dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 218 z 652
Pokaż wyniki od 4.341 do 4.360 z 13036
  1. #4341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    gównoburza widzę nadal trwa


    Myjk, odwiedziłeś już sąsiadów żeby im wytlumaczyć że śmieci się nie pali?
    bo pluć na forum każdy odważny



    14 zima prawie za mną ogrzewana tylko kominkiem, ta kosztowała mnie około 400zł
    i odkryłem dopiero teraz, czemu tak późno, jak pyszna jest pizza z kominka




    Czyli spaliłeś z 2 m3 drewna, czyli dostarczyłeś jakieś 4000 kWh, więc albo masz w domu 18 stopni albo masz drewno za pół darmo.

    Żeby spalanie coś odzwierciedlało należy podać ilość paliwa, energochłonność i wielkość budynku i utrzymywaną temperaturę.

    Wtedy porozmawiamy.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #4342

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czyli spaliłeś z 2 m3 drewna, czyli dostarczyłeś jakieś 4000 kWh, więc albo masz w domu 18 stopni albo masz drewno za pół darmo.

    Żeby spalanie coś odzwierciedlało należy podać ilość paliwa, energochłonność i wielkość budynku i utrzymywaną temperaturę.

    Wtedy porozmawiamy.
    Raczej za całkiem darmo. Ten sezon też przejechalem na kominku spalając głównie brykiet i 2 mp drewna brzozowego po 250/m z przywozem (z suszarni) i kosztowalo mnie to około 2000 zł ze wskazaniem na deko mniej. Temperatura w domu 23-24 stopnie.

  3. #4343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czyli spaliłeś z 2 m3 drewna, czyli dostarczyłeś jakieś 4000 kWh, więc albo masz w domu 18 stopni albo masz drewno za pół darmo.

    Żeby spalanie coś odzwierciedlało należy podać ilość paliwa, energochłonność i wielkość budynku i utrzymywaną temperaturę.

    Wtedy porozmawiamy.
    O ile wiem, to jakieś 8m3 przez komin przepuszcza.
    Pewnie po wycinkach Szyszki kupił do 50zł za kubik
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4344
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    na zdrowi mi wyjdzie i w ramach "relaksu" będę to wszystko ciął i łupał.
    Zabawy w rabanie drewna nie naleza do bezpiecznych mozna sobie krzywde zrobic trzeba o tym pamietac
    Ostatnio edytowane przez marcus312 ; 29-04-2017 o 10:16

  5. #4345
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Fakt że rąbanie drewna to niezła gimnastyka .
    Zamiast płacić za ćwiczenia na siłowni ....

    Oooooooooooo !!!

    Dodatkowa oszczędność !!!!!!!!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CARA_C_03_plech_designovy_akumulacni_krb_Romotop_f4.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	387781  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 29-04-2017 o 12:10
    Darek B

  6. #4346

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Zabawy w rabanie drewna nie naleza do bezpiecznych mozna sobie krzywde zrobic trzeba o tym pamietac
    Dobra siekiera i naprzód!

  7. #4347

    Domyślnie

    Rozumiem ( choć nie do końca akceptuję ) ludzi, którzy ze względów czysto ekonomicznych zamieniają salon na kotłownie, ale pisanie jak jest to super wygodne, przyjemne i prozdrowotne ( może także dla sąsiadów ) jest żałosne.
    Ps. czy ludzie grzejący kominkami są w zimie wiecznie w domu ? nigdzie nie wyjeżdżają ? weekend ? ferie ? odwiedziny rodziny czy znajomych ? - kto wtedy pali ?
    nie chorują ? przy grypie, gorączce muszą zasuwać do drewutni czy zimno i deszcz i to jest takie cool ?
    po 70tce też będą machać radośnie siekierką ?
    najęcie się na codziennego palacza we własnym domu jest OK ??

  8. #4348
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To jak sie domyslam koszty opalu jedynie.
    Jakos swoje roboczogodziny wyceniasz? W wieku 43 lat raczej na emeryturce nie jestes, a na recie bys sie nie afiszowal przez 14 lat lupiac i tnac te tony drewna.

    drewna już nie rąbię, nie dlatego, że nie mam ochoty, ale kiedyś uszkodziłem się mocno siekierą, i wolę tego błędu nie powtórzyć
    3 lata temu przywieźli mi 2 przyczepy ciągnikowe akacji, metr wyszedł 110zł, pociętej w klocki 40cm, potem dałem dwóm chłopakom 200zł za porąbanie, moja praca to zwózka 30mb i ułożenie

    tej zimy spaliłem około 2mp akacji oraz około 6mp drewna z palet.
    drewna z palet nie układam, przywożę skrzynię moim Iveco z winda, zjeżdżam nią na ganek domu, po drewno wychodze w kapciach

    ale podstawa to dobry wkład, kiedys spalałem 15-20 kubików drewna, wymieniłem wkład i spalam połowę
    połowa mniej pracy, duża oszczędnośc, popiół wybieram z bezpopielnikowego wkładu co miesiąc, wcześniej co 4-5 dni !


    ja uważam, że kominek nie jest dla ludzi leniwych, lubiących sterylne wnętrza, lubiących stałą temperaturę, czyli jak ustawi na sterowniku 21 to ma 21, u mnie skacze, teraz tyko żałuję, że nie wziałem podwójnej szyby, ale z drugiej strony uwielbiam tez jak jest 28C, oczywiście nie nosnstop, siadam sobie koło kominka i się grzeję, uwielbiamy to całą rodziną

    a co do sterylności, więcej brudzi mój pies niż kominek


    a narzekaja na kominki, pod kątem ich użytkowania albo inwestorzy, którym ktoś kominek spartolił, albo tacy co nie potrafią palić, bo palić też trzeba umieć
    mnie palić nauczyło dopiero to forum, i chwała za to ludziom pokroju Pana Batury, czy Foresta

  9. #4349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    mnie palić nauczyło dopiero to forum, i chwała za to ludziom pokroju Pana Batury, czy Foresta
    Witaj w klubie

  10. #4350
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Witaj w klubie

    ale 12 zim paliłem jak gamoń...ech

    i zdarzało się mokrym drewnem, i źle je suszyłem, i paliłem zawsze od dołu...no i miąłem do dupy wkład, i do dupy zabudowę.....a wykonawca mnie nie przeszkolił z palenia :/

  11. #4351

    Domyślnie

    Arek dobrze prawisz. Teraz jest taka moda na bezobsługowość i sterowanie ogrzewaniem z pilota, albo smsem Wszędzie elektronika, podłogówki, rekuperatory, pompy ciepła, domy pasywne, okien nie otwierać bo straty ciepła - dom jak kapsuła kosmiczna. Samochód w garażu, otwierasz bramę z pilota i jedziesz do pracy nie ubrudziwszy lakierków Nawet na zewnątrz nie trzeba wychodzić. Jeżeli ktoś to lubi to spoko, tylko po co te pseudoargumenty w stylu "nie rozumiem jak można", albo "napracować się trzeba, co w tym fajnego" Uwielbiam robotę przy drewnie i ten cały ceremoniał przynoszenia drewna i rozpalania co rano. Dzięki temu czuję, że jeszcze się całkiem nie oderwałem od matki natury. I nie skapcaniałem na starość

  12. #4352

    Domyślnie

    To i wypadałoby po wodę do rzeki się przelecieć, na polowanie się wybrać i mamuta do jaskini przyciągnąć, a no i zero leków chemicznych tylko ziółka - bo to wbrew naturze jest
    Ps. pamiętaj wyp....c komórkę i laptop bo przecież tak miło pokrzyczeć z sąsiadem przez miedzę

  13. #4353

    Domyślnie

    Jeśli ktoś lubi, to czemu nie? Każdy ma swój własny złoty środek.
    Czasem tylko się dziwię znajomym. Przeprowadzili się na wieś i narzekają, a są do bólu miastowi. Więc po co się przeprowadzali? Chyba dlatego, że teraz w mieście panuje moda na... dom na wsi

  14. #4354

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    To i wypadałoby po wodę do rzeki się przelecieć, na polowanie się wybrać i mamuta do jaskini przyciągnąć, a no i zero leków chemicznych tylko ziółka - bo to wbrew naturze jest
    Ps. pamiętaj wyp....c komórkę i laptop bo przecież tak miło pokrzyczeć z sąsiadem przez miedzę
    Bardzo płytkie i nie trafione porównanie. Przede wszystkim bardzo złośliwe.

  15. #4355

    Domyślnie

    Sorki ale miłośnicy kominków w stylu krakersa sami się o to proszą .
    Koledze krakersowi przeszkadza bezobsługowe ogrzewanie, otwieranie bramy garażowej , wjazdowej pilotem . Uważa że tak męsko jest pójść narąbać drzewa, przynieść do domu , rozpalić , posprzątać itp itd. Wszystko to ocenia z swojego punktu widzenia - wydaje mu się że zawsze będzie miał 20-60 lat , będzie zdrowy, sprawny . A co ma powiedzieć ktoś starszy ( lub dziecko ) , niesprawny fizycznie czy chory ??? Mając bezobsługowe ogrzewanie i podstawową automatykę nie obawiam się zostawić w domu starszych rodziców czy dzieci na dłużej obawiając się - kto im w zimie napali ? kto będzie otwierał bramę , furtkę , garaż - sami sobie poradzą.
    Te wszystkie cudowne czynności - rąbanie, dźwiganie, rozpalanie drewna ( oczywiście na zewnątrz - nie mam kominka ) , czy ręczne otwieranie bram ja też mogę wykonać ale nie muszę , a to jest podstawowa różnica - mam wybór .

  16. #4356

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Sorki ale miłośnicy kominków w stylu krakersa sami się o to proszą .
    Koledze krakersowi przeszkadza bezobsługowe ogrzewanie, otwieranie bramy garażowej , wjazdowej pilotem . Uważa że tak męsko jest pójść narąbać drzewa, przynieść do domu , rozpalić , posprzątać itp itd. Wszystko to ocenia z swojego punktu widzenia - wydaje mu się że zawsze będzie miał 20-60 lat , będzie zdrowy, sprawny . A co ma powiedzieć ktoś starszy ( lub dziecko ) , niesprawny fizycznie czy chory ??? Mając bezobsługowe ogrzewanie i podstawową automatykę nie obawiam się zostawić w domu starszych rodziców czy dzieci na dłużej obawiając się - kto im w zimie napali ? kto będzie otwierał bramę , furtkę , garaż - sami sobie poradzą.
    Te wszystkie cudowne czynności - rąbanie, dźwiganie, rozpalanie drewna ( oczywiście na zewnątrz - nie mam kominka ) , czy ręczne otwieranie bram ja też mogę wykonać ale nie muszę , a to jest podstawowa różnica - mam wybór .
    Co do drewna zgadzam się z krakersem, bo lubię las i cięcie oraz rąbanie. Z wszelkich jednak wygód typu bramy na pilot, domofon z czytnikiem kart, klima, bezobsługowe ogrzewanie gazowe - nie zrezygnuję za żadne skarby.

  17. #4357

    Domyślnie

    Uważaj wg bo jak Ci się las skończy to skapcaniejesz na starość

  18. #4358

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Uważaj wg bo jak Ci się las skończy to skapcaniejesz na starość
    Będę oszczędnie ciął.

  19. #4359

    Domyślnie

    Czemu po raz kolejny odnoszę wrażenie, że czytanie ze zrozumieniem z umiejętności jeszcze niedawno powszechnej staje się czymś w rodzaju kunsztu dla wybrańców
    Surgi, napiszę po raz trzeci: niech każdy żyje jak lubi. Po prostu kilkukrotnie zetknąłem się w tym temacie z "argumentacją", że kominki są obsługowe, że brudzą, że grzanie ogniem w XXI wieku to idiotyzm, itp. To nie są argumenty, to opinie. Przedstawiłem swoją, odmienną. Nie po to, żeby gloryfikować prymitywizm, albo kogokolwiek do niego zachęcać, tylko, żeby pokazać, że są ludzie lubiący takie życie. Że wygoda i bezobsługowość nie dla wszystkich są szczytem marzeń.
    Ale na wszelki wypadek powtórzę po raz czwarty: każdy wybiera sam.

  20. #4360

    Domyślnie

    Ok ale jak niektórzy ogrzewają dom wyłącznie kominkiem to nic nie mogą wybierać tylko muszą codziennie rąbać, nosić , palić. I gdzie tu wybór?

Strona 218 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony