dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 122 z 652
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 13036
  1. #2421
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Załącznik 377378

    Bo widzę

    A czy widzisz różnicę pomiędzy określeniami "otwarta komora spalania", a "kominek otwarty"?
    Szczęśliwego Nowego...


    Szczęśliwego......itd.

  2. #2422

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zapytałem grzecznie w tym sąsiednim wątku autora o terytorium. Oj coś czuję ,że mu może jeszcze zmięknąć..Proszę cię tylko nie wdawaj się w dyskusję.Wiesz czym to skutkuje.
    Spoko. Chcialbym jedynie wiedzieć, gdzie taki zakaz obowiązuje i czym jest podyktowany?

  3. #2423
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Remiks nie zapomnij o flaszce.
    Dzięki za przypomnienie, spoko nie zapomnę, wygrał mac. Niestety nie przewidziałem wpisów z innej strefy czasowej a i tak jestem zdziwiony Twoim wpisem i nikta Powinniście dostać jakąś nagrodę pocieszenia
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #2424
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    niktspecjalny
    Dziękuje
    Choć wydaje mi się, że nadal nie widzisz tej "otwartej komory spalania" u siebie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otwart komora.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	377379

    Kominek jak pisałem to nasze "chce mi się", jednak jak każdy "inny telewizor" warto by było, aby trzymał jakiś standard.

    Ale w końcu to nasza fanaberia...
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 02-01-2017 o 17:35

  5. #2425
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych czystością powietrza wygrzebałem troszke danych z jednej stacji pomiarowej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	377380
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	377381
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	377382
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	377383
    Dane z dziś, w przypadku problemów z interpretacją pomogę. Jest możliwość porównania danych z np miesiąca, roku dodać do tego możemy warunki atmosferyczne i powinno się troszkę wyjaśnić co do wpływu kominków na smog.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #2426
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Remiks,ale mac był w mocnym "stanie wskazującym".
    ja z nikim trzeźwy jak ryba.
    Zamiast flaszki może być order od andrzeja
    W sylwestra paliłem w kominku,ale koło 22 godz. przestałem dokładać,w chacie już było za gorąco,co pewnie cieszy mojego adwersarza,szpiega,nie wiem gdzie się podział,pewnie zabalował i wróci po 3 królach.
    Pozdrawiam.

  7. #2427
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    niktspecjalny
    Dziękuje
    Choć wydaje mi się, że nadal nie widzisz tej "otwartej komory spalania" u siebie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otwart komora.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	377379

    Kominek jak pisałem to nasze "chce mi się", jednak jak każdy "inny telewizor" warto by było, aby trzymał jakiś standard.

    Ale w końcu to nasza fanaberia...
    Ale ja suwaki mam zawsze otwarte na szybę , powietrza z zewnątrz.Moja fanaberia jeszcze żyje i ma się dobrze ,choć chcę jej już dać odpocząć.Dzielnie mnie chroni przed zimnem.prawie 10 sezon , to myślisz ,że to standard.Dzisiaj jeszcze popracuje do północy standardowo by rano znowu uderzyć z kopyta.

  8. #2428

    Domyślnie

    „Financial Times”: Jedno małe polskie miasto jest bardziej zanieczyszczone niż Pekin

    http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...niz-pekin.read

    Każdy kto ma kominek/piec/kocioł nie spełniający norm klasy 5 jest społecznym szkodnikiem, za którego będziemy srogo płacić jak nam dowalą kary za zatruwanie swoich sąsiadów.

  9. #2429
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    „Financial Times”: Jedno małe polskie miasto jest bardziej zanieczyszczone niż Pekin

    http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...niz-pekin.read

    Każdy kto ma kominek/piec/kocioł nie spełniający norm klasy 5 jest społecznym szkodnikiem, za którego będziemy srogo płacić jak nam dowalą kary za zatruwanie swoich sąsiadów.
    Piszemy w temacie kominki a nie piece, kominki itp.
    To cytat z linkowanego tekstu "W grudniu na południu naszego kraju stężenie szkodliwych cząsteczek osiągnęło poziom 979 mikrogramów na metr sześcienny powietrza." Jakich cząstek, co to za dane (średnia, odczyt max)? Jesteś w stanie odpowiedzieć?
    "Ocena jakości powietrza jest prowadzona wg kryteriów określonych w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/50/WE z dnia 21 maja 2008 roku w sprawie jakości powietrza i czystszego powietrza dla Europy oraz dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2004/107/WE z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie arsenu, kadmu, niklu, rtęci i wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w otaczającym powietrzu. Obecnie pod kątem ochrony zdrowia ocenie podlega 11 substancji: dwutlenek siarki (SO2), dwutlenek azotu (NO2), tlenek węgla (CO), benzen (C6H6), ozon (O3), pył drobny PM10 (o średnicy do 10µm), pył drobny PM2,5 (o średnicy do 2,5 µm), metale ciężkie: ołów (Pb), arsen (As), nikiel (Ni), kadm (Cd) oznaczane w pyle PM10 oraz benzo(a)piren oznaczany w pyle PM10. Ze względu na ochronę roślin ocenie podlegają 3 substancje: dwutlenek siarki (SO2), tlenki azotu (NOx) i ozon (O3). Dla każdego z wymienionych zanieczyszczeń określone są stężenia w powietrzu, które nie powinny być przekraczane."
    Poziomy dopuszczalne są uśredniane jedne do roku inne do godziny, piszemy co wiemy czy wiemy co piszemy?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #2430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    „Financial Times”: Jedno małe polskie miasto jest bardziej zanieczyszczone niż Pekin

    http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...niz-pekin.read

    Każdy kto ma kominek/piec/kocioł nie spełniający norm klasy 5 jest społecznym szkodnikiem, za którego będziemy srogo płacić jak nam dowalą kary za zatruwanie swoich sąsiadów.
    Burmistrz Miasta i Gminy Skała mówił, że przekroczenie norm było przez 3 godziny.
    Smog bierze się z niczego czy z palenia w piecach, kominkach ?
    W piecach samo się pali czy palą właściciele domów ?
    Smog bierze się z mentalności użytkowników którzy myślą tylko z poziomu własnego punktu siedzenia.

  11. #2431
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Piszemy w temacie kominki a nie piece, kominki itp.
    To cytat z linkowanego tekstu "W grudniu na południu naszego kraju stężenie szkodliwych cząsteczek osiągnęło poziom 979 mikrogramów na metr sześcienny powietrza." Jakich cząstek, co to za dane (średnia, odczyt max)? Jesteś w stanie odpowiedzieć?
    "Ocena jakości powietrza jest prowadzona wg kryteriów określonych w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/50/WE z dnia 21 maja 2008 roku w sprawie jakości powietrza i czystszego powietrza dla Europy oraz dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2004/107/WE z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie arsenu, kadmu, niklu, rtęci i wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w otaczającym powietrzu. Obecnie pod kątem ochrony zdrowia ocenie podlega 11 substancji: dwutlenek siarki (SO2), dwutlenek azotu (NO2), tlenek węgla (CO), benzen (C6H6), ozon (O3), pył drobny PM10 (o średnicy do 10µm), pył drobny PM2,5 (o średnicy do 2,5 µm), metale ciężkie: ołów (Pb), arsen (As), nikiel (Ni), kadm (Cd) oznaczane w pyle PM10 oraz benzo(a)piren oznaczany w pyle PM10. Ze względu na ochronę roślin ocenie podlegają 3 substancje: dwutlenek siarki (SO2), tlenki azotu (NOx) i ozon (O3). Dla każdego z wymienionych zanieczyszczeń określone są stężenia w powietrzu, które nie powinny być przekraczane."
    Poziomy dopuszczalne są uśredniane jedne do roku inne do godziny, piszemy co wiemy czy wiemy co piszemy?
    Tego właśnie nie rozumiem .Sami próbują udowodnić ,że kominek jest złym rozwiązaniem bo zanieczyszcza środowisko naturalne ale zawsze w zestawieniu z innymi źródłami pozyskiwania energii.Zaraz przyleci na białym koniu miszcz gazownik i będzie ci udowadniał , że nie masz racji i wstrzeli taką tabelkę z Kambodży ,że tam smogu nie ma bo mają kominki zewn opalane bambusem , a bambus nie emituje emiterów. .Cieszy mnie fakt ,że są tacy jak np Ty stojący na straży zdrowego rozsądku , którzy konkretami potrafią wzmocnić fakt ,że kominek jest naprawdę dobrym rozwiązaniem i przy odrobinie wiedzy i umiejętności potrafi odzyskać z niego ciepło , małym nakładem emisji w komin.

  12. #2432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No bo Rejs jest po to, żeby płynąć...nie dopłynąć...

  13. #2433
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No i na koniec trochę optymistycznej filozofii Baturki.Ja to chyba też płynę jak Beata pięknie śpiewa.Taka refleksja ma na wpis Baturki.Nawet słowa pasują do kominków.

  14. #2434
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Tego właśnie nie rozumiem .Sami próbują udowodnić ,że kominek jest złym rozwiązaniem bo zanieczyszcza środowisko naturalne ale zawsze w zestawieniu z innymi źródłami pozyskiwania energii.Zaraz przyleci na białym koniu miszcz gazownik i będzie ci udowadniał , że nie masz racji i wstrzeli taką tabelkę z Kambodży ,że tam smogu nie ma bo mają kominki zewn opalane bambusem , a bambus nie emituje emiterów. .Cieszy mnie fakt ,że są tacy jak np Ty stojący na straży zdrowego rozsądku , którzy konkretami potrafią wzmocnić fakt ,że kominek jest naprawdę dobrym rozwiązaniem i przy odrobinie wiedzy i umiejętności potrafi odzyskać z niego ciepło , małym nakładem emisji w komin.
    NS-ie, czy Ty lubisz może słodkie, koszerne wino ?
    unde venis et quo tendis

  15. #2435
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    NS-ie, czy Ty lubisz może słodkie, koszerne wino ?
    Widzisz Chef z kominkiem to jest tak . Jak go masz to wiesz do czego służy .Musiałeś mieć świadomość instalując go czym to pachnie .Wreszcie musisz wiedzieć ,że z pełną odpowiedzialnością uczestniczysz w procesie jaki w nim następuje .Jeżeli któryś z wymienionych kłóci się z ideą mania kominka pal tylko gazem lub grzej się PC .Jeśli natomiast go nie masz nie wiesz nic null.Tezy - ideologie wystawiane przez adwersarzy teoretyków mijają się z celem.Proces taki musi zaistnieć a Ty musisz brać w nim czynny udział.W czy mogę Ci jeszcze pomóc.Nie wiedząc czemu pytanie kierujesz tu , zadaj je w moim wątku odpowiem.Będę miał kolejnego lajka.

    a teraz , trzymaj się ciepluchno.

  16. #2436

    Domyślnie

    Po przetestowaniu wielu brykietów drzewnych do kominka, przechodzę na wyrób lokalnego producenta. Najtaniej z wszystkich możliwych dostępnych w moich terenach ofert. Za tonę (kupując całą na raz) 450 zł, kupując na "raty" 500. Walce długości ok 10-12 cm, średnicy ok 6 cm.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #2437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Widzisz Chef z kominkiem to jest tak . Jak go masz to wiesz do czego służy .Musiałeś mieć świadomość instalując go czym to pachnie .Wreszcie musisz wiedzieć ,że z pełną odpowiedzialnością uczestniczysz w procesie jaki w nim następuje .Jeżeli któryś z wymienionych kłóci się z ideą mania kominka pal tylko gazem lub grzej się PC .Jeśli natomiast go nie masz nie wiesz nic null.Tezy - ideologie wystawiane przez adwersarzy teoretyków mijają się z celem.Proces taki musi zaistnieć a Ty musisz brać w nim czynny udział.W czy mogę Ci jeszcze pomóc.Nie wiedząc czemu pytanie kierujesz tu , zadaj je w moim wątku odpowiem.Będę miał kolejnego lajka.

    a teraz , trzymaj się ciepluchno.
    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie ale mniejsza o to
    Pomóc w moich rozterkach raczej mi nie możesz

    ps - kominki miałem w trzech domach (w Polsce, w Pennsylvanii i w Oklahomie), w żadnym z tych domów nie służył jako źródło ciepła
    unde venis et quo tendis

  18. #2438
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Z wątku obok
    Cytat Napisał una Zobacz post
    zakaz palenia w kominku mojej okolicy stał się faktem. Nie chcę demolować zabudowy. Czy są już jakieś pomysły czym wypełnić wkład i stworzyć przynajmniej namiastkę nastroju? Na dodatek mam wkład panoramiczny i dość duży,
    Najbardziej pasowałby mi biokominek w postaci atrapy drewna z ukrytym w tym "drewnie" pojemnikiem na olej - bo dawałoby to żywy płomień. Czy ktoś już coś takiego produkuje?

    Tak z wątku obok , tu też się przyda

    Cytat Napisał una Zobacz post
    A ja sobie chwalę kaloryfery. Zwłaszcza o takich porach roku jak teraz. Wczoraj było piękne słońce i ciepło, więc nie grzaliśmy, ale dzisiaj okropnie zimno więc rano włączyłam piec. Grzejniki błyskawicznie podniosły temperaturę w pomieszczeniach. Przed chwilą piec wyłączyłam, bo na dworze zrobiło się cieplej.
    Ogrzewaniem w grzejnikach łatwiej sterować, ma zdecydowanie mniejszą bezwładność.

    Natomiast z podłogówki rzadko korzystam, jedynie w największe mrozy. Działa mi na nerwy "buczenie" z centralki. Kominek rozpalam sporadycznie, zazwyczaj jesienią dla "klimatu".
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 03-01-2017 o 10:29

  19. #2439
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie ale mniejsza o to
    Pomóc w moich rozterkach raczej mi nie możesz

    ps - kominki miałem w trzech domach (w Polsce, w Pennsylvanii i w Oklahomie), w żadnym z tych domów nie służył jako źródło ciepła
    Powiedziałem.Zadaj je w moim wątku odpowiem(nie wyraźnie mówię) tu jest niemerytorycznie , a i w twych rozterkach pomogę .

    Miałeś ponieważ tam już były czy w każdym z miejsc je instalowałeś??? Skoro nie służył jako źródło ciepła to oświeć mnie do czego był ci potrzebny.??? W Polsce oprócz niego czym się ogrzewałeś ??? W Pensylwanii dla jej klimatu po co i czym http://www.holidaycheck.pl/dc/85d833...0-9bc6b05194be ??? W Oklahomie dla jej klimatu po co i czym http://www.holidaycheck.pl/dc/6fa903...2-42fa3f05b3c0

  20. #2440
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Po przetestowaniu wielu brykietów drzewnych do kominka, przechodzę na wyrób lokalnego producenta..
    Jakieś namiary ?
    Darek B

Strona 122 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony