dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 232 z 652
Pokaż wyniki od 4.621 do 4.640 z 13036
  1. #4621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Oczywiście, aparaty fotograficzne też widzą tylko co ja chcę widzieć, i stacje pomiarowe zanieczyszczeń też są pod moją kontrolą. Mam tę moc, mam tę moc! Włochy są pierwszym po Polsce krajem w UE z najbardziej syfiastym powietrzem -- popatrz sobie na stacje kontrolne w czasie zimy i przestań znowu dyskutować z faktami. W zasadzie nie spotkałem się z czasem gdy we włoskich Alpach było klarowne powietrze (a byłem na całej wysokości alp włoskich w 6 różnych "zagłębiach"), tak jak ma to miejsce np. we francuskich alpach -- gdzie grzeją prądem a dym z komina to raczej ciekawostka przyrodnicza, albo jakiś inny skansen.
    Jakimi znów faktami? Że tylko ty potrafisz sprawdzić stacje kontrolne? Nie ośmieszaj się.

  2. #4622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jakimi znów faktami? Że tylko ty potrafisz sprawdzić stacje kontrolne? Nie ośmieszaj się.
    Patrzyłeś zatem w minioną zimę na stacje kontrolne we Włoszech? Co tam z nich wynikało odnośnie PMów?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #4623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pytanie, czy bedzie można kupić do niego paliwo, w razie W ?
    W razie poważnych i długotrwałych problemów agregat można sobie wstyknąć to jest raczej rozwiązanie poprawiające komfort krótkoterminowo. Z drugiej strony pompa energooszczędnej nie potrzeba wiele wystarczy jakiś PV lub śmigełko, aku i przetwornica i teoretycznie kominkiem z PW można grzać w nieskończoność.
    Nie zmienia to faktu że lepiej mieś niż nie mieć.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4624
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Nawet w takiej pipidówie jak moja okoliczne stacje posiadają agregaty.
    Które nie zawsze działają. W sierpniu br. po nawałnicy pod Łodzią dwa MOPy (stacja i BK) na A2 były zamknięte bo im agregat zaniemówił.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #4625

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pytanie, czy bedzie można kupić do niego paliwo, w razie W ?
    W razie W do baku wleję mocnego bimbru i też odpali, hehe.

  6. #4626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Nawet w takiej pipidówie jak moja okoliczne stacje posiadają agregaty.
    A co mają do tego agregaty na stacjach, jeśli te nie będą miały paliwa ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-09-2017 o 15:31
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #4627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    W razie poważnych i długotrwałych problemów agregat można sobie wstyknąć to jest raczej rozwiązanie poprawiające komfort krótkoterminowo. .
    Właśnie o to mi chodzi, pisanie, ze sie jest bezpiecznym, bo sie posiada "kilka" systemów grzewczych, agregat i trochę paliwa zakrawa na śmieszność.
    To juz lepiej faktycznie panel+aku, ewentualnie kominek konwekcyjny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #4628

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Właśnie o to mi chodzi, pisanie, ze sie jest bezpiecznym, bo sie posiada "kilka" systemów grzewczych, agregat i trochę paliwa zakrawa na śmieszność.
    To juz lepiej faktycznie panel+aku, ewentualnie kominek konwekcyjny.
    Jak by napisał, że mam panel i akumulator to Ty byś napisał, iż aku może się skończyć a panel przestać działać. Jesteś do mnie wrogo nastawiony i tyle!

  9. #4629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Bardzo bezpieczna, tania i , niestety, pracochłonna opcja - to GROMADZIĆ całą potrzebną energię cieplną na zimę na własnym podwórku.
    Drewno, węgiel, floty i muły, opony itp...
    Inna, równie dobra, ale kosztowna to GROMADZIĆ PRĄD. Aku dobrej jakości tanie nie są... Fotowoltaika, automatyka...
    Jeszcze inna opcja to KUPIĆ STOPIEŃ WODNY. Stary młyn czy coś podobnego...Turbinka na nim i... sama radość!
    Niektórzy mają... WIATR! Wtedy wiatrak. Turbina wolnobieżna wielołopatowa.
    Możliwości są.

    JAKIE są preferowane?
    Węgiel, drewno, floty i muły, plastik i opony.
    Proste, tanie, skuteczne i myśleć nie trzeba.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #4630

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Patrzyłeś zatem w minioną zimę na stacje kontrolne we Włoszech? Co tam z nich wynikało odnośnie PMów?
    Myślałem, że już ustaliliśmy, że dane ze stacji kontrolnych potrafisz odczytać tylko ty. Ja, jak przystało na typowego palacza śmieci i opon w kominku, mogę sobie co najwyżej popatrzeć na rtęciowy termometr, którym zatruwam pół Europy.

    Było "zielono", choć jestem i tak pewien, że temu zaprzeczysz.

  11. #4631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak by napisał, że mam panel i akumulator to Ty byś napisał, iż aku może się skończyć a panel przestać działać. Jesteś do mnie wrogo nastawiony i tyle!
    Wrogo nastawiony ,padnę
    Raczej prostuję twoje bzdurne teorie i pomysły....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #4632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Bardzo bezpieczna, tania i , niestety, pracochłonna opcja - to GROMADZIĆ całą potrzebną energię cieplną na zimę na własnym podwórku.
    Drewno, węgiel, floty i muły, opony itp...
    Inna, równie dobra, ale kosztowna to GROMADZIĆ PRĄD. Aku dobrej jakości tanie nie są... Fotowoltaika, automatyka...
    Jeszcze inna opcja to KUPIĆ STOPIEŃ WODNY. Stary młyn czy coś podobnego...Turbinka na nim i... sama radość!
    Niektórzy mają... WIATR! Wtedy wiatrak. Turbina wolnobieżna wielołopatowa.
    Możliwości są.

    JAKIE są preferowane?
    Węgiel, drewno, floty i muły, plastik i opony.
    Proste, tanie, skuteczne i myśleć nie trzeba.

    Adam M.
    W sumie to interesujące, dlaczego wszyscy nie kupują sobie stopnia wodnego, tylko upierają się w tym gazie, prądzie z Taurona czy Enei, węglu i drewnie...?!

  13. #4633
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Co ty Piotrze wyjeżdżasz z tym drewnem do kominka .... Poczytaj FM to dowiesz się że w Polsce wszyscy teraz mają pompy ciepła lub klimatyzatory split .
    Darek B

  14. #4634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wszyscy nie, ale a szczęście coraz większa ilość tak.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #4635
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Popyt jest spory to ceny poszły w górę.
    Jest jeszcze jeden hamulec... pozwolenie wodno-prawne.
    Większość wygasła i trzeba zrobić nowe operaty, ocenić, obronić i uzyskać pozwolenie.
    Zmieniono też mocno stosunki wodne, Melioracja, osuszanie, korygowanie koryt cieków wodnych...
    Wody raczej brakuje. Kiedyś było jej więcej.
    No i... prawo...
    Stanowione chyba przez kretynów mocno rzuca kłody pod nogi tym, którzy taki stopień wodny do życia chcą przywrócić.
    A do tego - EKOTERRORYŚCI!
    To dopiero jest banda!
    Jak pies ogrodnika, co sam siana nie je i innym nie pozwoli.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #4636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Miejsc, gdzie woda jest non-stop jest mało i zwykle już dawno są pozajmowane.
    Zostają takie, gdzie wodę się gromadziło a potem uruchamiało młyn czy tartak na kilka godzin.
    Praca cykliczna, co jak wiadomo choćby z solarów PV - żadna przyjemność.
    Albo wszystko i w nadmiarze, albo nic!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #4637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Co ty Piotrze wyjeżdżasz z tym drewnem do kominka .... Poczytaj FM to dowiesz się że w Polsce wszyscy teraz mają pompy ciepła lub klimatyzatory split .
    A ja mam kopcący kominek i jestem zadowolony!

  18. #4638
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _papa_

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Sierpc
    Kod pocztowy
    09-200
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A ja mam kopcący kominek i jestem zadowolony!
    A mój nie kopci i też grzeje

  19. #4639
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Fajny ?
    Nie fajny. Wygląda jak u stomatologa.

  20. #4640
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    U mnie 20,8 bez grzania. Nie wiem jak mozliwe powyzej 23 stopni teraz bez grzania
    Ja mam 19,8 C - myślę, że to zależy od ilości wytwarzanego ciepła w domu, odbiorniki TV, komputery, piekarnik, itp... ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 232 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony