dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 210 z 652
Pokaż wyniki od 4.181 do 4.200 z 13036
  1. #4181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    moderator ma okazję się wykazać, no chyba, że brak działania to też działanie
    Szanowny kolega raczył przeczytać tytuł wątku ?
    Jeśli nie proponuję jeszcze raz , tym razem ze zrozumieniem.

  2. #4182

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Może powiem tak by trafiło.Kominek nie dla pieczonych ziemniaków , nie dla kiełbasek szaszłyków itp w/w. ale dla ogniska domowego i z nim związanego szczęścia rodzinnego.Pisałem ,że sporadycznie ale widać i takie określenie trudno przyswajasz.Tak jak w powiedzeniu z kurą "raz na rok to i kura pier....zapieje" .Tak jest z tobą o czym słusznie ci wytyka Baturka. Napisałeś o saunie i udziału w tym kominka.Słucham.Rozwiń się.
    Czego nie zrozumiałeś w moim poście ? Że dla mnie w XXI wieku rozpalanie kominka w środku salonu aby piec w nim ziemniaki i kiełbaski jest równie sensowne jak używanie go jako sauny . BO DLA MNIE OBYDWIE SPRAWY SĄ RÓWNIE BEZSENSOWNE.
    Ps. rozumiem miłośników kominków ale to jest wątek -,, Nie róbcie kominków w domu" i mam prawo jako ich przeciwnik się tu wypowiadać.

  3. #4183
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Czego nie zrozumiałeś w moim poście ? Że dla mnie w XXI wieku rozpalanie kominka w środku salonu aby piec w nim ziemniaki i kiełbaski jest równie sensowne jak używanie go jako sauny . BO DLA MNIE OBYDWIE SPRAWY SĄ RÓWNIE BEZSENSOWNE.
    Ps. rozumiem miłośników kominków ale to jest wątek -,, Nie róbcie kominków w domu" i mam prawo jako ich przeciwnik się tu wypowiadać.
    Mało tego , nadal nie rozumiem twej intencji.Nie robisz kominka w domu ponieważ robisz saunę w salonie-kotłowni.Uzasadnij to proszę.Z lekuchną ironią powiem ,że np.Myjk uzasadnił to pisząc ,że nie robi kominka w chałupie gdyż zatruwa to ludzi i na narty jeździ w górne partie gór omijając wielki łukiem smog.To jest argument.Analogicznie napisze ,że nie zrobiłbym kominka (choć mam) ponieważ pieczenie sporadyczne np. ziemniaków i kiełbaski w folii jest nie tak smaczne jak z piekarnika.Nie zrobiłbym kominka bo kominek jak pojadę w Alpy na narty jest cały czas oblegany przez grzejących się narciarzy i patrząc na to złość mnie tylko bierze.

    Ps. rozumiem miłośników kominków ale to jest wątek -,, Nie róbcie kominków w domu" i mam prawo jako ich przeciwnik się tu wypowiadać
    Mod mi ciachnął post przykładowy z niekonsekwencji wypowiedzi w konkurencyjnym topiku.Skoro jest temat" róbcie kominki w domu" idąc twoim tokiem rozumowania wypowiadać powinni się li tylko zwolennicy tego urządzenia grzewczego opalanego sezonowanym drewnem min. 2 letnim.Poczytaj ,a zrozumiesz.

  4. #4184

    Domyślnie

    komin mozna zamknąć wiec mieszkanie sie nie wychłodzi, wydaje mi sie ze dzisiejsze kominki sa gorsze od tych starego typu. Mam w domu murowany głęboki kominek jest super nie dymi jest nie brudzi pali sie super, sciany podwójne trzyma dlugo cieplo

  5. #4185

    Domyślnie

    nie dymi, nie ogrzewa pomieszczenia (jeden ze Zdunów pisał że sprawnosć takiego kominka to około 20%) no i zawsze jest szansa że żar wystrzeli i podpali dom. Ideał kominek

  6. #4186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Kultura posiadania kominka otwartego, jest niezrozumiała dla większości ludzi, szczególnie kierujących się w życiu wyłącznie pragmatyzmem....Trochę tak jak w motoryzacji posiadanie Ferrari...Przy czym prawdziwy kominek jest dostępny nawet dla ludzi mniej zamożnych...

  7. #4187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Porównywanie kominka otwartego do Ferrari trąci megalomanią. Jak już się silić na takie porównania to lepiej użyć Syreny albo Poloneza ATU z wypadającą szybką.

  8. #4188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie



    Wieje, kopci, sprawność marna, no, ale otwarty
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #4189

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post


    Wieje, kopci, sprawność marna, no, ale otwarty
    Zdziwił byś się ile kosztuje taki "mało sprawny kopciuch". Duże Fiaty były ładniejsze po odcięciu dachu. Miałem kiedyś Fiata 125p, to był prawdziwy samochód z duszą, nie to co teraźniejsze plastiki. Siadało się na masce, nogi na zderzaku i po takim zabiegu tyłek nie odbił się na blasze. Zaryzykujesz taki manewr na teraźniejszych jeździdłach? Wracając do kominków otwartych: w ich przypadku sprawność jest trzeciorzędną sprawą, tu chodzi o prestiż i styl.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #4190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Więc to nie jest prestiżowe Ferrari, tylko przedpotopowy kopciuch jak "skarpeta". Staracie się wynosić na piedestał coś, co kiedyś było powszechne -- bo nie znano innych technologii -- tylko dlatego, że grzać się jakoś musiano aby nie zamarznąć. Taka konstrukcja wynikała z niedostatecznej wiedzy. Twierdzenie, że posiadanie tego przedpotopowego ogrzewania jest to prestiż i styl, to jak dorabianie na siłę owcy rogów i robienie z niej jelenia królewskiego. A jeszcze twierdzenie, że to ma lepszą sprawność, to już w ogóle komedia.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #4191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Porównywanie kominka otwartego do Ferrari trąci megalomanią. Jak już się silić na takie porównania to lepiej użyć Syreny albo Poloneza ATU z wypadającą szybką.
    Oczywiście to porównanie może być jak najbardziej adekwatne. Każdy czuje po swojemu...

  12. #4192

    Domyślnie

    I słusznie. Każdy ma prawo do własnej opini. W/g mnie to poza prawdziwymi miłośnikami kominków (mniejszość 15-30% ) którzy są zachwyceni i zadowoleni z ich użytkowania to więszkość posiadaczy kominków po kilku latach użytkowania mocno ogranicza ich używanie i powątpiewa w sens ich zakupu.

  13. #4193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    I słusznie. Każdy ma prawo do własnej opini. W/g mnie to poza prawdziwymi miłośnikami kominków (mniejszość 15-30% ) którzy są zachwyceni i zadowoleni z ich użytkowania to więszkość posiadaczy kominków po kilku latach użytkowania mocno ogranicza ich używanie i powątpiewa w sens ich zakupu.


    masz zapewne rację
    problem w tym, że inwestor nie jest edukowany i nie chce się edukować
    ja dopiero dzięki temu forum nauczyłem się palić i kupiłem dobry wkład kominkowy i prawidłowo został zabudowany
    .............
    wykonawca powinien przeszkalać inwestora z obsługi kominka - a tak się nie dzieje, podejrzewam w dużej większości inwestycji


    w takim razie kto tak smrodzi....hehheehhehhee, skoro tak mało ludzi używa swoich kominków.....

  14. #4194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    masz zapewne rację
    problem w tym, że inwestor nie jest edukowany i nie chce się edukować
    ja dopiero dzięki temu forum nauczyłem się palić i kupiłem dobry wkład kominkowy i prawidłowo został zabudowany
    .............
    wykonawca powinien przeszkalać inwestora z obsługi kominka - a tak się nie dzieje, podejrzewam w dużej większości inwestycji


    w takim razie kto tak smrodzi....hehheehhehhee, skoro tak mało ludzi używa swoich kominków.....
    Krasnoludki ?
    Ps. serio wierzysz w to co w ostatnim zdaniu napisałeś - tj. że za smog w Polsce odpowiadają posiadacze kominków ??? Nie pal tego g...a , zmień dilera.

  15. #4195
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    nie dymi, nie ogrzewa pomieszczenia (jeden ze Zdunów pisał że sprawnosć takiego kominka to około 20%) no i zawsze jest szansa że żar wystrzeli i podpali dom. Ideał kominek
    Pobudowałem wiele kominków otwartych , mój Ojciec budował je od lat 70-tych na działkach których wokół nie brakuje , nigdy jednak nie spotkałem się aby w takim kominku "żar wystrzelił " albo podpalił dom .
    Darek B

  16. #4196

    Domyślnie

    Darku a zostawiłbyś taki kominek z palącym się 10kg towaru bez opieki w otoczeniu podłogi drewnianej?

  17. #4197
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Darku a zostawiłbyś taki kominek z palącym się 10kg towaru bez opieki w otoczeniu podłogi drewnianej?
    Chyba jest wymóg, nawet jesli nie, to każdy rozsądny inwestor fragment podłogi przed kominkiem robi z materialu niepalnego.

  18. #4198

    Domyślnie

    Taka 'zabawna' historyjka oparta na faktach.

    Skąd wiem, że sąsiad wrócił do domu? Widzę, słyszę?
    NIE!
    Czuję nosem!
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  19. #4199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Wczoraj odwiedziłem rodzicieli na ich wiosce. W koło kotłują aż miło. Oczywiście typowo rżną drewno i prosto do kominka, że o śmieciach nie wspomnę... Moi staruszkowie już klimatyzatorami grzeją dom, bo im kominek po 3 latach (standard!) wyszedł bokiem. Ale jak dobrze radziłem na początku, to oczywiście wiedzieli swoje (jak każdy pragnący kominka).
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 18-04-2017 o 14:45
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #4200

    Domyślnie

    po przynajmniej miesiącu niepalenia postanowiłem wczoraj rozpalić w kominku. Co się nadenerwowałem to moje. Jednak jak się pali systematycznie to wprawa jest inna a więc i doskonałość palenia lepsza. Po przerwie palenie całkiem sie nie udało, wypuściłem 20kg brykietu a efekt był znikomy - wyszedłem z wprawy.

    Podsumowanie tego sezonu:
    1. Około 300-350kg brykietu spaliłem (wszystko co miałem)
    2. Z 6 worków jutowych ścinków z budowy część była mokra bo deszcz mi zalał drewutnie.

    Sezon kominkowo udany. Jak się dobrze pali i ciepło bucha to radość jest. Jeśli chodzi o wygodę to dla mnie tylko brykiet z drewnem porażka ( w kółko dokładanie) .

Strona 210 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony