dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 302 z 652
Pokaż wyniki od 6.021 do 6.040 z 13036
  1. #6021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Typowy palacz: Problem nie istnieje, bo nie podano metodologii pomiaru grubości plasterka opału.
    Rozumiem, że za Ciebie trzeba taki artykuł/pracę naukową wyguglać i Ci udowadaniać żę białe jest białe.

    U mnie w domu dzisja wieczorem wali dymem. Wali i już bez względu na to jak bardzo mój nos nie został skalibrowany.
    Jastrząb, a jak sobie radzisz na stoiskach mięsnych? Ten zapach wędzonki? Toż to zapach dymu z drewna!

  2. #6022
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Jastrząb, a jak sobie radzisz na stoiskach mięsnych? Ten zapach wędzonki? Toż to zapach dymu z drewna!
    Teraz już nie - teraz jest zdrowo i "pysznie" - "wędzone" na zimno/bez dymu. Tylko jeść się nie da... .
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #6023
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Poważny dyskutant nie wkleił by tej tabelki. Brak podpisu pod wynikami. Precyzyjne dane - drewno suche 7 czy 20% drewno mokre 30 czy 90% nie ma znaczenia wyniki są porażające. I mój ulubiony przykład - badamy kominek (szybka) i kocioł pozaklasowy (brak szybki) wyniki oszałamiające, oglądanie ognia powoduje drastyczne pogorszenie palenia. Lepiej palić mokre drewno niż suche z możliwością obserwacji. (szybka). Szkoda słów.
    Oj naiwny, naiwny Masz strasznie wygórowane oczekiwania a to nie ten temat, tutaj nie ma znaczenia czy dane są oparte na badaniach czy na na wróżeniu z fusów Głupszej tabelki dawno nie widziałem, przecież wystarczy kupić ten spełniający wymogi UE a i PC zero pyłów, tak lokalnie ale co tam przecież wysoki komin nie u mnie no i to nie niska emisja co w przypadku jesiennych i zimowych inwersji ... . Jurgonka szkoda czasu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #6024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Jastrząb, a jak sobie radzisz na stoiskach mięsnych? Ten zapach wędzonki? Toż to zapach dymu z drewna!
    Pisane Wam to było 1000x.
    Stoisko mięsne, niezdrowe jedzenie, grilowanie jedzenie itp, mogę ominąć jeśli mam na to ochotę.
    Smrodu, jaki któryś z moich sąsaidów, lub paru moich sąsiadów wypuszcza nie mogę uniknąć. Niektórym miłośnik ognia to ciężko zrozumieć, więc specjalnie Ci powtórze dużymi literami (i przeczytaj ze 2 razy, po mału, pewnie wiesz co na CIebie lepiej działa żeby dotrało): "NIE MOGĘ uniknąć tego smrodu.

    I błagam Cię nie popisuj się argumentacją mającą niby sankcjonować trucię i nie pisz żebym się wyprowadził skoro mi się smród nie podoba. Bo ja Ci mogę napisać: nie stać Cię na czyste paliwa do grzania domu, wyprowadź się do Egiptu, tam niepotrzebne ogrzewanie!

  5. #6025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Teraz już nie - teraz jest zdrowo i "pysznie" - "wędzone" na zimno/bez dymu. Tylko jeść się nie da... .
    Powiem Waszym sposobem: "nie smakuje to nie jedz"! Albo wyjedź tam gdzie solidnie odymiają jedzenie!

  6. #6026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Oj naiwny, naiwny Masz strasznie wygórowane oczekiwania a to nie ten temat, tutaj nie ma znaczenia czy dane są oparte na badaniach czy na na wróżeniu z fusów Głupszej tabelki dawno nie widziałem, przecież wystarczy kupić ten spełniający wymogi UE a i PC zero pyłów, tak lokalnie ale co tam przecież wysoki komin nie u mnie no i to nie niska emisja co w przypadku jesiennych i zimowych inwersji ... . Jurgonka szkoda czasu.
    Ten sam argument co u Jurgonki. Sam nie poszukam (bo niedajboze by się okazało że truje), a jeden zły przykład którego się można czepić jest dowodem na to że problem nie istnieje. Może i masz rację że szkoda czasu ;-(

  7. #6027
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Może i masz rację że szkoda czasu ;-(
    Nie może a napewno, post nie był do Ciebie więc szkoda Twojego czasu
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #6028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pisane Wam to było 1000x.
    Stoisko mięsne, niezdrowe jedzenie, grilowanie jedzenie itp, mogę ominąć jeśli mam na to ochotę.
    Smrodu, jaki któryś z moich sąsaidów, lub paru moich sąsiadów wypuszcza nie mogę uniknąć. Niektórym miłośnik ognia to ciężko zrozumieć, więc specjalnie Ci powtórze dużymi literami (i przeczytaj ze 2 razy, po mału, pewnie wiesz co na CIebie lepiej działa żeby dotrało): "NIE MOGĘ uniknąć tego smrodu.

    I błagam Cię nie popisuj się argumentacją mającą niby sankcjonować trucię i nie pisz żebym się wyprowadził skoro mi się smród nie podoba. Bo ja Ci mogę napisać: nie stać Cię na czyste paliwa do grzania domu, wyprowadź się do Egiptu, tam niepotrzebne ogrzewanie!
    Jastrząb wyluzuj! Nie mam zamiaru się niczym popisywać, ani sugerować Ci przeprowadzki. To musi być strasznie męczące takie uczulenie na dym. I brak możliwości uniknięcia go. Może i o tym pisałeś, ale nie śledzę tego wątku cały czas. Zbyt często przypomina telenowelę.

  9. #6029
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Typowy palacz: Problem nie istnieje, bo nie podano metodologii pomiaru grubości plasterka opału.
    Rozumiem, że za Ciebie trzeba taki artykuł/pracę naukową wyguglać i Ci udowadaniać żę białe jest białe.

    U mnie w domu dzisja wieczorem wali dymem. Wali i już bez względu na to jak bardzo mój nos nie został skalibrowany.
    Kominek – suche drewno = 1350
    Kocioł pozaklasowy – mokre drewno = 1090
    Z otwartym umysłem zakaz zbliżania. Niebezpieczęństwo,może zaszkodzić. (a może już zaszkodziło)
    Ostatnio edytowane przez Jurgonka ; 10-10-2017 o 20:41

  10. #6030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Kominek – suche drewno = 1350
    Kocioł pozaklasowy – mokre drewno = 1090
    Z otwartym umysłem zakaz zbliżania. Niebezpieczęństwo,może zaszkodzić. (a może już zaszkodziło)
    Jak dla mnie całkiem realnie. Badziewny kominek, żle skonstruowany, ze złą dystrybucja powietrza.
    Ja Ci powiem inaczej: z zamkniętym umysłem, ze złą wolą, z przekonaniem o swoim "Czystym spalaniem" zakaz zbliżania, może zaszkodzić, (a może już zaszkodziło?)

    P.S. Znajdz rzetelne naukowe arykuły. Niech zgadne, nie chce Ci się mi nic udowadniać bo Ty kroisz w plasterki a w bełchatowie jest dzisiaj inwersja.

  11. #6031
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Powiem Waszym sposobem: "nie smakuje to nie jedz"! Albo wyjedź tam gdzie solidnie odymiają jedzenie!
    Oczywiście - nie jem, kupuję tradycyjne "z dymu".
    Trochę się zapędzasz w ślepych atakach, ja do Ciebie z kulturką piszę (ba - nawet częściowo się z Tobą zgadzam co do ciągłego grzania kominkiem) - ale rozumiem i nie noszę urazy, charakteru nie zmienisz.
    Zapewne znasz zasadę Pareta - nie trać energii do walki o jakieś ochłapy ekologii w kominkach - idź tam, gdzie się naprawdę przydasz. Powalcz z takim zapałem w wątkach o węglu, to przecież ok 70 % źródeł ciepła dla domów w Polsce. Chyba że interesuje Cię tylko to, co masz "za płotem"
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  12. #6032
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Jastrząb wyluzuj! Nie mam zamiaru się niczym popisywać, ani sugerować Ci przeprowadzki. To musi być strasznie męczące takie uczulenie na dym. I brak możliwości uniknięcia go. Może i o tym pisałeś, ale nie śledzę tego wątku cały czas. Zbyt często przypomina telenowelę.
    Popieram w/w wypowiedź w 100% - "mniej nerw panie, mniej nerw"
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #6033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    To musi być strasznie męczące takie uczulenie na dym. I brak możliwości uniknięcia go.
    Gorszę od dymu jest nastawienie permanentynych palacy zaprzeczajace ręcami i nogami że problem istnieje. Bez nastawienia ludzi nic się nie zmieni. Choć po mału coś widać żę się rusza w przepisach,

  14. #6034

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Oczywiście - nie jem, kupuję tradycyjne "z dymu".
    Trochę się zapędzasz w ślepych atakach, ja do Ciebie z kulturką piszę (ba - nawet częściowo się z Tobą zgadzam co do ciągłego grzania kominkiem) - ale rozumiem i nie noszę urazy, charakteru nie zmienisz.
    Zapewne znasz zasadę Pareta - nie trać energii do walki o jakieś ochłapy ekologii w kominkach - idź tam, gdzie się naprawdę przydasz. Powalcz z takim zapałem w wątkach o węglu, to przecież ok 70 % źródeł ciepła dla domów w Polsce. Chyba że interesuje Cię tylko to, co masz "za płotem"
    Też uważam, że w skali ogólnej kominki nie są groźne. To wymagający i mocno obsługowy system ogrzewania. A czasy mamy takie, że większość ludzi stawia na bezobsługowość i wygodę. Więc siłą rzeczy to malutka nisza. I - pisałem już o tym - grzanie kominkiem wymaga najczystszego spalania jak tylko się da, bo zasyfiony kominek traci na sprawności i przestaje spełniać swoją funkcję. Tylko pewnie nie wszyscy użytkownicy kominków zdążyli to jeszcze zauważyć.

  15. #6035
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Też uważam, że w skali ogólnej kominki nie są groźne. To wymagający i mocno obsługowy system ogrzewania. A czasy mamy takie, że większość ludzi stawia na bezobsługowość i wygodę. Więc siłą rzeczy to malutka nisza. I - pisałem już o tym - grzanie kominkiem wymaga najczystszego spalania jak tylko się da, bo zasyfiony kominek traci na sprawności i przestaje spełniać swoją funkcję. Tylko pewnie nie wszyscy użytkownicy kominków zdążyli to jeszcze zauważyć.
    To fakt, ale przynajmniej mają szansę, bo widać przez szybkę (albo widać brudną szybkę ) - do kotła niestety mało kto zagląda, chyba, że palacz świadomy.

    Nisza malutka - ok 10%, stąd też moja uwaga o pareto.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 10-10-2017 o 21:15
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #6036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ja Ci powiem inaczej: z zamkniętym umysłem, ze złą wolą, z przekonaniem o swoim "Czystym spalaniem" zakaz zbliżania, może zaszkodzić, (a może już zaszkodziło?)
    Kominek spełniający nowe wymogi UE = 40 tylko z otwartym umysłem, dobrą wolą z przekonaniem, że jak UE to możliwe.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 11-10-2017 o 06:37 Powód: Korekta linku.

  17. #6037

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Gorszę od dymu jest nastawienie permanentynych palacy zaprzeczajace ręcami i nogami że problem istnieje. Bez nastawienia ludzi nic się nie zmieni. Choć po mału coś widać żę się rusza w przepisach,
    Coś Ci podpowiem. Każda akcja wywołuje reakcję. Gdybyś trochę sfolgował z atakami i postulowaniem takich radykalnych rozwiązań, to nikt by nie twierdził, że problemu nie ma. Im bardziej atakujesz, tym bardziej radykalna obrona. Stąd teksty, że problemu nie ma. A problem jest. I cała paleta rozwiązań. Niekoniecznie aż tak radykalnych. Musisz zastanowić się po co tu piszesz. Żeby coś zmienić, czy żeby wykrzyczeć emocje? Wypracować rozwiązanie, czy komuś dopieprzyć?

  18. #6038

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Zapewne znasz zasadę Pareta - nie trać energii do walki o jakieś ochłapy ekologii w kominkach - idź tam, gdzie się naprawdę przydasz. Powalcz z takim zapałem w wątkach o węglu, to przecież ok 70 % źródeł ciepła dla domów w Polsce. Chyba że interesuje Cię tylko to, co masz "za płotem"
    Widzisz, u mnie na ulicy to 100% syfu jest przez jeden kominek...
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  19. #6039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Widzisz, u mnie na ulicy to 100% syfu jest przez jeden kominek...
    Czyli problem dotyczy tylko niektórych palaczy anie wszystkich??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #6040
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Widzisz, u mnie na ulicy to 100% syfu jest przez jeden kominek...
    OK - wiem, pamiętam pisałeś o tym i też bym takiego dymiącego sąsiedztwa nie chciał (jak pisałem, nie jestem zwolennikiem stałego ogrzewania kominkiem).
    Tyle, że dyskutujemy tu o % zanieczyszczeń w skali kraju a nie Twojej ulicy. Chyba, że dla Ciebie nie jest ważne rozwiązanie problemu emisji, tylko to, co masz "za płotem". W takim razie skup się na rozwiązaniu tego problemu lokalnie (może wspólnie z innymi sąsiadami się uda?, może załóż osobny wątek - a znajdzie się ktoś, kto miał podobny problem i mu się udało?) a nie na argumentowaniu "przeciw" miłośnikom ognia w tym wątku (no-chyba, że masz "przeciek", że jest tu Twój "zadymiarz" ).
    Wydaje mi się, że prędzej znajdziesz sposób na "doszkolenie" sąsiada (mniej lub bardziej dobrowolne ) niż spowodujesz zmianę prawa, która go do tego zmusi.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 11-10-2017 o 07:29
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 302 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony