dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 322 z 652
Pokaż wyniki od 6.421 do 6.440 z 13036
  1. #6421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To, co nas otacza nie jest ani wieczne, ani stałe.
    Sytuacja polityczna czy gospodarcza może się zmienić szybko i niespodziewanie.
    W świecie narastają napięcia i... długi.
    Zbyt dawno wojny nie było, a wojna jest swoistym resetem wielu ustawień. No i długów.
    Nie każdy ma dar skutecznej improwizacji na szybko w razie "W".
    Budowanie domu, który da nam oparcie BEZ zewnętrznych źródeł energii ma więc sens dla wielu osób.
    Nawet kosztem zwożenia, cięcia, rąbania, suszenia...
    Cholernie głupio by było kopać ziemiankę obok ślicznego domu - aby zimę przetrwać, bo dom wisi na martwym kablu czy pustej rurce...
    Do tego, kopać zimą...

    Ja preferuję spory stopień samowystarczalności domu.
    Solary cieczowe, trochę PV, kocioł z buforem i zapas drewna.
    Ja osobiście kończę budowę kogeneratora wpiętego w bufor..

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #6422

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Budowanie domu, który da nam oparcie BEZ zewnętrznych źródeł energii ma więc sens dla wielu osób.
    Nawet kosztem zwożenia, cięcia, rąbania, suszenia...
    Pełna zgoda.

    I teraz, kto będzie miał łatwiej? Właściciel domu zużywającego 30 kWh/m2*rok czy ten, którego dom pali 4 razy tyle? W którym i po jakim czasie spadnie znacząco temperatura wewnętrzna bez pracy głównego źródła ciepła?

    Budować ciepło! Ogrzejesz tanio wszystkim.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  3. #6423
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    pełna zgoda.

    I teraz, kto będzie miał łatwiej? Właściciel domu zużywającego 30 kwh/m2*rok czy ten, którego dom pali 4 razy tyle? W którym i po jakim czasie spadnie znacząco temperatura wewnętrzna bez pracy głównego źródła ciepła?

    Budować ciepło! Ogrzejesz tanio wszystkim.
    amen
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  4. #6424
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Pełna zgoda.

    I teraz, kto będzie miał łatwiej? Właściciel domu zużywającego 30 kWh/m2*rok czy ten, którego dom pali 4 razy tyle? W którym i po jakim czasie spadnie znacząco temperatura wewnętrzna bez pracy głównego źródła ciepła?

    Budować ciepło! Ogrzejesz tanio wszystkim.
    Paląc ognisko z mebli na środku salonu przy otrartym oknie?

  5. #6425

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Paląc ognisko z mebli na środku salonu przy otrartym oknie?
    Np. spalając w biokominku denaturowany alkohol.

    Z tym, że czas jaki upłynie do tej potrzeby, będzie sporo dłuższy niż w domach 'zimniejszych'.

  6. #6426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Pełna zgoda.

    I teraz, kto będzie miał łatwiej? Właściciel domu zużywającego 30 kWh/m2*rok czy ten, którego dom pali 4 razy tyle? W którym i po jakim czasie spadnie znacząco temperatura wewnętrzna bez pracy głównego źródła ciepła?

    Budować ciepło! Ogrzejesz tanio wszystkim.
    Myślę, że Adamowi chodziło bardziej o sytuację gdy kamień na kamieniu nie ostanie...Wtedy nawet węgiel ciężko będzie ukopać...

  7. #6427
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Myjk, nie ma sensu kopać się, Ty to wiesz, ja to wiem jak to było z kominkiem i wiem jak jest z z meblem na paliwo stałe, bo 20 lat z kominkiem żyłem. Nikt nie przekona mnie do tego syfu, który generuje ten mebel. A Ci niech żyją w swoim świecie pieknego klimatu itp.
    Dlatego właśnie się nie kopię, a sukcesywnie i cierpliwie zbijam "argumenty" tych wszystkich nieobiektywnych osób i sprzedawców, co swoje złudzenia próbują przekuć na innych wpuszczając na minę. Wszak nie dla koni tu piszę, a do przyszłych inwestorów którym radzę się głębiej zastanowić ZANIM wydadzą ogromne pieniądze na ten drogi mebel. BTW wchodzi niebawem w życie ustawa antysmogowa dla woj. mazowieckiego, a tam "(...) posiadacze kominków będą musieli wymienić je do końca 2022 r. na takie, które spełniają wymogi ekoprojektu lub wyposażyć je w urządzenie ograniczające emisję pyłu do wartości określonych w ekoprojekcie.".
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #6428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Myślę, że Adamowi chodziło bardziej o sytuację gdy kamień na kamieniu nie ostanie...Wtedy nawet węgiel ciężko będzie ukopać... "

    Może nie aż tak, ale...
    Ja pamiętam wojnę Polsko-Jaruzelską.
    Puste pułki, godzina policyjna, przepustka na poruszanie się z miasta do miasta.
    Każdy posrany, w urzędzie, sklepie, w domach...
    (potem się trochę uspokoiło a ludzie przywykli)
    Zima, 20 stopień zasilania...
    WTEDY mogli odciąć duży PAŃSTWOWY zakład pracy aby ochronić zasilanie mieszkańców.
    A teraz?
    NIE MA dużych PAŃSTWOWYCH zakładów pracy.
    Prywatny ma w dupie!
    Płaci to MA BYĆ!!!
    A jak nie - to kara. Spora! (utrata zysków itp.).

    Musimy wyłączyć kilka elektrowni.
    Nowe trzeba postawić (no i za to MY zapłacimy).
    Zdążą?
    Jak ściśnie zima, może być ciekawie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #6429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Budować to by trzeba jak najstaranniej ciepłe domy ze sporą akumulacją i AKUMULATOREM (ciepła a jak kto może to i prądu).
    Z tym się zgadzam.
    Miło jednak jest, jak się ma na własnym podwórko zapas ciepła na cały sezon grzewczy w jakiej szopie czy drewutni.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #6430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jak kamień na kamieniu nie zostanie to i tak, jak od stuleci, pod ziemię, do ziemianek zejdziemy.
    To i trwały i zdrowy i ciepły dom.
    Tylko widoczków z okien nie ma.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #6431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ziemianki to doskonały temat...To taki dom pasywny sześcio litrowy! W przyszłym roku ruszam z projektem...Dam Ci znać i się pochwalę...Oczywiście nie w tej stajni!

  12. #6432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Do wolności trzeba dojrzeć, a obserwując Ciebie to.....
    To by się nadawało jakby podmienić element:

    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #6433

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ja preferuję spory stopień samowystarczalności domu.
    Solary cieczowe, trochę PV, kocioł z buforem i zapas drewna.
    Ja osobiście kończę budowę kogeneratora wpiętego w bufor..
    Adam M.
    Zdradzisz coś więcej? Sam myślałem nad generatorem na bazie silnika Stirlinga.
    Ale prędzej zrobię pewnie awaryjną 12V pompkę obiegową do CWU zasilaną z kilku ogniw Peltiera, wykorzystując efekt Seebecka.
    Ostatnio edytowane przez Krakers70 ; 26-10-2017 o 18:43

  14. #6434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Do budowy termostosu potrzebny jest TIG.
    Sprawność gówniata, bo góra 5-6%, ale... wystarczy w kociołku napalić i jest prąd!
    Wyszarpać tak można nawet jakieś kilowaty, jak potrzeba.
    Tyle, ze to zupełnie jak PV. Gnie się jak gówno i bez przetwornicy DC-DC nie poradzisz.
    Profesjonalne peltiery generujące prąd są, ale ich cena...
    Na razie dla mnie - porażka.
    Stirlinga o jakiej takiej mocy (poza zabawkami) trzeba od podstaw kleić. Każdą śrubkę...
    Zabawa na lata emerytury.

    Już to gdzieś tu opisywałem, bo mnie pytali...
    Dobre są panele CIGS (GS50 np.) dostępne za grosze. (amorfy)
    OMIJAJ CdTe !!! U nas się nie sprawdzają... Mała chmurka i padają na pysk.
    Kładziesz pole solarne działające nawet przy białym niebie.
    Takie na jakie Cię stać.
    KAŻDY panel wzbogacasz o DC-DC i sumujesz na diodach.
    Byle jakie akumulatory, jakiś UPS i masz mocy ile potrzeba.
    Gromadzisz cały dzień po np. 1kW a bierzesz i 10 kW przez np. godzinę.
    (Wszystko zależy od tego jakie aku uda się dopaść).

    Mozolnie teraz rzeźbię złączki do stelaża mojego pola PV.... Lada godzina wywlokę to z garażu na dach.
    (jestem po wszystkich testach)

    Bufor na spawalni czeka na wężownicę CWU...
    Silnik czeka na okablowanie (kable w skrzynce obok).
    Prądnica się kurzy...
    A ja... Buduję to tu to tam komuś dobrobyt aby zarobić na te wynalazki.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #6435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Kpogenerator w pełni pędzony HHO

    Tak coś jak Stanley Mayer.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #6436
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wszak nie dla koni tu piszę, a do przyszłych inwestorów którym radzę się głębiej zastanowić ZANIM wydadzą ogromne pieniądze na ten drogi mebel. BTW wchodzi niebawem w życie ustawa antysmogowa dla woj. mazowieckiego, a tam "(...) posiadacze kominków będą musieli wymienić je do końca 2022 r. na takie, które spełniają wymogi ekoprojektu lub wyposażyć je w urządzenie ograniczające emisję pyłu do wartości określonych w ekoprojekcie.".
    Tak się składa że nasi klienci którzy kupowali dobre wkłady kominkowe , takie które OD DAWNA z zapasem spełniają normy emisji spali przewidziane w tym ekoprojekcie , będą mogli je nadal używać po 2022 roku .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Transport mały.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	399550  
    Darek B

  17. #6437

    Domyślnie

    http://www.hesta.com.pl/sklep/produc...id_product=234
    "Ogniwo TEC1-12730 znajduje zastosowanie w produkcji elektrycznej z ciepła (zjawisko Seebecka). W testach wypada dużo lepiej od drogich ogniw z serii TEG.
    Delta T Moc
    80°C 4,6 W
    75°C 4,1 W
    70°C 3,6 W
    65°C 3,1 W
    60°C 2,6 W
    55°C 2,2 W
    50°C 1,8 W
    45°C 1,4 W"
    2-3 takie polutowane i spięte w panel stawiany przed szybą od piecokominka stroną pomalowana na matowo-czarno. Do tego jakaś pompka, która nie będzie się bała wahań DC w dużym zakresie, są takie? Mam wymiennik ciepła spaliny-woda i muszę mieć obieg kiedy palę. Na razie w sytuacjach awaryjnych jadę na przetwornicy i akumulatorze, ale jeszcze naprawdę długiej przerwy zasilania nie uświadczyłem, dlatego wciąż kombinuję.
    Ps. A ogniwa PV też planuję jako zasilanie kolektorów, więc dzięki za rady
    Ostatnio edytowane przez Krakers70 ; 26-10-2017 o 20:15

  18. #6438

    Domyślnie

    Moderatorze, idź spać i nie przeszkadzaj w wymianie zdań. Permanentna inwigilacja! To też usuniesz niewierny ...

  19. #6439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Tak się składa że nasi klienci którzy kupowali dobre wkłady kominkowe , takie które OD DAWNA z zapasem spełniają normy emisji spali przewidziane w tym ekoprojekcie , będą mogli je nadal używać po 2022 roku .
    Obowiązek wymiany starych kominków na nowy! To doskonała wiadomość dla branży. Już trzeba się przygotowywać! Ekooszołomstwo w Niemczech doprowadziło do bumu produkcyjnego w firmach kominkowych kilka lat temu....Teraz to samo nam grozi. Komu dziękować?!

  20. #6440
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    ............)
    A jakby do tego wykorzystać drzwiczki od ekogrocha??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 322 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony