 zima prawie za mną ogrzewana tylko kominkiem, ta kosztowała mnie około 400zł
    i odkryłem dopiero teraz, czemu tak późno, jak pyszna jest pizza z kominka





  18. #4338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    14 zima prawie za mną ogrzewana tylko kominkiem, ta kosztowała mnie około 400zł
    To jak sie domyslam koszty opalu jedynie.
    Jakos swoje roboczogodziny wyceniasz? W wieku 43 lat raczej na emeryturce nie jestes, a na recie bys sie nie afiszowal przez 14 lat lupiac i tnac te tony drewna.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #4339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    W bajki widzę wierzysz... Kominki to wszędzie podręczne śmietniczki. Nawet ci co się zarzekają, że nie, jestem gotów dać sobie possać małego palca u stopy, że utylizują w nich śmieci.
    Myjk, mam dla Ciebie propozycję. Przestanę palić w śmietniczce i truć powietrze, ja Ty przestaniesz wodę truć. W końcu będziesz miał szambo. A każde szambo jest "szczelne". Nawet ci co się zarzekają, że nie, jestem gotów dać sobie possać małego palca u stopy, że spuszczają ścieki do gruntu. A jak już od święta wezwą szambiarkę, to wiadomo, że każdy szambiarz spuszcza szambo w nocy na pole, albo do rowu.

  20. #4340
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Myjk, mam dla Ciebie propozycję. Przestanę palić w śmietniczce i truć powietrze, ja Ty przestaniesz wodę truć. W końcu będziesz miał szambo. A każde szambo jest "szczelne". Nawet ci co się zarzekają, że nie, jestem gotów dać sobie possać małego palca u stopy, że spuszczają ścieki do gruntu. A jak już od święta wezwą szambiarkę, to wiadomo, że każdy szambiarz spuszcza szambo w nocy na pole, albo do rowu.
    Lubisz wiskacze??? Brawo Panie Profesorze.
    ....gównoburza widzę nadal trwa


    Myjk, odwiedziłeś już sąsiadów żeby im wytlumaczyć że śmieci się nie pali?
    bo pluć na forum każdy odważny



    14 zima prawie za mną ogrzewana tylko kominkiem, ta kosztowała mnie około 400zł
    i odkryłem dopiero teraz, czemu tak późno, jak pyszna jest pizza z kominka
    ..........może to kumaty i inteligentny zrozumie.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-04-2017 o 04:57

Strona 217 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony