dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 224 z 652
Pokaż wyniki od 4.461 do 4.480 z 13036
  1. #4461

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A ja napisałem, że niewyraźnie? Ja tylko nie wiem co to jest ten niby "filtrowany" węgiel spalany w elektrowni ze sprawnością < 40%.
    co z tego? nawet jeśli z przesyłem to 35% sprawności, a PC ma sprawności 300% to wychodzi na to samo co przy spalaniu w domowym kotle, tyle tylko, że w elektrowni masz:
    - elektrofiltr (przy drewnie tego dużo)
    - odsiarczanie
    - redukcję NOx (tak, przy drewnie tego dużo)
    - spalanie zawsze w odpowiedniej temperaturze (czyli całkowite)

    Jeśli PC gruntowa albo powietrzna przy takiej zimie jakie mamy ostatnio, to wychodzi tylko na +. Warto też poczytać w dziale o kotłach na paliwa stałe opinie producentów kotłów i tego ile warte są ich badania.

    Ja akurat ogrzewam swój dom prądem - grzałką z COP 1 - bo mam dobrze zaizolowany dom. Na CO i CWU mieszczę się w 5 tys. kWh (rocznie). Czyli zakładając sprawność takiego systemu z elektrownią i przesyłem na 33%, wychodzi 15 tys. kWh. Przecież tyle uzyskamy z trzech ton węgla spalonego ze sprawnością 70%. Nie znam w okolicy nikogo, kto mieści się w 3 tonach węgla rocznie...

    w dodatku jak wyżej, u mnie jest:
    - elektrofiltr (przy drewnie tego dużo)
    - odsiarczanie
    - redukcję NOx (tak, przy drewnie tego dużo)
    - spalanie zawsze w odpowiedniej temperaturze (czyli całkowite)

    a u sąsiada nic z tego + komin kilka metrów nad naszymi głowami
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #4462

    Domyślnie

    Tylko żebym nie wyszedł zaraz na orędownika palenia w domu węglem czy drewnem Pomijając kwestie ekologiczne, nigdy bym takiego systemu nie zamontował ze względu na wygodę. W podawane dane producentów kotłów czy kominków wierzą chyba tylko zapaleni palacze.

  3. #4463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To powiedz mi jak miałbym użytkować auto z DPF, żeby nie był on problemem. Robię dziennie 4x trasę po 3-5km. I tak, muszę jeździć z pewnych względów autem.
    Przejechałem autem z DPFem 180 tkm od wyjazdu z salonu. Kupiłem go, bo już benzyn z tej serii którą chciałem (końcówka produkcji) nie było, po za tym robiłem 30 tkm/rok. Teraz mi się zmieniło i ostatnie 3 lata jeżdżę tylko krótkie odcinki, po 2-4km. Wszystko działa, ZERO problemów. Z-E-R-O! Dlatego też auta nie zmieniam -- za mało jeżdżę. Ale w życiu mi nie przyszło do głowy wycinać filtr DPF! Dlatego twierdzę, że piszesz tylko i wyłącznie zasłyszane brednie od oszołomów co "wiedzooo lepieee". Aha, a przy wypalaniu filtra DPF nic nie kopci. W życiu pięknym dymu z rury auta które posiada DPF się nie uświadczy. Jak dymi, znaczy nie ma DPF.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To i tak z 15% więcej, niż sprawność elektrowni. Dolicz do tego straty na przesyle.
    Sprawność elektrowni jest podawana ze stratami na przesyle. Poza tym straty będą czy się będzie grzało prądem czy nie, bo takim co kominkiem czy węglem grzeją, też prąd MUSI być zapewniony.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tylko przy świetle z kominka siedzi?
    Przecież odnosiłem się do grzania prądem.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I czemu zawężasz do domów energochłonnych dyskusję? Rozmawiamy chyba o nowych domach?
    Kaizen, czytaj ze zrozumieniem. Niczego nie zawężam, wręcz przeciwnie. Wykazuję, że domów energochłonnych się prądem nie grzeje. Prądem się grzeje domy blisko pasywne albo mocno energooszczędne i niewielkie. Gdzie zużycie tegoż prądu jest relatywnie małe, mała jest zatem emisja. Co więcej tę emisję można zmniejszyć stosując PC która korzysta w znacznym stopniu ze słońca. Ale Ty jednak wolisz zamiast zainstalować PC, zamontować kable grzejące z COP1 i kominek do kompletu. Nic dziwnego że się to do kupy nie składa.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wrzuć w google pytanie, ile pyłów wyłapuje hektar lasu. Dostaniesz informacje jakie gatunki ile ton/h wyłapują.
    Uruchom w końcu logiczne myślenie tudzież wyobraźnię i "zobacz" jakim cudem ma hektar lasu (co to go w promieniu 30km nie ma) wyłapać pyły emitowane na osiedlu domów jednorodzinnych skoro najpierw wyłapią je płuca mieszkańców.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pokaż też porównanie co wylatuje z rury wydechowej samochodu z DPF i z kominka opalanego drewnem. Pewnie się zdziwisz.
    DPF wyłapuje 98% pyłów, a wraz z nimi NOx i ogranicza ich transportowanie do płuc. Dlatego taką głupotą jest wycinanie filtra DPF -- a co dla Ciebie jest czymś absolutnie normalnym i nie widzisz w tym nic złego. Z kotła opalanego drewnem wylatuje znacznie więcej pyłów i toksyn szkodliwych dla ludzi bo żadnych filtrów na kominie nie mają. Znasz JEDNEGO co ma filtr na kominie?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 04-09-2017 o 13:44
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #4464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jakś wolę, aby to drzewo, to wylapuje tyle pyłów i tlenków azotu rosło sobie, nadal je wyłapywało i w końcu zbutwiało, zamiast być wycinane i palone uwalniając kolejnà partię zanieczyszczeń.
    A jeśli już musi być ścięte, to niech zrobia z niego meble, które posłużą kilkadziesięt lat, a później się rozłożą...
    Spalanie drewna, zeby ulżyć Matce Naturze to jakiś gorzki żart...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #4465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Wróć do #4220 Jak masz sklerozę i nie pamiętasz co wypisujesz.
    Pamiętam co wypisuję, dlatego wskaż mi gdzie napisałem że palą WSZYSTKIE śmieci. Kontekst panie, kontekst jest ważny.

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A ja napisałem, że niewyraźnie? Ja tylko nie wiem co to jest ten niby "filtrowany" węgiel spalany w elektrowni ze sprawnością < 40%.
    Tak się pytasz jakbym pisał niewyraźnie. Spaliny w elektrowniach są filtrowane, w przeciwieństwie do systemów spalinowych pod strzechami, koniec i kropka.

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie nie pokiełbasiłem. Nie mam takiej sklerozy jak Ty Ja nie mam problemem z PC i innymi "ekologicznymi" źródłami. Ja tylko pamiętam, że u nas prąd jest robiony z węgla z niską sprawnością i przesyłany z dużymi stratami. On się nie bierze ze słońca.
    Za to czytasz jak Ci wygodnie. Wytknąłeś mi, że będę grzać prądem z węgla i niską sprawnością. To Ci piszę, że owszem będę grzać prądem wytworzonym ze spalania węgla, ale spaliny będą filtrowane i wysoko emitowane, a "utraconą" sprawność na końcu druta na poziomie 30-35% naprawę dzięki PC i energii ze słońca/atmosfery osiągając sprawność powyżej 100% (że bedę grzać prądem spadowym to już nie pomnę). W kotłach w domu żeby się niejeden obrobił po pachy i filtr zamontował, takiej sprawności nie osiągnie. Dlatego jak widzę kogoś, kto jęczy że mu się PC nie opłaca i montuje kable z COP1, a do tego kominek za jakiś chore pieniądze, to mnie zwyczajnie telepie. Mógłby za połowę kwoty wydanej na komin/kominek zamontować PC, zwróciła by się szybko i jeszcze by nie truła ludzi nim doleci do "filtra" pod postacią lasu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #4466

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale trzeba być naiwnym, żeby wierzyć, że spalanie drewna jest mniej ekologiczne, niż spalanie węgla.
    Na moim osiedlu nie widzę żadnego dymu z kominów domów opalanych ekogroszkiem, natomiast zupełnie odwrotnie jest w kominach z kominków - smród, spaliny ścielące się po ziemi, kłęby gęstego dymu.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  7. #4467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Uruchom w końcu logiczne myślenie tudzież wyobraźnię i "zobacz" jakim cudem ma hektar lasu (co to go w promieniu 30km nie ma) wyłapać pyły emitowane na osiedlu domów jednorodzinnych skoro najpierw wyłapią je płuca mieszkańców.
    Pokaż mi miejsce gdzie w promieniu 30km nie ma hektara lasu. Polska w najbliższych latach ma osiągnąć 30% zalesienia kraju. Uruchom myślenie, a wyłącz bajdurzenie.

  8. #4468

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Na moim osiedlu nie widzę żadnego dymu z kominów domów opalanych ekogroszkiem, natomiast zupełnie odwrotnie jest w kominach z kominków - smród, spaliny ścielące się po ziemi, kłęby gęstego dymu.
    Te kłęby dymu niestety wynikają głównie z "kultury palenia" u nas. Nie ma się co oszukiwać, że z drewna wylatuje tylko czyściutkie powietrze. Mój ojciec kupuje drewno w lesie. Często trzeba pojechać i odstać w kolejce to i można pogadać z handlarzami. Normą jest, że drewno wywożone z lasu w poniedziałek, pocięte, jest już palone w piątek w kominach z płaszczem. To czemu się dziwić?

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Pamiętam co wypisuję, dlatego wskaż mi gdzie napisałem że palą WSZYSTKIE śmieci. Kontekst panie, kontekst jest ważny.
    W bajki widzę wierzysz... Kominki to wszędzie podręczne śmietniczki. Nawet ci co się zarzekają, że nie, jestem gotów dać sobie possać małego palca u stopy, że utylizują w nich śmieci.
    Ale można się słówek czepiać

  9. #4469
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ale można się słówek czepiać
    No własnie widzę, że można. Nie zmienia to faktu, że zanim spaliny dolecą do lasu, żeby nawet był pod samym nosem, to i tak wcześniej trafią do nosa ludzi. Jak ni tych co palą, to sąsiadów. I tam jest najwięcej tych spalin "filtrowanych", bo las MOŻE sobie poradzi, ale nie z takimi stężeniami jak wylatają z kominów i nie w czasie bezpiecznym dla ludzi. Co zresztą widać w zimie jak się smog ściele po glebie (choć sam centralnie w lesie mieszkam, to w zimę strach wychodzić bo w koło same "czyste spalanie" drewna).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #4470

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Te kłęby dymu niestety wynikają głównie z "kultury palenia" u nas. Nie ma się co oszukiwać, że z drewna wylatuje tylko czyściutkie powietrze. Mój ojciec kupuje drewno w lesie. Często trzeba pojechać i odstać w kolejce to i można pogadać z handlarzami. Normą jest, że drewno wywożone z lasu w poniedziałek, pocięte, jest już palone w piątek w kominach z płaszczem. To czemu się dziwić?
    Pewnie, że nie można się dziwić mentalności niektórych. Rozwiązanie? Zakaz budowy kominów w nowych domach. I po problemie.

    Jak ktoś inaczej myśli, ma w 'pompie', że truje wszystkich wokół, to trzeba pomyśleć za niego i wprowadzić zakaz.

  11. #4471

    Domyślnie

    Gazu też chcesz zabronić?

  12. #4472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Gazu też chcesz zabronić?
    Gaz zdecydowanie mniej truje i ma tę podstawową zaletę, co i prąd, że ciężko jest w kotle gazowym źle palić paliwo albo inne śmieci (podręczne).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #4473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    W kozie paliłem brykietem i 2-3letnimi drewnem z drzew owocowych nie widzę dymu może minimum przy rozpalaniu. Z ekogrochu też dymu nie widzę. Nie rozumiem twojej krucjaty. Naj gorsze są śmierdziele
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #4474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Pewnie, że nie można się dziwić mentalności niektórych. Rozwiązanie? Zakaz budowy kominów w nowych domach. I po problemie.

    Jak ktoś inaczej myśli, ma w 'pompie', że truje wszystkich wokół, to trzeba pomyśleć za niego i wprowadzić zakaz.
    Masz podobną radę na gwałty?

  15. #4475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Teraz mi się zmieniło i ostatnie 3 lata jeżdżę tylko krótkie odcinki, po 2-4km. Wszystko działa, ZERO problemów.
    Jakim magicznym sposobem wypala się ten filtr?
    Na czym polega prawidłowe używanie DPFa Twoim zdaniem? Na regularnych wizytach w serwisie celem dokonania serwisowego wypalania? Bo wg instrukcji trzeba rozgrzać wydech i poczekać na zakończenie wypalania filtra nie gasząc silnika (tylko jak to zrobić gdy auto nie sygnalizuje, że wypala)? Przy niedogrzanym silniku nie da się wypalić filtra.


    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Sprawność elektrowni jest podawana ze stratami na przesyle.
    Nie, nie zawierają strat. Straty podaje PSE.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Poza tym straty będą czy się będzie grzało prądem czy nie, bo takim co kominkiem czy węglem grzeją, też prąd MUSI być zapewniony.
    Co to za argument? Straty są %. Więc zużywając kolejną kWh zwiększasz straty w kWh.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Co więcej tę emisję można zmniejszyć stosując PC która korzysta w znacznym stopniu ze słońca.
    A co ekologicznego płynie w żyłach PC, że tak ostro jest to nadzorowane? Chyba to mało ekologiczne urządzenie?

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Uruchom w końcu logiczne myślenie tudzież wyobraźnię i "zobacz" jakim cudem ma hektar lasu (co to go w promieniu 30km nie ma) wyłapać pyły emitowane na osiedlu domów jednorodzinnych skoro najpierw wyłapią je płuca mieszkańców.
    A gdzież jest takie miejsce, że w promieniu 30 km nie ma hektara lasu?


    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    DPF wyłapuje 98% pyłów, a wraz z nimi NOx i ogranicza ich transportowanie do płuc. Dlatego taką głupotą jest wycinanie filtra DPF -- a co dla Ciebie jest czymś absolutnie normalnym i nie widzisz w tym nic złego. Z kotła opalanego drewnem wylatuje znacznie więcej pyłów i toksyn szkodliwych dla ludzi bo żadnych filtrów na kominie nie mają. Znasz JEDNEGO co ma filtr na kominie?
    Super. A co się dzieje w czasie wypalania DPFa? Bazujesz na tych danych, co to afery były, jaka to ściema?

    Podasz liczby, z jakich wyciągnąłeś taki wniosek?



    Źródło

    O dieselgate pewnie słyszałeś? Samochody nie spełniały nawet Euro 3 w normalnych warunkach.


    Źródło

    Weźmy pesymistycznie 4kWh/kg drewna i sprawność kominka zaledwie 70%.Żeby uzyskać 4MWh, na całoroczne ogrzanie domu, trzeba spalić 1,4t drewna emitując 336g NOx. Czyli tyle, co Jetta przejeżdżając, uwaga, 224km (słownie dwieście dwadzieścia cztery kilometry). A auto spełniające Euro5 wyemituje tyle NOXów przejeżdżając 1866km

    Kto więc bardziej truje? Powożący dieslem najeżdżający na kominki?
    Nawet nie uwzględniając filtrowania powietrza przez lasy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SpalanieDrewnaKominek.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	25,8 KB
ID:	396139   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dieselgate.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	396141  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-09-2017 o 19:28

  16. #4476

    Domyślnie

    jakichkolwiek tabelek nie przedstawicie i cokolwiek nie napiszecie o wspaniałym bezdymowym spalaniu - nie zmienia to faktu że okolica śmierdzi gdy są posiadacze kominków w okolicy. Papier przyjmie wszystko a śmierdziele są wokoł

  17. #4477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    jakichkolwiek tabelek nie przedstawicie i cokolwiek nie napiszecie o wspaniałym bezdymowym spalaniu - nie zmienia to faktu że okolica śmierdzi gdy są posiadacze kominków w okolicy. Papier przyjmie wszystko a śmierdziele są wokoł
    A weź przestań z tym smrodem bo ręce już opadają. Ja tam lubię zapach spalanego drewna liściastego a w szczególności olchowego.

  18. #4478

    Domyślnie

    Wracałem pod koniec maja znad morza i na obwodnicy Trójmiasta jechałem za świeżą Skodą Superb. Dymiło się za nią nie miłosiernie na czarno, krzyknąłem przez CB do kierowcy Skody czy czasem mu się fura nie jara a on, że ...wypala się sadza z DPF-u. Do kitu z takim eko wynalazkiem, który najpierw skrzętnie zbiera syf w zasobniku żeby go później wywalić hurtowo. Czyli mówiąc krótko: żaden filtr (przynajmniej ten w autach) nie eliminuje syfu typu sadza tylko zbiera, zbiera i zbiera żeby nagle wywalić całość.
    Nikt z eko nawiedzonych anty kominkowców nie skomentuje? No tak, każdy jeździ syfiastym dieslem ale czepia się wszystkich oprócz siebie!

  19. #4479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    jakichkolwiek tabelek nie przedstawicie i cokolwiek nie napiszecie o wspaniałym bezdymowym spalaniu - nie zmienia to faktu że okolica śmierdzi gdy są posiadacze kominków w okolicy. Papier przyjmie wszystko a śmierdziele są wokoł
    Wczoraj zacząłem sezon grzewczy. Dwuletni buk drobniej porąbany i brykiet na wierzch na szybki start. Lekki dymek 10 minut od rozpalenia, potem już tylko para z kondensacji. Zero jakiegokolwiek zapachu. Wiem, bo jeszcze parę lat temu wchodziłem na dach i niuchałem wylot komina po rozpaleniu Suchy opał, krótkie, ostre palenie z dolotem powietrza na max., 1,5 godziny hajcu, kiedy w palenisku zostaje tylko żar zamykam dolot powietrza, piecokominek ciepły i 57* C w zbiorniku CWU. Przy lekkim grzaniu w taką pogodę podstawą jest nie kisić drewna.
    Ale co tam, jestem trucicielem, śmierdzielem, troglodytą, ludobójcą, ekologicznym zacofańcem, w dodatku skoro gumofilce mieszczą mi się w palenisku, to na pewno nimi palę, a papier przyjmie wszystko

  20. #4480

    Domyślnie

    Palić w kominku by mieć ciepłą wodę średniowiecze... Ale to nie są rzadkie widoki gdy w sierpniu przy +25 ludzie puszczają dym z komina.

    No chyba warunki pogodowe nie zmuszają do włączania jakiegokolwiek ogrzewania w przeciętnym współczesnym domu na początku września.

    W sumie nic mi do tego że ktoś już zaczyna grzać dom. Problem mam tylko z tym że kominkowicze palą i są zadowoleni a mi w 10 min w całym domu robi się smród przez ich radochę z ognia
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 04-09-2017 o 21:35

Strona 224 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony