dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 222 z 652
Pokaż wyniki od 4.421 do 4.440 z 13036
  1. #4421

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Na mojej ulicy zakończono w Boże Ciało tegoroczne cięcie drewna piłą motorową (4 godziny smrodu i hałasu). Drewno dojechało w lutym tego roku.

    NIE RÓBCIE KOMINKÓW, NIE BUDUJCIE KOMINÓW, POSTAWCIE NA NOWOCZESNE ŹRÓDŁA CIEPŁA!
    Trza było iść na procesję a nie wąchać smrody pod chałupą

  2. #4422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Smrody to dopiero się zaczną, jak drewnem z lutego będzie się palić we wrześniu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #4423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Poco palić już we wrześniu??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4424
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Na mojej ulicy zakończono w Boże Ciało tegoroczne cięcie drewna piłą motorową (4 godziny smrodu i hałasu). Drewno dojechało w lutym tego roku.

    NIE RÓBCIE KOMINKÓW, NIE BUDUJCIE KOMINÓW, POSTAWCIE NA NOWOCZESNE ŹRÓDŁA CIEPŁA!
    Widzę koledze lekkie kuku odwala
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #4425

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A co? Nie wolno?

    Czytanie chóru kastratów w tym wątku, to też sport ekstremalny...

    Przyznam, że wolę codzienne palenie w kominkach...kilku....
    Ale z ciebie mężczyzna. Taki twardziel. Prawie jak esesman wrzucający cyklon-b do komina . Jedni meżczyźni opracowują nowe ogniwa FV, budują elektrownie jądrowe czy pompy ciepła, a inni w tym czasie trują sąsiadów dymem z komina i wylewają szambo na pole - tacy zaradni - żyją tanio i po mesku.

  6. #4426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Ale z ciebie mężczyzna. Taki twardziel. Prawie jak esesman wrzucający cyklon-b do komina . Jedni meżczyźni opracowują nowe ogniwa FV, budują elektrownie jądrowe czy pompy ciepła, a inni w tym czasie trują sąsiadów dymem z komina i wylewają szambo na pole - tacy zaradni - żyją tanio i po mesku.
    Jakim trzeba być wybitnie mądrym człowiekiem, by wpaść na pomysł porównania mnie do esesmana?! Brawo kolego Muchenez! Jesteś poza konkurencją wszelkich "mądrości" zawartych w tym wątku!

  7. #4427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Ale z ciebie mężczyzna. Taki twardziel. Prawie jak esesman wrzucający cyklon-b do komina . Jedni meżczyźni opracowują nowe ogniwa FV, budują elektrownie jądrowe czy pompy ciepła, a inni w tym czasie trują sąsiadów dymem z komina i wylewają szambo na pole - tacy zaradni - żyją tanio i po mesku.
    Nikt nie rodzi się idiotą, niektórzy po prostu nimi zostają

  8. #4428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nikt nie rodzi się idiotą, niektórzy po prostu nimi zostają
    Ty oczywiście jesteś z Wermachtu?!

  9. #4429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ty oczywiście jesteś z Wermachtu?!
    Ja wohl

  10. #4430

    Domyślnie

    U mnie już na ulicy rozpoczęli sezon. Niech ich szlag...

  11. #4431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Dopiero? U mnie już tydzień temu dawali.

  12. #4432
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    A u mnie sąsiad zwiózł tira karp z likwidowanego sadu. Właśnie zabiera się za cięcie /rychło w czas/.
    Zimę mam z głowy przy wschodnich wiatrach.

  13. #4433

    Domyślnie

    Ogólnie jest to spory problem przy wentylacji mechanicznej. Jeden palący na ulicy wystarczy aby zepsuć powietrze człowiekowi w całym domu. Niestety zapowiada się więcej palaczy niż było w zeszłym roku (nowe osoby się powprowadzały).

    Będą palić mokre deski s budowy co już czuć

    Zresztą cokolwiek by nie palili i w czymkolwiek to śmierdzi.

    W Warszawie powinien być zakaz robienia kominków w domach. Bez względu na "nowoczesność" kominka

  14. #4434

    Domyślnie

    Nie da się w reku zamontować jakiegoś filtra, który wchłonie nieprzyjemne zapachy?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #4435

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Nie da się w reku zamontować jakiegoś filtra, który wchłonie nieprzyjemne zapachy?
    Daje się filtr węglowy.

  16. #4436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Podaj link do takiego.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #4437

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Szambiarze kominkowi powinni mieć zamontowane filtry, ale na własnych kominach. Przynajmniej katalizator i elektrofiltr. Plus w każdym kominie system monitoringu. Zwolnieni z tego powinni być wyłącznie palacze okazjonalni - kilkanaście godzin w miesiącu.

    Silniki spalinowe mimo dużo większej mocy cieplnej dało się ucywilizować dzięki technice. Kominkowcy i kotlarze to troglodyci i zakała społeczna kryjąca się pod płaszczykiem tradycji - takie same argumenty stosują inni popaprańcy przy zabójstwach honorowych czy obrzezaniu kobiet - wiekowa tradycja .
    Hamuj kolego, hamuj! Nie jestem żadnym szambiarzem kominkowym. Licz się ze słowami i waż je!

  18. #4438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Trochę przeginacie jeśli kocioł czy kominek jest wiarę nowoczesny i paliwo suchę to tragedi niema. Podejrzewam że to nie kominki wam smrodzą tylko śmierdziele na CWU. Kto teraz ogrzewa dom?? Jednak też rozumiem Was u mnie f3+f7+f9 z pyłami radzą sobie idealnie ale ze smrodkiem to już dupa/
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #4439

    Domyślnie

    Katalizatory, filtry? Muchenz, uwierz mi, dużo prościej jest po prostu nauczyć się spalać czysto
    I faktycznie miarkuj się. Nie chodzi o to, że poczułem się urażony, ale tracisz wiarygodność jak jedziesz z takiego emocjonalnego wysokiego C Przez takie wpisy każda dyskusja zamieni się w pyskówkę. Chyba, że o to chodzi...

  20. #4440
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Katalizatory, filtry? Muchenz, uwierz mi, dużo prościej jest po prostu nauczyć się spalać czysto
    I faktycznie miarkuj się. Nie chodzi o to, że poczułem się urażony, ale tracisz wiarygodność jak jedziesz z takiego emocjonalnego wysokiego C Przez takie wpisy każda dyskusja zamieni się w pyskówkę. Chyba, że o to chodzi...
    Nie ma czegoś takiego jak czyste spalanie bez filtrów. Gdyby tak było, to by w elektrowniach czy autach takich "pierdół" jak filtry, reduktory czy katalizatory, nie montowali. Tutaj, jak w przypadku węgla, tylko wyraźne zakazy zatruwania pomogą. Po dobroci się nie da niestety.

    Ja rozumiem zapalić w razie konieczności czy dla przyjemności powiedzmy raz w tygodniu. Ale nie jarać w kółko i ludziom życie zatruwać.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 03-09-2017 o 19:49

Strona 222 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony